Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Variant

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Variant

Post autor: Qto » śr lut 15, 2012 12:11

KoJ@K, czyli masz coś namieszane...
KoJ@K pisze:po otwarciu któryś drzwi lampka dopiero się zaświeca
lampka w bagażniku nie ma powiązania z drzwiami (z pozostałymi lampkami oświetlenia wnętrza)
KoJ@K pisze:otwieram z pilota otwieram bagażnik i jest ciągle otwarty,to po 15 czy 20 sekundach centralny się sam zamyka w całym aucie (czyli tak jakby właśnie nie widział żadnego ruchu otwarcia klapy bagażnika
jeżeli jesteś pewien że mikro działa to badaj kable...i szukaj jakiejś rzeźby przy lampce, bo teraz jest podłączona pod lampki z przodu - tylko cza poszukać gdzie dokładnie
poczytaj, może się przyda http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=5038497#p5038497" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Variant

Post autor: KoJ@K » śr lut 15, 2012 18:17

No raczej jestem pewny,ze ten mikro jest sprawny( w zamku co zamyka się zapadka) A moze źle połączyłem w nim kable ?? Na mikro są oznaczenia,od lewej: C NO NC
Może ktoś wie jak i które kabelki powinny byc podłączone do mikro ?


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Variant

Post autor: Qto » śr lut 15, 2012 19:55

KoJ@K pisze:Może ktoś wie jak i które kabelki powinny byc podłączone do mikro ?
nie po to podałem link wyżej, abyś zadawał takie pytania - poczytaj co tam jest napisane...ledy nie robią różnicy
W ogóle temat dotyczy Varianta a pytasz o HB...chyba coś nie tak :bajer:



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Variant

Post autor: KoJ@K » pt lut 17, 2012 21:41

Myślałem,ze zasada działania będzie podobna. A czy po otwarciu klapy bagażnika powinna się zapalac ta lampka oświetlenia w kabinie ?
Obrazek
Mam wsadzony taki mikro,podpowie ktoś jak poprawnie powinienem popodłączac te kabelki,że dobrze i sprawnie działało ?
Nie pamiętam jak ja to podpiąłem,bo robiłem to dawno,a narazie nie mam zamka wyjętego,więc proszę o takiego małego gotowca jeśli można. :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Variant

Post autor: Qto » pt lut 17, 2012 21:57

KoJ@K pisze:A czy po otwarciu klapy bagażnika powinna się zapalac ta lampka oświetlenia w kabinie ?
jakbyś uważnie przeczytał to co wcześniej napisane to byś wiedział że nie...
KoJ@K pisze:Mam wsadzony taki mikro,podpowie ktoś jak poprawnie powinienem popodłączac te kabelki,że dobrze i sprawnie działało ?
Nie pamiętam jak ja to podpiąłem,bo robiłem to dawno,a narazie nie mam zamka wyjętego,więc proszę o takiego małego gotowca jeśli można. :)
Ma być podłączone tak aby po otwarciu zamka zwierało kabel brązowy z dwoma pozostałymi...przy tej krańcówce musisz zmostkować przewód brązowy/czarny z brązowo/niebieskim bo krańcówka nie zwiera wszystkich trzech styków w tym samym czasie...także dwa wyżej podane kabelki łączysz ze sobą i podłączasz do styku, który zwiera ze stykiem C podczas otwarcia zamka...do styku C dajesz kabelek brązowy



Awatar użytkownika
Goferro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt lut 03, 2012 18:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Var

Post autor: Goferro » wt lut 21, 2012 18:36

piori pisze:
hutnik pisze: Obrazek
W lewej górnej części to chyba gniazdo dla przewodu, mikrostyk jest w takim razie wbudowany w zamek, ale tego to ja już nie rozbierałem więc nie wiem jak wygląda. W Etce zamek występuje jako całość, nr katalogowy 1J9827505
czy ten zamek jest identyczny jak w Golfie MK4 / Passacie B5 (chodzi mi dokładnie o kombi) ??
niby po zdjęciach wygląda na to samo, ale wolę się upewnić :)



wielorybek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:29
Lokalizacja: Łomżowrzód

Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Variant

Post autor: wielorybek » sob mar 17, 2012 19:35

Witam
Mam Golfa IV kombi 2003r, przeczytałem cały temat, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
Otóż klapa od bagażnika w moim aucie nie chce się zamknąć. Po wciśnięciu "klamki" słychać jakby początek tego dźwięku, który towarzyszy cofaniu się zamka, ale jest on ledwo słyszalny i trwa dużo za krótko nim trwało gdy wszystko było sprawne. Z kluczyka nie próbowałem zamykać gdyż nie mogę włożyć go w zamek - jest jakby zablokowany jakimś plastikiem.
Czy ktoś mi może pomóc?



Awatar użytkownika
kllimek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lip 20, 2010 20:54
Lokalizacja: LB

Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Variant

Post autor: kllimek » ndz sty 06, 2013 19:49

Jak wyjmuje klamkę to muszę też wyjąć wkładkę zamka?


Obrazek

drunk_bear
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn mar 19, 2007 21:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Var

Post autor: drunk_bear » śr lut 06, 2013 14:55

Witam.

Mój problem dotyczy także nie włączania się lampki oraz diody na desce rozdzielczej. Winą jest sam mikrowłącznik w zamku bo sprawdzałem. Mikrowłącznik ma 3 wyjścia. Jednym idzie masa do lampki, drugim środkowym dochodzi masa do mikrowłącznika a trzecim idzie masa do modułu komfortu. Przy otworzeniu klapy wszystkie wyjścia powinny być zwarte. U mnie niestety nie ma połączenia środkowego wejścia czyli masa po prostu nie dochodzi. Teraz mam pytanie. Można to obejść ponieważ pozostałe dwa styki są zwierane ale jest jedno ale: "Na dwóch zewnętrznych stykach czyli od lampki i od modułu komfortu jest napięcie ok 12V które po pojawieniu się masy zanika i lampka oraz dioda się zapalają." Można by połączyć ze sobą dwa przewody od lampki oraz modułu komfortu i doprowadzić je do jednego styku oraz masę doprowadzić do drugiego styku. Jednak mam wątpliwości czy połączenie tych dwóch przewodów nie spowoduje jakiejś usterki w dłuższej perspektywie. Podłączając na krótko wszystko działa. Czy ktoś próbował czegoś takiego? A może ktoś dostał się do tego mikrowłącznika w jakiś sposób? Ja nie mam pojęcia jak go wyjąć i czy w ogóle da się go rozebrać.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Variant

Post autor: eFIeLiPeO » pt kwie 12, 2013 21:55

ja wczoraj rowniez rozebralem zamek bagaznika, gdyz swiatelko mi nie palilo... wyrzucilem mikrostyk na zewnatrz <HB> i stwierdzilem, ze sprobuje go uratowac. mikrostyk jest rozbieralny- trzeba go w srodku przeczyscic i odgiac nozki.
Obrazek Obrazek

wlozylem spowrotem uzywajac poxipolu i zalalewm wszystko klejem na cieplo. zobaczymy jak dlugo potrzyma ;)


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

julianch315
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob cze 12, 2010 02:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Var

Post autor: julianch315 » wt kwie 23, 2013 16:37

drunk_bear pisze:Jednak mam wątpliwości czy połączenie tych dwóch przewodów nie spowoduje jakiejś usterki w dłuższej perspektywie. Podłączając na krótko wszystko działa. Czy ktoś próbował czegoś takiego? A może ktoś dostał się do tego mikrowłącznika w jakiś sposób? Ja nie mam pojęcia jak go wyjąć i czy w ogóle da się go rozebrać.
Poniżej jest odpowiedź.
Proponuje nie lutować kabli bezpośrednio do micro tylko przez jakąkolwiek wtyczkę.
Ori. micro jest zatopiony w 2 punktach, potraktować je nożem a potem niestety rozgiąć zamek żeby go usunąć.
Obrazek



MiKar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw wrz 15, 2011 20:50
Lokalizacja: Bełchatów/Gliwice

Re: Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Var

Post autor: MiKar » pt maja 31, 2013 22:07

Mnie znudziła zabawa z tymi krańcówkami dlatego wrzucilem coś takiego do swojego Varianta i od dłuższego czasu mam święty spokój :)))

Obrazek



Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

Re: Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Var

Post autor: eFIeLiPeO » sob cze 01, 2013 12:06

Qnie85 pisze:Mnie znudziła zabawa z tymi krańcówkami dlatego wrzucilem coś takiego do swojego Varianta i od dłuższego czasu mam święty spokój :)))

Obrazek
przypuszczam krancowka z OPLA ?? :D tez sie zastanawialem nad takim rozwiazaniem, tyle ze w drzwiach kierowcy. niedawno wymienilem mikro i niestety powoli zaczyna niedomagac...


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Variant

Post autor: piotrb79 » pt kwie 25, 2014 21:54

Pozwolę sobie odgrzebać temat. Walczę już dłuższy czas z oświetleniem w bagażniku. Sprawdziłem przewody i są ok. Rozebrałem mikrostyk i w środku czysto. Blaszki były trochę zagięte to je poodginałem ale po podpięciu wtyczki nic się nie zmieniło. Jak przesunąłem ten taki "dzyndzel" z boku microstyku to zgasła tylko lampka na zegarach a ta na podsufitce dalej nie świeciła. Nie wiem już co może być nie tak. Ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze można sprawdzić?


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości