Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Variant

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

boniek00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 20:02
Lokalizacja: Wrocław

Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Variant

Post autor: boniek00 » ndz maja 17, 2015 21:43

Mam problem z otwieraniem tylnej klapy w moim kombiaku MK4 przez co spalił mi się silniczek zamka. Po naciśnięciu klamki na silniczek podawane jest napięcie 12V i po ok 2-3s silniczek jest wyłączany (napięcie 0V). Raz na jakiś czas (1/10) zdarza się, że napięcie na silniczku nie jest zerowane, co powoduje spalenie tego silniczka. Przy okazji pomiarów zauważyłem, że przestało działać oświetlenie bagażnika oraz kontrolka otwartej klapy. Czy awaria mikrostyku z zamka może wpływać na sterowanie silniczkiem zamka? Czy może mikrostyk klamki nadaje się do wymiany?



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Variant

Post autor: KoJ@K » pn maja 18, 2015 21:22

Zobacz w jakim stanie jest caly mechanizm zamka, tez myslalem ze silniczek sie spalil, bo nie reagowal nic i nie zamykalo mi klapy, rozebralem tapicerke i okazalo sie, ze caly zamek po zimie zasniedzial i strasznie ciezko chodzil, oczyscilem wszystko na ile sie dalo, przesmarowalem wszystko smarem sylikonowym i hula do tej pory. :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Variant

Post autor: KoJ@K » pt sty 08, 2016 08:08

Przejrzyj kable w gumowych przelotkach klapy.


Obrazek

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Variant

Post autor: KoJ@K » pt sty 08, 2016 16:05

No to odpowiedź już masz, wyjmij zamek, zobacz co w nim się dzieje i sprawdź czy bez zamka też będą takie cyrki.


Obrazek

cyngiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 18:30
Lokalizacja: Gostyń/Poznań
Kontakt:

Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Variant

Post autor: cyngiel » śr sie 17, 2016 18:12

Mam inny problem z klapą bagażnika. Bora sedan, z dnia na dzień przestało działać otwieranie włącznikiem/klamką. Z kluczyka nie udało się otworzyć, więc dostałem się do bagażnika od środka. Po rozebraniu sprawdziłem mikrostyk w włączniku - jest sprawny. Chcąc się upewnić podłączyłem inny także sprawny mikrostyk i bez rezultatu. Mikrostyk w zamku sprawny - lampka się zapala. Sprawdziłem połączenia we wtyczkach i w wiązce - nie jest nigdzie przerwana. Podłączyłem na krótko siłownik i działa bez zarzutu. Z tym że podałem napięcie z gniazda zapalniczki w bagażniku, gdzie mamy tam ponad 12V, natomiast na wtyczce podłączonej bezpośrednio do siłownika jest ledwo 11,8V. Na wtyczce, do której podpięty jest mikrostyk/klamka tak samo 11,8V. Czyżby był to jakiś problem z masą? Ewentualnie gdzie mogę szukać masy, do której jest podłączona instalacja z klapy? Pozdrawiam



KrisG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lis 15, 2014 22:29

Naprawa/wymiana mikrostyku klamki klapy tył MK4/Bora Variant

Post autor: KrisG » ndz mar 05, 2017 22:01

Witam. Posiadam bore kombi. Mam pytanie czy klamka z mikrostykiem pasuje od fabia 2 ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości