montaż soczewek w lampach GOLF II

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

montaż soczewek w lampach GOLF II

Post autor: MAPET » czw sty 19, 2012 00:30

i czemu pytasz w kilku tematach naraz o to samo?


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
stonebridge69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 549
Rejestracja: śr sie 20, 2008 23:33
Lokalizacja: MORDOR
Kontakt:

montaż soczewek w lampach GOLF II

Post autor: stonebridge69 » ndz lut 05, 2012 18:38

Ja mam troche banalne pytanie.Mam soczewwki bixenon od Mercedesa modelu nie pamietam.Nie mam natomiast oslon do soczewek.Z czego to mozna zrobic nie wiem z plexy moze z gumy?Moze ma ktos foto takich samorobek albo jakis patent jak sobie zrobic samemu takie cos?



Awatar użytkownika
vw-maniak92
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 610
Rejestracja: śr lut 17, 2010 15:57
Lokalizacja: Szczecin/ Łobez
Kontakt:

Re: montaż soczewek w lampach GOLF II

Post autor: vw-maniak92 » śr lut 08, 2012 22:12

ja u siebie zrobilem oslone z dna doniczki mniej wiecej takiej srednicy jak soczewka i wycialem centryczny otwor srednicy soczewki i wkleilem na poxiline i dolozylem ring jako postoj taki efekt koncowy wyszedl
Obrazek Obrazek



MatySE
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr sie 31, 2011 23:29

montaż soczewek w lampach GOLF II

Post autor: MatySE » sob kwie 14, 2012 17:58

Wszystko piekenie ladnie ale jak sie to ma z prawem? Przeciez nie mozna ingerowac w lampe bo traci sie homologacje, dobrze mysle?



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

montaż soczewek w lampach GOLF II

Post autor: zielu » sob kwie 14, 2012 18:19

było nie raz pisane na forum, oczywiście traci się homologacje i można stracić dowód


Obrazek

Awatar użytkownika
Thelesia1987
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: śr sty 27, 2010 17:46
Lokalizacja: złotów
Kontakt:

montaż soczewek w lampach GOLF II

Post autor: Thelesia1987 » pn lut 04, 2013 22:30

poczytałem troszke i teraz tak...jakoś pod koniec tygodnia maja dojść soczewy z mesia W211
i teraz które lampy wybrać do rzezbienia...czy klery które mają klosze powyginane ale są gładkoszybkowe http://allegro.pl/vw-golf-ii-reflektory ... 73075.html" onclick="window.open(this.href);return false; i dziwnie by ten klosz wyglądał po wymalowaniu w moim przypadku w czarny mat...są też na alledrogo dostępne zwykłe lampy http://allegro.pl/lampy-przednie-vw-gol ... 69641.html" onclick="window.open(this.href);return false; w których pewnie klosz jest równy i jak dla mnie lepiej by wyglądał po wymalowaniu ale za to znowu szkło by trzeba było spolerować a co za tym pewnie idzie po spolerowaniu szkło stało by się bardziej cienkie i byle kamyk podrzucony przez tira robi pewnie dziure :crazy:
---może ktoś posiada na popych jakies lampy stare z blachami i sprawną nie styraną regulacją :jezor: klosz może być nawet pordzewiały :grin:


złomek

Awatar użytkownika
toudi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1490
Rejestracja: śr lut 02, 2005 09:28
Lokalizacja: dabrowa gornicza
Kontakt:

montaż soczewek w lampach GOLF II

Post autor: toudi » wt lut 05, 2013 08:05

ja mam soczewki z mietka. wejc sobie na vwslask.tam wsadzilem opis co i jak wstawilem. zwykle tanie lampy clar


[img]http://picasaweb.google.com/malecsc/Plaza#5541992316378824242[/img]

Awatar użytkownika
Thelesia1987
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: śr sty 27, 2010 17:46
Lokalizacja: złotów
Kontakt:

montaż soczewek w lampach GOLF II

Post autor: Thelesia1987 » wt mar 19, 2013 16:15

witam
panowie co sądzicie o soczewkach Bi-xenon AUDI A4 B6 z żarnikami D1S

tak się zastanawiam że jeżeli rzeżbić to od razu ładować bi-xenon
Obrazek
Obrazek
wyglądają tak jak powyżeji myślę że lepiej ładować takie niż te z mietka.....
---tylko zastanawiam się czy to wogóle warto ładować do mkII znaczy się podłączenie tego,wyczytałem tylko że podłączenie świateł długich polega na przylutowaniu przewodu od św.długich do elektomagnesu i wszystko....jak się spisują te żarniki d1s i co to za różnica do d2s???
---jak na razie szukam 1szt cler autopal gdyż szkło mi pękło przy rozklejaniu....z kloszy już chrom ściągnięty i teraz tylko ciąć pod soczewe ale kusi mnie ten bi-xenon i mam troche czasu zanim znajde lampe albo chociaż szkło.....
jak myślicie czy warto wtedy te soczewy z mietka pogonić i zakubić takie jak powyżej na bi????


złomek

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

montaż soczewek w lampach GOLF II

Post autor: zielu » wt mar 19, 2013 16:38

jeśli chodzi o lampę (szkło) to najszybciej będzie zakupić jeden reflektor na allegro po prostu...

główna róznica miedzy d2s a d1s to taka że przy żarniku d1s jest od razu starter, a przy d2s jest osobno

bi-xenon jest lepszy od xenonu bo masz od razu długie, jazda w nocy bardziej komfortowa, lepiej to oświetla niż dodatkowe halogeny dalekosiężne, soczewki bi są trochę większe i mogą powodować więcej problemów przy montażu

jeśli chodzi o podłączenie soczewki bi czy nawet zwykłej xenonowej jest bardzo prosta, w oryginalnej instalacji mk2 masz kostkę na h4, 3 przewody (od "krótkich", "długich" no i masa). Przy nowo zbudowanych lampach będą cztery przewody (lub 2 jeśli będzie bez bi), przewody z przetwornic podłączasz w kostkę do "krótkich" i masy, przewody z elektromagnesu do "długich" i masy. Połączenia można zrobić za pomocą zwykłych wsuwek. Pamiętać tylko trzeba by w skrzynce bezpieczników zastosować mostek aby przy przełączaniu z pozycyjnych na drogowe na "krótkich" nadal było napięcie (schemat tego mostka znajdziesz na forum bez problemów)


Obrazek

Awatar użytkownika
Thelesia1987
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: śr sty 27, 2010 17:46
Lokalizacja: złotów
Kontakt:

montaż soczewek w lampach GOLF II

Post autor: Thelesia1987 » wt mar 19, 2013 22:29

bez przetwornic te żarniki będą świecić??? czy też muszą być przetwornice...jeżeli org. to pewnie znowu spory wydatek chyba że hidy z alledrogo mogą być???

"...główna róznica miedzy d2s a d1s to taka że przy żarniku d1s jest od razu starter, a przy d2s jest osobno..." - o co tu chodzi :kac:


złomek

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

montaż soczewek w lampach GOLF II

Post autor: zielu » śr mar 20, 2013 00:15

przetwornice muszą być zawsze, mogą być HIDy z allegro, sam takich używałem tylko nie kupuj nigdy najtańszych bo się psują bardzo szybko, lepiej dołożyć trochę i cieszyć się niezawodnością (testowałem i najtańsze i te droższe, które kupowałem w mapet-TUNING i działały bez problemów)

żarniki potrzebują startera, coś jak żarówki jarzeniowe. ów starter przy żarnikach d1s jest przy samym żarnikach, a przy d2s jest w przetwornicy, widać na obrazkach różnice w budowie zarnika d2s i d1s


Obrazek

Awatar użytkownika
Thelesia1987
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: śr sty 27, 2010 17:46
Lokalizacja: złotów
Kontakt:

montaż soczewek w lampach GOLF II

Post autor: Thelesia1987 » śr mar 20, 2013 12:49

powyższe soczewy zakupione....jeszcze tylko kwestia szkieł z autopali,rzeżbione lampy tracą homologację ale co by było gdybym zawiózł szkła do szklarza czy kogoś i zeszlifowałby z szkieł napisy H4 i HC/R(zaznaczone na foto),myślę że niebiescy by sami nie wiedzieli czego się czepić wtedy a E4 by dalej widniało co wy na to...?
Obrazek
Obrazek


złomek

Awatar użytkownika
vw-maniak92
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 610
Rejestracja: śr lut 17, 2010 15:57
Lokalizacja: Szczecin/ Łobez
Kontakt:

montaż soczewek w lampach GOLF II

Post autor: vw-maniak92 » śr mar 20, 2013 18:04

Thelesia1987, dokładnie tak jak zielu, mówi.. Najlepiej załóż sobie przetwornice cyfrowe jak kupisz jakies tanie badziewie to bedziesz mial zakłócenia w radiu.. I polecam żarniki jakies firmowe dluzej bedą palić bo niestety te tansze szybciej sie wypalają i nie ma tej jakości światła i najlepsza barwa 4300K masz mniejsze prawdopodobieństwo że cie zatrzymają :hmm: Jeszcze jedno zielu, pisał o mostku przy bi xenonie tylko powiedz jaką masz instalacje starego typu czy nowego?? Przy starej instalacji zworkę robisz z tyłu skrzynki na 2 pinach natomiast przy nowej robisz od przodu



Awatar użytkownika
toudi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1490
Rejestracja: śr lut 02, 2005 09:28
Lokalizacja: dabrowa gornicza
Kontakt:

montaż soczewek w lampach GOLF II

Post autor: toudi » śr mar 20, 2013 18:43

polerowanie szkiel olej. jak cie zlapia to i tak bedzie po dowodzie :smoke: ja nie polerowalem tych znaczkow bo to nie mialo sensu.wstaw 4300 i po klopocie


[img]http://picasaweb.google.com/malecsc/Plaza#5541992316378824242[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości