Wymiana czujnika świateł stopu MK IV

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Misiek_R
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 09, 2014 16:37

Wymiana czujnika świateł stopu MK IV

Post autor: Misiek_R » śr sty 20, 2016 19:28

Dla potomnych, problem okazały się świece żarowe, 3 były padnięte :O Nawet nie pomyślałem, że to mogło być to, gdyż przy -10 auto paliło od strzała. Po całej operacji oczywiście trzeba usunąć błąd vagiem.



krzyniu1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 10:56
Lokalizacja: z debicy

Wymiana czujnika świateł stopu MK IV

Post autor: krzyniu1971 » sob lis 18, 2017 22:34

Golf IV 1,9tdi brak świateł STOP. Żarówki wymienione. Czujnik przy pedale hamulca wymieniony. Bezpieczniki OK. Kontrolka świec żarowych nadal miga. Jakieś pomysły co może być nie tak?



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Wymiana czujnika świateł stopu MK IV

Post autor: riccardoa » ndz lis 19, 2017 10:06

Skoro kontrolka miga,to VAG powinien pokazać w czym problem.Ja obstawiam,że coś z włącznikiem nie tak uszkodzony/źle założony.Włącznik wymieniłeś na nowy?



krzyniu1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 10:56
Lokalizacja: z debicy

Wymiana czujnika świateł stopu MK IV

Post autor: krzyniu1971 » ndz lis 19, 2017 14:14

Włącznik nowy.



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Wymiana czujnika świateł stopu MK IV

Post autor: riccardoa » ndz lis 19, 2017 23:45

To może go źle zamontowałeś,lub uległ uszkodzeniu przy montażu.Ale najlepiej byłoby podłączyć Vaga i zobaczyć jaki jest błąd.



krzyniu1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 10:56
Lokalizacja: z debicy

Wymiana czujnika świateł stopu MK IV

Post autor: krzyniu1971 » pn lis 20, 2017 23:31

Zonk. Przez pomyłkę wymieniłem czujnik znajdujący się przy pedale sprzęgła. Zmylił mnie kolor tego czujnika który jest niebieski. A nad pedałem hamulca jest czujnik koloru czarnego i nie rzuca się w oczy zwłaszcza przy ograniczonym świetle. Wymieniłem też ten czarny czujnik nad pedałem hamulca i wszystko gra. Światła stopu świecą i kontrolka świec żarowych zgasła. Z ciekawości rozebrałem ten czarny czujnik na czynniki pierwsze. Dwie blaszki się zpiekły (zlepiły się) i jeszcze do tego trzpień który miał te blaszki od siebie odciągać się po prostu ze starości wytarł i nie miał siły aby te blaszki ze sobą rozdzielić przy naciśnięciu pedału hamulca. Jak ktoś chce taki czujnik naprawiać to nie ma potrzeby demontowania go na czynniki pierwsze. Trzeba wyciągnąć tylko tą część co ma 4 piny i z boków są dwie zapadki tylko delikatnie bo je połamiecie. Wysunąć i przeczyścić styki i powinno być ok. Ale znając życie na pewno je połamiecie (ze starości są kruche) więc nie ma co kombinować tylko wymienić czujnik na nowy. Temat rozwiązany.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości