Wymiana gum stabilizatora w MK4 - fotoporada

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » sob maja 16, 2009 23:24

Normalna rzecz jak nie dokręcisz obejmy to masz luz na gumkach i nie skrzypi ale co z tego jak ci będzie na dołkach pukać, a ta czarna powłoka to farba i tyle.



Awatar użytkownika
ryszkens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 12:44
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: ryszkens » ndz maja 17, 2009 11:51

szatanek pisze:Normalna rzecz jak nie dokręcisz obejmy to masz luz na gumkach i nie skrzypi ale co z tego jak ci będzie na dołkach pukać, a ta czarna powłoka to farba i tyle.
To jest ciekawe, że nie stuka i nie puka.. Następnym razem jak będe to robił, to posmaruje smarem wewnątrz gumy, bo tak po prawdzie to nie wiadomo, czy zgrzypienie powstaje poprzez tarcie zewnętrznej czy wewnętrznej powierzchni gumy.



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » ndz maja 17, 2009 14:59

Ja w robocie zawsze przy wymianie gumek smaruje je dokładnie białym smarem i po załozeniu nic nie skrzypi. Biały smar nie niszczy gumy więc uzywam go a nie innych smarów. Mozna zastosowac takze mydło montazowe do opon jakie stosuje sie przy montazu opon na felgi, doskonale sie do tego nadaje.



wtct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn gru 05, 2005 20:00
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: wtct » pn maja 18, 2009 20:33

Jaki jest w końcu prawidłowy montaż gum? Spotykam się z dwoma różnymi teoriami.

Tak jak na rysunku czy odwrotnie:?
Obrazek



Awatar użytkownika
gpmaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 18, 2008 23:43
Lokalizacja: slask (Żory)

Post autor: gpmaster » pn maja 18, 2009 23:01

to masz dobre panoczku :bigok:



Awatar użytkownika
figo58
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn lis 12, 2007 02:17
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: figo58 » pn maja 18, 2009 23:21

wtct pisze:Jaki jest w końcu prawidłowy montaż gum? Spotykam się z dwoma różnymi teoriami.

Tak jak na rysunku czy odwrotnie:?
Ja zamontowałem jak na rysunku i tez tak były założone jak demontowałem stare.



SPawn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw maja 21, 2009 17:57
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: SPawn » czw maja 21, 2009 20:49

Widzę że tu mowa o gumach stabilizatora. Ale dręczy Mnie jeden problem w moim mk 3,mam g3 td 1,9 94 r. i nie ma stabilizatora w prawym kole,pytałem znajomych i mówią że ten model nie ma go. Jak to jest naprawde,pomóżcie.Pozdrawiam :crazy:



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » czw maja 21, 2009 23:23

jak to nie ma w prawym kole stabilizatora? Albo stabilizator jest albo go wogóle nie ma, a Ty pewnie mylisz stabilizator z łącznikiem stabilizatora, jesli przy jednym kole jest to musisz załozyc przy go drugim.



Awatar użytkownika
ryszkens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 12:44
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: ryszkens » sob maja 23, 2009 00:20

wtct pisze:Jaki jest w końcu prawidłowy montaż gum? Spotykam się z dwoma różnymi teoriami.
Widze że kolega zaopatrzył sie z gumki bez parcianego paska.. jaki efekt? Nie ma zgrzypienia?

btw. Od ostatniego dłubania nic nie dokręcałem, był spokój ale znowu pojawił się problem. Pewnie smar wypłukał sie. Czy poza wymianą obejm pozostaje coś jeszcze? Ile takie obejmy kosztują w ASO i gumki? Nie spoczne póki nie będę miał ciszy w aucie :grrr:
Ostatnio zmieniony sob maja 23, 2009 00:20 przez ryszkens, łącznie zmieniany 1 raz.



wtct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn gru 05, 2005 20:00
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: wtct » sob maja 23, 2009 10:21

ryszkens pisze:Widze że kolega zaopatrzył sie z gumki bez parcianego paska
Jeszcze nie ale za niedługo mam zamiar kupić komplet:) Wydaje mi się, że to rozwiąże problem, tym bardziej, że miejsca styku gum ze stabilizatorem, wyszlifowałem i pomalowałem podkładem i mocnym czarnym lakierem (motip).

Oryginalne gumy kosztują ok 20zł szt. a opaski 30zł szt.
Ja chyba będę kupował zestaw febi, nie co tańszy a różnicy w jakości chyba za bardzo nie będzie.
Ostatnio zmieniony sob maja 23, 2009 10:26 przez wtct, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
gpmaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 18, 2008 23:43
Lokalizacja: slask (Żory)

Post autor: gpmaster » ndz maja 24, 2009 22:41

dla ciekawostki, oryginalne gumy w ASO sa o dziwo bez parcianego paska ?! od taki kawalek gumy tylko pokryty cos w stylu talk - mydlo techniczne..obejmy w ASO to ok 30-35 zl, gumy 20-25 zl..

kolego ryszkens, byc moze masz juz mocno zdarty drazek stabilizatora (w miejscu styku z gumami - mniejsza srednica) i gumy nie trzymaja tak jak powinny, proponuje zakupic oryginaly zestawik - gumy + obejmy, gumy pomimo ze bez paska parcianego spiusuja sie jak nalezy..



wtct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn gru 05, 2005 20:00
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: wtct » pn maja 25, 2009 18:51

Zakupiłem nowe gumy w ASO - koszt 27zł/szt. oraz opaski metalowe na szrocie za bezcen :bigok: . Były trochę pordzewiałe ale wyszczotkowałem i pomalowałem sprayem - wyszły jak nowe.

Teraz mogę potwierdzić, że gumy faktycznie mają być obrócone jak na zdjeciu wcześniej. Wynika to z tego, że tzw. garb gumy pasuje do wytłoczonego garba w opasce tylko w jednej pozycji.

Co więcej dodam, że dobrze jest odkręcić łącznik od wahacza, gdyż próbowałem bez ale za żadne skarby nie dało się wyjąć opasek, więc tym bardziej nie dało by się ich założyć.

Tym co mają zdartą farbę ze stabilizatora w miejscu mocowania gum, polecam wyszlifować i pomalować dobrą farbą.

Problem definitywnie zniknął ale odezwę się za pare tyś. km, aby to potwierdzić :grin:

Pozdrawiam
Wojtek



Awatar użytkownika
ryszkens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 12:44
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: ryszkens » wt maja 26, 2009 00:12

dla ciekawostki, oryginalne gumy w ASO sa o dziwo bez parcianego paska ?! od taki kawalek gumy tylko pokryty cos w stylu talk - mydlo techniczne..obejmy w ASO to ok 30-35 zl, gumy 20-25 zl..
W oryginale miałem z tym paskiem więc kupiłem FEBI o takim samym symbolu, też z paskiem..
gpmaster pisze:kolego ryszkens, byc moze masz juz mocno zdarty drazek stabilizatora (w miejscu styku z gumami - mniejsza srednica) i gumy nie trzymaja tak jak powinny, proponuje zakupic oryginaly zestawik - gumy + obejmy, gumy pomimo ze bez paska parcianego spiusuja sie jak nalezy..
Ja mam odwrotną teorie, bo przestaje zgrzypieć jak popuszcze śruby :-) A drążek chyba nie jest zużyty, jak ściągałem nowe gumy po miesiącu, to z drążka zejść nie chciałby. Jakby przyklejone.
Ja chyba będę kupował zestaw febi, nie co tańszy a różnicy w jakości chyba za bardzo nie będzie.
Dla świętego spokoju dorzuciłem grosza, żeby mieć FEBI.
wtct pisze:Tym co mają zdartą farbę ze stabilizatora w miejscu mocowania gum, polecam wyszlifować i pomalować dobrą farbą.
Podeślij linka do czegoś z allegro na PW (farba)
wtct pisze: Problem definitywnie zniknął ale odezwę się za pare tyś. km, aby to potwierdzić :grin:
Kurcze, nie chce Cie straszyć, ale gdzieś ok. miesiąc po robocie zaczęło zgrzypieć.. wiec chyba wszystko przed Tobą, choć Ci tego nie życze.



wtct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn gru 05, 2005 20:00
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: wtct » wt maja 26, 2009 08:05

ryszkens pisze:Podeślij linka do czegoś z allegro na PW (farba)
Lakier w Sprayu MOTIP, czarny połysk.
ryszkens pisze:W oryginale miałem z tym paskiem więc kupiłem FEBI
W oryginle do roku 2000 to wszystkie były z paskiem, potem przyszli po rozum do głowy...

Nie zakłądaj febi z paskiem parcianym.... ja kolego zakładałem 3 razy!!!! smarowałem nie smarowałem, jednym słowem h...nia :bajer:
Kup od razu orygyginał nowe gumy i nowe obejmy.
ryszkens pisze:wiec chyba wszystko przed Tobą, choć Ci tego nie życze
To chyba przed Tobą... :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości