Wymiana gum stabilizatora w MK4 - fotoporada

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

beavisboss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 11, 2014 09:27

Wymiana gum stabilizatora w MK4 - fotoporada

Post autor: beavisboss » sob paź 11, 2014 09:51

Dzień dobry. Można prosić o wrzucenie ponowne fotoporady? Nie wiem czy to coś z moim kompem czy po prostu brak zdjęć w temacie? Z góry dziękuję
pozdrawiam



kmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sie 15, 2014 19:19

Re: Wymiana gum stabilizatora w MK4 - fotoporada

Post autor: kmen » wt lut 10, 2015 20:23

beavisboss pisze:Dzień dobry. Można prosić o wrzucenie ponowne fotoporady? Nie wiem czy to coś z moim kompem czy po prostu brak zdjęć w temacie? Z góry dziękuję
pozdrawiam
podłączam się do prośby kolegi

generalnie tez nie wiem czy z moim kompem coś nie tak, ponieważ cały temat zaczyna mi się od wypowiedzi Jacka75 i rozmowy o smarowaniu gum
a to nie wygląda na początek dyskusji

("przez Jacek75 » Śr lut 11, 2009 10:17
1. WD-40 żre gumę i szybko wyparowywuje, film który pozostawia jest za cienki....")

ktoś wie o co chodzi?
brak zdjęć, temat ucięty?



damianoo
...
...
Posty: 300
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 21:30

Wymiana gum stabilizatora w MK4 - fotoporada

Post autor: damianoo » pn kwie 20, 2015 11:28

Witam.

Napotkałem ten sam problem jak wiele osób.

Oddałem auto do mechanika, miał pozmieniać wszystko na oryginały w zawieszeniu (lemforder) ale niestety tylko gumy stabilizatora zamontował SWAG. Po oględzinach takie same jak FEBI z paskiem parcianym. Przejechałem nie wiem 300km i zaczęła się wersalka. Skrzypiało okropnie. Znalazłem ten temat i postanowiłem kupić oryginały w ASO.

Oczywiście gumy +obejmy (moje stare były bez garba), wyszło mi coś koło 135zł. Pan z obsługi dobrał mi wszystko po vin'ie więc byłem pewien że będą pasował.
Następnie zabrałem się za wymianę, korzystałem z tej fotoporady:
http://samnaprawiam.com/poradniki-666-w ... f-mk4.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak wyjąłem stare gumy to pasek parciany był cały upaćkany smarem miedzianym (pomysł mechanika..) aż wyciskać z nich można to było, poza tym po moich oględzinach były szersze niż z ASO.
Po zdjęciu dokładnie przejechałem stabilizator papierem ściernym i odtłuściłem/oczyściłem rozpuszczalnikiem.
Gumki strasznie ciasno wchodziły i tak jak pisano trzeba zastosować dłuższą śrubę żeby na początku dociągnąć obejmy bo nie idzie jej wsadzić.

Przechodząc do sedna przejechałem już 600 km po wodzie/suchym i cichutko :bigok: Mam nadzieje że tak pozostanie.

Pozdrawiam

EDIT: Trasa podwojona, już ponad 1200km i nadal cichutko. :okej:



Marcinusik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 16, 2014 20:54
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana gum stabilizatora w MK4 - fotoporada

Post autor: Marcinusik » wt gru 08, 2015 23:12

No dobra to u mnie też się "wersalka" zrobiła :-( Skrzypi przy każdym bujnięciu. Piszecie żeby kupić oryginały bo te "inne" to szybko zaczynają piszczeć. Ale to jakie te oryginały? Marka, numer itp. może ktoś zapodać? Po czym szukać? Po VIN? czy standardowo, rocznik, kod silnika? Są różne średnice a nie mam możliwości ich zdjąć i dopiero szukać :chytry:


VW Golf IV Variant ver. OCEAN 1.9TDI AXR 101 PS

srubox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: śr lis 25, 2009 15:33
Lokalizacja: Tczew

Wymiana gum stabilizatora w MK4 - fotoporada

Post autor: srubox » śr gru 09, 2015 20:13

Marcinusik skręcasz kołami bierzesz suwmiarke w ręke i mierzysz średnice stabilizatora...podajesz w sklepie średnice kupujesz gumy tylko firmy lemforder i masz spokój.



Marcinusik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 16, 2014 20:54
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana gum stabilizatora w MK4 - fotoporada

Post autor: Marcinusik » czw gru 10, 2015 12:50

Czyli lemforder to te o których wszyscy piszą "kup ori to nie będą piszczeć" ?


VW Golf IV Variant ver. OCEAN 1.9TDI AXR 101 PS

Awatar użytkownika
arkadiusz87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr mar 09, 2011 20:42
Lokalizacja: Gorzow Wlkp

Re: Wymiana gum stabilizatora w MK4 - fotoporada

Post autor: arkadiusz87 » czw gru 10, 2015 18:06

Jedz do ASO wtedy bedziesz miał pewność ze nie zaczną skrzypiec...dobiorą ci po vin .. ja u siebie zapłaciłem za dwie szt ok 65zl ..jeżeli masz blaszki z garbem to je zostaw oczyść pomaluj i załóż spowrotem ja tak zrobiłem , ok 1000 km zrobione i cisza :) ps uważaj na śruby bo mi sie dwie ukręciły i musiałem sanki ściągać :( ale była okazja zeby wszystkie gumy wymienić i teraz zupełna cisza w zawieszeniu :)



SexiMiki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 14, 2015 13:48

Wymiana gum stabilizatora w MK4 - fotoporada

Post autor: SexiMiki » wt wrz 13, 2016 17:30

Pytanko. Czy do wymiany całego stabilizatora potrzebny jest kanał czy da rade wszystko ogarnąc podnosząc auto na żabie ? Chce do golfa 4 wsadzić stabilizator od 4motion, stary dam rade wyciągnąć jakoś bokiem ?? Ewentualnie mógłbym go pociąć ale czy wtedy nowy stabilizator wejdzie ?



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Wymiana gum stabilizatora w MK4 - fotoporada

Post autor: KoJ@K » pt wrz 30, 2016 15:28

Musisz opuscic sanki, zeby wlozyc stabi V6, jezeli stary przetniesz to jeszcze lepiej/latwiej, a bez kanalu jest to do zrobienia - auto na kobylki i do dziela. :bajer:


Obrazek

Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Wymiana gum stabilizatora w MK4 - fotoporada

Post autor: piotrb79 » pn kwie 17, 2017 23:04

Czy ktoś się orientuje jak jest rozmiar śrub mocujących obejmy. Chcę u siebie wymienić gumy i żeby sto razy nie grzebać chce od razu mieć dłuższą śrubę na pierwsze doręczenie a potem wykrece ja i założę stara śrubę.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14085
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Wymiana gum stabilizatora w MK4 - fotoporada

Post autor: Michał_1977 » wt kwie 18, 2017 07:39

piotrb79 pisze:Czy ktoś się orientuje jak jest rozmiar śrub mocujących obejmy.
N10101603 M8x18 :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości