[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

sr-ka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 06, 2016 14:33

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: sr-ka » ndz lis 06, 2016 14:47

Cześć mam kilka pytań, troszkę poczytałem ale nadal nie mam pewności :/
Mianowicie, posiadam paska 2000r z komfortem 1J0 959 799 R, z tego co wyczytałem to najuboższa wersja...
Mój pasek oryginalnie posiada elektrykę przód (lusterka, szyby) + szyberdach + lampki w drzwiach 4x no i teraz się zaczyna problem
Chce dołożyć elektryczne szyby tył + alarm z dozorem + centralny z pilota
O ile podnośniki szyb + wiązki + przełączniki do przekładki posiadam z paska 97r to mam problem z dobraniem komfortu...
Według większości, doskonałym zamiennikiem dla mojego komfortu jest 1J0 959 799 S ponieważ oryginalna kostka pasuje idealnie, myśłałem też nad 1J0 959 799 Ah ale tutaj podobno jest problem z kostkami.
Jaki moduł według was założyć ?
Chciałbym aby obsługiwał:
Elektryczne szyby 4x
Elektryczne lusterka (grzane sterowane)
szyberdach
podświetlanie drzwi 4x
grzane fotele
alarm, dozór wnętrza
Centralny z pilota
(moduły do 2000r bez can obsługują oświetlenie przestrzeni nóg ?? )

I tak na marginesie, posiada ktoś może schemat kostek 1J0 959 799 S bo nie wiem po co ta 3 wtyczka :banghead:



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: riccardoa » pn lis 07, 2016 12:39

sr-ka pisze:myśłałem też nad 1J0 959 799 Ah ale tutaj podobno jest problem z kostkami.
Główna kostka pasuje.Nie pasuje druga kostka.Zamieniałem kilka lat temu u siebie te moduły,tylko nie montowałem fabrycznego alarmu i nie mam szyberdachu.Wszystkie szyby i zamki działają na tej kostce.W tej drugiej kostce była tylko antena odbiornika od centralnego zamka .Nie wiem czy od alarmu coś powinno być w niej podpięte.



sr-ka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 06, 2016 14:33

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: sr-ka » pt lis 11, 2016 00:20

okej, to już jedną sprawę mam ogarniętą :) A poratuje mnie ktoś schematem do 1J0 959 799 S ? Nigdzie nie mogę znaleźć a mam problem z rozszyfrowaniem pozostałych pinów :/



Patryk30192vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 08, 2016 23:28

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Patryk30192vw » wt lut 07, 2017 11:34

Witam, zacząłem montaż elektrycznych szyb i lusterek, moduł 1JO 959 799 AH . Posiadam główną wiązkę od Bory sedan z której kupiłem resztę częśći i nie wiem czy przekładać całą wiązkę czy przerobić moją. Nowa wiązka w drzwiach przednich jest na jedną wtyczkę a w starych na dwie czarno fioletową oraz beżową jak to ugryźć ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » wt lut 07, 2017 19:07

Stara wiązkę z drzwi wywalasz, wkładasz nową...i podłączasz ja wg schematu z pierwszego postu.
Przerabiać raczej nie ma co...o ile przy module cześć starych kabli się przyda to przy drzwiach tylko jeden.



Patryk30192vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 08, 2016 23:28

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Patryk30192vw » wt lut 07, 2017 19:45

Ok tylko ze stara wiązka w drzwiach była na dwa kable czarno-fioletowy oraz bezowy,a nowa jest tylko na jeden



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » wt lut 07, 2017 22:58

to nic nie zmienia...starą wiązkę wywalasz, pakujesz nową i podłączasz wg schematu...do wtyczki czarnej którą możesz sobie zostawić tylko musisz w niej ogarnąć kable



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: michaf1994 » wt lut 21, 2017 23:40

Cześć,
mam Borę w Sedanie z silnikiem BCB i chcę zamontować elektrykę.
Mam kilka pytań:
Znalazłem w sieci taką informację:
każdy sterownik z silnikiem do szyb powinien mieć numer:
lewy przód XXX XXX 801
prawy przód XXX XXX 802
lewy tył XXX XXX 811
prawy tył XXX XXX 812

gdzie XXX XXX to 6 pierwszych znaków (liter i cyfr) identycznych jak na module komfortu
znalazłem to na forum golfa jako post do tematu montowania elektrycznych szyb
Czy jeżeli moduł będzie 1C0959799B, a silniczki 1C09598__A to czy będzie działać? Za co odpowiada ostatnia literka? Udało mi się ustalić, że były bez literki, z A, z B, z C.

Dla A nie znalazłem modułu komfortu z A i silniczka PP, dla B nie mogę znaleźć tylnych silniczków, dla C ta sana sytuacja co z A - brak modułu.

Autko jest z końca 2003, ale w VINie jest WVWZZZ1JZ________ a 1j oznaczało brak CAN (może być wyjątek? Auto to kompletny golas poza centralnym zamkiem i 2xAirBag, które chyba były w podstawie). Tak, wiem, lepiej zmienić auto, ale tego przebiegu jestem pewien (128tys), bo samochód od początku jest w rodzinie, a na nowy mnie nie stać, a używkę kupić i się wkopać to nie problem, więc proszę o odpowiedzi tylko poważne osoby, a nie heiterów. Czy przełączniki i panel sterowania szyb i lusterek mogą być od auta bez CAN do auta z CAN? Jeżeli możecie to podajcie numery części. I prośba do kogoś, kto montował i robił ręcznie wiązkę: proszę o opis na CAN wiązki. Jeżeli można to dajcie info jak zdjąć deskę rozdzielczą, gdzie podłączyć moduł poza silniczkami szyb. Jaki kolor ma kabel CAN w drzwiach kierowcy? Czy muszę dobierać silniczki i moduł pod zamki, czy wystarczy, że będą miały CAN? Jak sprawdzić kod zamka (części) bez rozbierania drzwi i VAGa? Można to zrobić na podstawie modułu komfort o ile taki mam?



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Garrison » śr lut 22, 2017 13:34

VIN nic do CAN raczej nie ma.

Rocznik 2003 bodajże ma już CAN.

Do modułu 1J szukasz silniczków z 1J. Do modułu 1C szukasz 1C. Na krzyż nie da rady, bo inny jest rodzaj komunikacji podzespołów.

Modułu raczej nie masz, prędzej sterownik centralnego, którego numer zaczyna się na 1C0, ale nim się nie sugeruj.



michaf1994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 21, 2017 20:36
Lokalizacja: Konin

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Post autor: michaf1994 » śr lut 22, 2017 14:43

Garrison pisze:Do modułu 1J szukasz silniczków z 1J. Do modułu 1C szukasz 1C. Na krzyż nie da rady, bo inny jest rodzaj komunikacji podzespołów.

Modułu raczej nie masz, prędzej sterownik centralnego, którego numer zaczyna się na 1C0, ale nim się nie sugeruj.
Dzięki za szybką odp, to o 1J i 1C wiem, chodzi mi o to czy moduł 1C0959799B będzie działać z silniczkiem 1C09598__A ? Ostatnia literka A i B o to pytam.

Jak zrobić wiązkę pod CAN na 4 szyby, centralny i lustra? Nie udało mi się takiej znaleźć nigdzie.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Qto » śr lut 22, 2017 16:40

wiązki drzwiowe z CAN i bez są takie same...różnią się wtyczki przy komforcie i pinologia.
literki o które pytasz nie mają znaczenia...tzn mają ale nie takie jak myślisz. Numery silniczków przez temat się przewijają, podłączenie komfortu 1C także. Wiązki drzwiowe są opisane w pierwszym poście. Tylne silniczki szukasz 1C...jeden prawy i jeden lewy silniczek...przednie także 1C ale tu już są różne numery - inne dla europy inne dla anglika...inne dla aut z elektrycznie składanymi lusterkami - wszystkie numery w temacie są, zachęcam do przeczytania całości.



Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: Tygrysq » czw mar 30, 2017 20:28

Panowie a jakie wartości zmienić w komforcie (zmieniłem z 1j0 na 1c0) by zamykał i otwierał się centralny w bagażniku?
Komfort przekodowany na 3 drzwi i dalej lipa... a do tego nie sygnalizuje otwartej pokrywy silnika a krańcówka sprawna...



borzo
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 278
Rejestracja: pn cze 11, 2012 18:12
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: borzo » pt mar 31, 2017 09:34

jakie funkcje idą po CAN na 1c0 do licznika?



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Post autor: cinek2004 » sob kwie 01, 2017 14:20

Włączone światła, zapłon, otwarte drzwi



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości