podgrzewacz odmy - silnik 1,4 - instrukcja montażu

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
igus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 14:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: podgrzewacz odmy - silnik 1,4 - instrukcja montażu

Post autor: igus » czw lis 28, 2013 19:41

stonefree pisze:ten wąż karbowany w nowszych silnikach jest podpięty do kolektora ssącego.
Tak i jest problem a drugi wąż doprowadzi do filtra powietrza? bo w moim kupionym nie ma, tylko ma karbowany do kolektora ssącego oraz gniazdo do podgrzewacza, potem ma dwa otworzy jeden duży otwór z uszczelką i drugi ma typu "D" z uszczelką.


Była III teraz IV będzie V
Tylko Volkswagen ;)

JG39
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 31, 2014 14:14

Re: podgrzewacz odmy - silnik 1,4 - instrukcja montażu

Post autor: JG39 » pt sty 31, 2014 18:59

thomas1919 pisze:
Tomek gd pisze:jako, że też mam ten problemu chciałem się zapytać gdzie kupić i pod jaką nazwać szukać tej przejściówki pod korek oleju, żeby zrobić dodatkowe odpowietrzenie?
Kupisz w VW. Ceny sprawdzisz tu http://sklep.gajos.com.pl/sklep/

Dla AKQ potrzeba dapter pod korek, krótką rurkę, zaworek jednostronnie przelotowy (potwierdzam, że tak jest), dłuższa rurka idąca do obudowy filtra powietrza i obudowa fitlra z dodatkowym wejściem
Obrazek Obrazek
Dla reszty 1,4 stosuje się rurkę odmy na której jest trójnik od którego idzie krótka rurka do zaworka ( zaw. dwustronie przelotowy ale powodujący mniejszy przepływ powietrza), dłuższa rurka zakończona trójnikiem ) trójnik wpina się w przecięty na tą okolicznośc wąż idący od filtra aktywnego do podstawki przepustnicy:
Obrazek Obrazek Obrazek

Nie zaleca się stosować zamiennie lub dwóch systemów na raz tylko zgodnie z kodem silnika.

Nr części z czego jedne są dla AKQ a inne dla reszty typów 1,4 (podgrzewana rurka odmy dla wszystkich 1.4) :
Obrazek

Polecam też podgrzewaną puszkę odmy z wiekszymi kanałami przelotowymi (zasada podłaczenia ta sama co grzałki w rurce - można łaczyć i mieć obie grzałki tzn. podgrzewana puszka i podgrzewana rurka) :
Obrazek
Obrazek
Witam.Proszę o pomoc w zakupie tej podkładki pod korek wlewu oleju.Jak byłem w ASO VW podając nr.tej podkładki (036 115 302N) odpowietrzającej to gościu wywalił oczy i stwierdził że jemu z tego nr.nic nie wychodzi i prosił o nr.VINu a że posiadam nieszczęsne 3 różne silniki z tą samą wadą to je podałem i dalej nic,bo w orginale ta podkładka nie występowała.Moje pytanko w jakim silniku montowali to w orginale bo w Warszawie jacyś mało kumaci w tym serwisie. :grin: .Dodam od siebie że samo czyszczenie przed zimą mało pomaga jak tem.mroźna.Przerabiałem to w 1.6 8V+lpg,1.4 16V (padaczka bez podgrzewacza)bez lpg i 1.6 16V z podgrzewaczem(temu wystarcza jedno czyszczenie na jesieni)z lpg.Trasy różne co dzień może ten 1.4 troszkę mniejsze i problemy co kawałek z odmami.W desperacji ponawiercam pokrywy zaworów i zatkam korkiem od wina :banghead: oj ten VW.Proszę o pomoc gdzie to kupić lub w jakim silniku bylo to w orginale?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

podgrzewacz odmy - silnik 1,4 - instrukcja montażu

Post autor: grg474 » sob lut 01, 2014 18:33

036115302N - w ASO - rurka olejowa - cena 12,45 eur netto - nie wiem w jakim ASO byłeś czy też ten gość to asshol - bo jak wpiszesz sobie w google albo nawet sklep.gajos.pl to znajdziesz
jak kumasz po niemiecku to czytaj pełną rozpiskę link


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

cudak11480
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw paź 20, 2011 07:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

podgrzewacz odmy - silnik 1,4 - instrukcja montażu

Post autor: cudak11480 » pn gru 29, 2014 12:11

Witam,

Czy ja też powinienem zająć się tym w swoim samochodzie ?

Opisze swój przypadek:
W 2012 czy jakoś tak natrafiłem, tu na forum na temat zamarzającej odmy w Golfie IV 1.4. Przeczytałem chyba wszystkie tematy jakie były dostępne w 2012r., postanowiłem się tym zająć na wiosnę 2013. Przyszła wiosna i chyba jakoś chciałem o tym zapomniałem, bo po tych wszystkich przeczytanych tematach trochę się zamotałem i już nie wiedziałem jaka metoda jest dobra i która działa i czy opłaca się w ogóle coś z tym robić. Pozbierałem fakty, najważniejszy to, że nie wywala mi oleju przez korek wlewowy lub bagnet, jak wywala to bardzo malutko, bo nie widać tego. Stwierdziłem, że to mnie nie dotyczy. I tak sobie jeździłem i jeżdżę do tej pory. Od 4 lat (tyle posiadam samochód) nigdy nie czyściłem odmy. Rocznie robię bardzo mało kilometrów, około 5000 rocznie. Zimą mniej, krótkie odcinki (dom - praca, praca - dom) coś koło 10km dziennie, latem nadrabiam, bo jestem zapalonym wędkarzem. W tym roku odświeżając profil na forum postanowiłem, jeszcze raz poczytać o odmie, chyba z nudów. Wpłynie mi troszkę więcej gotówki więc postanowiłem coś naprawić w aucie, też mu się należy. I mam do Was powyższe pytanie, czy coś z tym robić ? czy nie ? Zastanawia mnie fakt, że samochód od samego początku brał dużo oleju, około 0,5l na 500 - 600km. Tak jak wspomniałem nie widać, żadnych wycieków na silniku (w sumie to może ja nie widzę, nie jestem mechanikiem). Dolewam olej co 500km i jeżdżę. Rozmawiałem z jednym kolegą mechanikiem, że wie co trzeba wymienić i na wiosnę mi to zrobi, nie znam się aż tak dobrze na silnikach, wspominał chyba coś o jakiś pierścieniach. Więc przestałem się tym przejmować. Jednak teraz dopadają mnie wątpliwości, co jest przyczyną "brania" oleju: odma czy faktycznie "pierścienie" itp. W każdym razie jak dałem mu do sprawdzenie to mówił, że kopci na niebiesko i nie raz już to robił w golfach, więc czekam do wiosny i mimo wszystko dam mu niech tam zajrzy i wymieni co trzeba.

Mam kilka pytań:
1. Może winę za to ponosić odma ? Latem tak samo dolewam olej jak zimą.
2. Czy olej może jeszcze gdzieś uciekać jeśli odma jest zapchana ? Przez bagnet i korek raczej nie ucieka, tym bardzie, że wszyscy piszą o bardzo dużym ubytku 1 - 2 litry na raz, np. przy uruchomieniu auta. U mnie nigdy tak nie było.
3. Najważniejsze pytanie: Czy coś z tą odmą robić ? Bo nie chcę tego ruszać jeśli nie trzeba.
4. W skrócie co należałoby zamontować do mojego Golfa 1.4 16v (AKQ) - podgrzewaną rurkę, podgrzewaną odmę z innego modelu np. BBY, odpowietrzenie przez korek wlew oleju do filtru powietrza ? Czytałem, że można dodatkowo do pełni szczęścia wymienić kolektor chyba ssący, warto ?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc, bo już mam tego serdecznie dość :D


Denerwowanie się to mszczenie się na własnym zdrowiu za głupotę innych

Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

podgrzewacz odmy - silnik 1,4 - instrukcja montażu

Post autor: przemal » pn gru 29, 2014 15:39

1. Branie oleju = pierścienie w 99% przypadków
2. Jak zamarznie to zobaczysz którędy jeszcze :jezor: np. uszczelnienie silnika
3. To, że dotąd nie było problemów nie znaczy, że któregoś dnia ich nie będzie. Ja bym robił póki czas.
4. Najskuteczniejszy IMHO jest montaż podgrzewanej puszki odmy.


Gran Turismo Iniezione

Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

podgrzewacz odmy - silnik 1,4 - instrukcja montażu

Post autor: Tomek gd » pn gru 29, 2014 19:04

2. np. uszczelki samej odmy.
4. podgrzewacz w puszce daje rade, dodatkowe odpowietrzenie przez korek jest najłatwiejsze w montażu, przy naprawdę wysokich mrozach lepiej zastosować odmę z 2.0 vw ze względu na DUŻO większą średnice niż ta z 1.4 ( 06A 103 465 ) + kawałek gumowego węża i 1l butelkę po coli żeby się zbierało lub bez butelki poprowadzić węża aby lało się pod auto.

przykład montażu z rosji:

https://www.drive2.ru/l/418415/" onclick="window.open(this.href);return false;


Ale jak piszesz Tobie auto pali olej, a nie wyrzuca go przez zamarzanie odmy.



Awatar użytkownika
mk1988
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 697
Rejestracja: sob cze 21, 2008 11:44
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

podgrzewacz odmy - silnik 1,4 - instrukcja montażu

Post autor: mk1988 » czw sty 08, 2015 13:17

a stosował ktoś może patenty na całkowite usunięcie tej problemowej puszki z bloku silnika ... bo ja mam ten sam problem z odmą że wywaliło mi olej i szukając i czytając internet natrafiłem na info aby te puszkę dokładnie wyczyścić i wyjąć z niej jakieś sitko na którym zbiera się syf i zalać silnik olejem na warunki skandynawskie bądź kanadyjskie ... ale po dłuższej rozkminie tematu obmyśliłem patent który wg mnie nie był by zły aby odrysować dokładnie puszkę i dorobić z metalu coś na wzór samej podstawy tej puszki a w niej otwór z wyprowadzoną rurką a w niej ewentualnie umieścić świecę żarową czy myślicie że takie coś by zdało egzamin czy nie bardzo ??


byłe mk3 GT -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=478692&p=5810627#p5810627

marcu186
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 20:57

podgrzewacz odmy - silnik 1,4 - instrukcja montażu

Post autor: marcu186 » pn wrz 21, 2015 20:43

Witajcie,
Przeanalizowałem temat dodatkowego układu odpowietrzania z silnika BBY i tak założyłem następujące częsci :

Kolektor ssący 036 129 711 DN i do tego pasuję wąż odmy o nr 036 103 493 CP
lub
036 129 711 DR i do tego pasuje wąż odmy o nr 036 103 493 BL
Odma 036 103 464 AH
Uszczelki odmy
N 908 424 01 lub M6x22
N 906 175 01 lub 60x4
Adapter korka oleju z BBY
036 115 302 N
Wężyk do zaworka
036 103 560 CL lub 036 103 474 A
Wężyk od zaworka
036 103 558 A
Zaworek
038 103 175 A
Obudowa filtra powietrza
036 129 613 B
Lub zamiast tego powyżej tzn zaworka itd korek z odpowietrzeniem o nr 030 103 485 AE Niestety mi otrzaskało cały silnik i nie polecam.


Napisałem ten post gdyż sam szukałem długo nr częscu w etce na forum i td. może komuś się przyda pozdrawiam,



lukasz51195
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 03, 2015 00:52

podgrzewacz odmy - silnik 1,4 - instrukcja montażu

Post autor: lukasz51195 » czw sty 25, 2018 01:27

Witam. Bardzo przepraszam że odkopuję stary temat ale mam taki problem ze swoim autkiem że mam zamontowaną już grzałkę ale nie grzeje tzn sama grzałka jest uszkodzona i nie dochodzi do niej prąd i tu moje pytanie gdzie jest od tego jakiś bezpiecznik. Silnik to 1.6 AUS Pozdrawiam. łukasz



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości