WYMIANA DESKI MK2->MK3 (wersja rozwojowa).

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » ndz mar 12, 2006 18:29

Ja podłączałem do siebie mam Mk II z 90 roku i sa problemy :( nie wiem czy tylko u mnie tak jest... w każdym razie po podłączeniu licznika do kostki i przekreceniu kluczyka w stacyjce zaczelo piszczeć i zaświecila sie kontrolka od prawego kierunku i chyba kontrolka od ładowania,gdy wyłączylem stacyjke swiecily caly czas kontrolki od temperatury i oleju, jak sie pozniej okazalo w kostce z Mk II jest tylko jeden kabelek od kierunkow a potrzebne sa dwa, nie ma takze drugiej masy,wiec tu nasuwa sie sugestia ze bedzie trzeba grzebac w kostce i przestawiac w niej konfiguracje przewodów lub pozostaje druga opcja ze licznik na którym to testowalem był szurnięty :bajer:


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » ndz mar 12, 2006 19:18

Nie no u mnie nic sie nie kopcilo wiec chyba go nie spalilem,a powiedz mi jedno Mariu z ktorego roku miales ten licznik??No i co trzeba zrobic aby wszystko dzialalo jak trzeba??


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » śr mar 15, 2006 22:12

Mariu a masz moze fotki jak to wszystko u Ciebie wyglada :) ?? Chętnie bym sobie look'oł :D


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » czw mar 16, 2006 20:11

No trudno bede sam dłubał :) Pozdroowka!!!


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
Rene
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: śr gru 07, 2005 18:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rene » śr cze 07, 2006 22:34

Czy ma ktos moze informacje jak podłaczyc zegar z mk3 mam stara inastalacje (zegary na 2wtyczki) bo ma dosyc duzy problem z tym !!

[ Dodano: Czw Cze 08, 2006 21:16 ]
Oraz jak spiąć reszte tzn. Światłą i manetki oraz awaryjne i przeciwmgielne ??
Oczywiśce wszystko na starej inastalacji !!

[ Dodano: Wto Cze 13, 2006 16:18 ]
POzatym jak ktos ma golfa na starej inastalacji to musi tez wymienic stacyjke bo rozstaw srub nie pasuje do manetek z mk3


Obrazek

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » śr sie 02, 2006 22:57

Panowie a czy decha od Toledo I podejdzie do Mk II ??


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
dm414
Mk2 F&I
Mk2 F&I
Posty: 2626
Rejestracja: sob maja 13, 2006 17:30
Lokalizacja: SzlichtyngoVWa
Kontakt:

Post autor: dm414 » śr mar 28, 2007 22:02

może ktoś weźmie wszystko do kupy i podsumuje ładną poradą od początku do końca??


[b]Jetta USA: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3891289#3891289

Moje exFire&Ice: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214805[/b]

MÓJ MK2: BYŁY http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=93904

Awatar użytkownika
Kapsel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 379
Rejestracja: pt mar 09, 2007 18:58
Lokalizacja: Z Kapusty ;)
Kontakt:

Post autor: Kapsel » pn kwie 23, 2007 18:01

dm414 pisze:może ktoś weźmie wszystko do kupy i podsumuje ładną poradą od początku do końca??
No właśnie :jezor: Ja jestem na etapie patrzenia jak to wszystko wsadzić :grin:

Linki do stron które dawaliście na pierwszej stronie tematu nie działają (albo już nie działają)

Mam silnik RP chyba (1.8 monowtrysk 91 rok) i nie wiem jak się za to zabrać. Będe was o wszystkim informował żebyście wiedzieli jak mi pomóc i innym śmiałkom chcącym mieć dechę z Mk3 :food:

To może się rozpisze:

Najpierw przyjechała decha od znajomego w okazyjnej cenie(kompletna ze stelażem licznikiem konsolą itd.):

Obrazek

Obrazek

Później zacząłem rozbierać Golfika (o tym nie będe się rozpisywał, bo to jest łatwe. Jak coś to pytać):

Obrazek


Obrazek

No i próbuje sobie wcisnąć tak dechę (byle jak żeby tylko zobaczyć jak to będzie wyglądać) i lipa bo:

Obrazek

Decha z Mk3 jest za szeroka. Będzie trzeba raczej wyciąć miejsce na słupki i powinna wejść ładnie do środka (tak mi się przynajmniej wydaje).

Jestem właśnie na tym etapie. Ide sobie teraz pomalować metalowe mocowanie do deski i myśleć co dalej. Trzeba je jakoś wsadzić ale nie wiem czy dzisiaj zdąże.

Co dalej robić ?

Jeszcze jedno. Przy montażu i demontażu żeby nie wyłysieć za szybko to uzbrojcie się w dużo:

Obrazek

PozdraVWiam :bigok:


[url=http://kapsel-tuning.com][img]http://images36.fotosik.pl/34/2baeeac3477473d0.jpg[/img][/url]

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2343153#2343153 - BRY na maskę

ly_sy01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 01, 2007 08:01
Lokalizacja: Nowy Sacz

swap deski mk3 do mk2

Post autor: ly_sy01 » czw maja 03, 2007 01:21

witam.zastanawialem sie jak takie deski funkcjonuja w mk2 z rurami od odkurzacza i wycietymi nawiewami na szybe i stwierdzilem ze zrobie swoja troche inaczej tak zebym mial przynajmiej dobry nadmuch na szybe bo auta bede uzywal codziennie. wiec po wielu przemysleniach :weedman: wpadlem na cos takiego Obrazek
z deski od mk3 oderwalem ladnie od szkieletu cale nawiewy

nastepne z dechy od 2 tez oderwalem.po dopasowaniu tego elementu mamy mocowania do podszybia oraz uklad idealnie pasujacy do dmuchawy w mk2
.Obrazek

od elementu z dwojeczki odrysowalem jak przyciac deche mk3(cienka linia zazn.strzalkami po bokach decha juz przycieta)odrysowywalem tak aby kratki od nawiewu na szybe w mk3(czerwone strzalki) obejmowal ten element z dwojki(pozniej zobaczycie o co chodzi)


Obrazek

Obrazek

nawiew z mk2 przyciąlem i zaslepilem na koncach a pozniej za pomoca palnika dopasowalem do dechy mk3 ,w kilku miejscach nie przylegal zbyt dobrze,tylko jakby ktos uzywal palnika to uwaga zeby tego nie spalic lepsza opalarka

Obrazek

Obrazek

a tutaj gotowy element zamocowany na przycietej desce
miejsca oznaczone kulkami to dodatkowe dziury od drugiej strony deski taki dodatkowy nawiew na szybe cos na wzor tych w oryginale

Obrazek

Obrazek Obrazek

do polaczenia uzylem kleju dwuskladnikowego oraz wkretów przycietych na wymiar tylko niech ktos zbyt dlugich nie wkreci.dla pewnosci calosc przejechalem silikonem dookola.teraz tylko musze pomyslec nad nawiewami na kratki i na te male boczne kratki na szybki boczne.w aucie decha lezy tak

Obrazek Obrazek

wiazkami elektrycznymi sie nie martwie bo wszystko idzie od mk3 lacznie z dmuchawa z klima ktora juz wcisnalem.jak porobie zdjecia calej dechy ukonczonej to cos jeszcze wrzuce.pozdrowienia i dla tych co zamierzaja wykonywac swap to tak jak koledzy pisali uzbrojcie sie w mega cierpliwosc!!!!!!



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości