[MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

mara1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 08, 2014 09:34

Re: Re:

Post autor: mara1 » wt lip 08, 2014 09:59

piotrpotrzebny pisze:
Dj Darecki pisze:Wszystko pięknie tylko jak nie działa szyba to nie można jej opuścić do dołu żeby ładnie ją wykręcić :)
I tu dolacze die do pytania.. Pozbawilem sie wiazki z samochodu przed odkreceniem uchwytow szyb...
Witam,
Też mam ten problem. Szyba jest zasunięta do końca. Przy włączaniu przycisku opuszczania i podnoszenia słychać jak przez chwilę pracuje silnik. Nic poza tym się nie dzieje, szyba stoi w miejscu. Zdemontowałem tapicerkę ale nie mam możliwości wyjęcia mechanizmu, bo póki szyba jest na górze, to nie da się odkręcić trzymających ją łap. Czy ktoś z Was ma na to jakiś sposób?



Awatar użytkownika
Ziibii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 19:18
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

[MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: Ziibii » sob lip 19, 2014 13:25

Witam.
Kolego spróbuj po włączeniu przycisku i "opuszczeniu" szyby złapać szybę od zewnątrz i wewnątrz mocno dłońmi i naciskaj ją do dołu,może tak uda ci się ją "zsunąć".


Szerokiej drogi ,gumowych słupów i jak najdalej od smerfów.

Awatar użytkownika
michal0310
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 30, 2011 06:01

Re: Re:

Post autor: michal0310 » wt lis 18, 2014 01:28

mara1 pisze:
piotrpotrzebny pisze:
Dj Darecki pisze:Wszystko pięknie tylko jak nie działa szyba to nie można jej opuścić do dołu żeby ładnie ją wykręcić :)
I tu dolacze die do pytania.. Pozbawilem sie wiazki z samochodu przed odkreceniem uchwytow szyb...
Witam,
Też mam ten problem. Szyba jest zasunięta do końca. Przy włączaniu przycisku opuszczania i podnoszenia słychać jak przez chwilę pracuje silnik. Nic poza tym się nie dzieje, szyba stoi w miejscu. Zdemontowałem tapicerkę ale nie mam możliwości wyjęcia mechanizmu, bo póki szyba jest na górze, to nie da się odkręcić trzymających ją łap. Czy ktoś z Was ma na to jakiś sposób?
Co Wy tu koledzy za bzdury opowiadacie...? Oczywiście że da się oddzielić szybę od podnośnika kiedy jest u samej góry... Przed chwilą skończyłem wyjmowanie podnośników ze wszystkich 4 drzwi, wszystkie szyby były zamknięte - żadna nie dygała ani o milimetr w dół. Zwyczajna jaknajmniejsza 10-tka w łapkę, łapka w drzwi, namacać dwie nakrętki i poluzować, a jak odkręcicie prowadnicę to da się nią spokojnie tak manewrować wewnątrz drzwi, że wyjmiecie ją w dół pod kątem i voila... Tylko nie zapomnieć zablokować szybę... :bajer:



SURIKATKA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 06, 2015 16:29

[MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: SURIKATKA » wt lip 14, 2015 18:14

dzięki za opis bardzo szczegółowy jestem mile zaskoczony :pub: :pub: viewtopic.php?t=180982#" onclick="window.open(this.href);return false;



mar00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 28, 2015 20:47

[MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: mar00 » czw paź 29, 2015 16:09

Pablos891, Pablos891,
Proszę o podpowiedź co mogę zrobić wg Pana z Silniczkiem który obraca się bez ociązenia tzn nie porusza linką a linka jest na swoim miejscu. dotyczy napedu fiat panda 2005r. Co można zrobić z tym silniczkiem nie mogłem odktecić gdyz nie mioałem specjalnygo wkretaka. ?? prosze o podpowiedz drzwi od kierowcy. Mariusz



czndl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 21, 2015 18:00

[MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: czndl » śr gru 02, 2015 21:56

Witam, takie pytanie: mam mkIII Varianta z elektrycznymi szybami, zerwana jest linka z przodu od pasażera, czy:
1. Czy mogę z kupić mechanizm z 3d wersji (długość linki jest taka sama?)?
2. Czy mogę kupić kompletny mechanizm z 5d z korpką i przełożyć z niego linkę razem z rolkami do mojego mechanizmu?

Elektryczne mechanizmy są drogie, chińskie zamienniki podobno nic nie warte. Dzięki za odpowiedź:)



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: [MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: matisim » czw gru 10, 2015 07:46

Siłownik 5d i 3d jest identyczny, zakładałem i wszystko pasuje.

Przekładanie z manuala na elektryczne chyba nie wchodzi w grę, nigdy tego nie robiłem bo jakoś naciąganie tych linek i kombinacje mi nie pasują, wolę kupić cały sprawny za 70/80 zł i spokój.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



jarolinho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 21, 2012 17:42
Lokalizacja: GliVWice

Re: [MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: jarolinho » wt sty 05, 2016 00:40

Witam. Mam taki problem, że zamykając szybę, szyba dojeżdża do końca i odbija, zatrzymuje się w połowie. Dlaczego? Czy jest jakaś wysokość na której należy skręcić szybę? Obok gumowego mocowania w mechanizmie na szybę jest kawałek plastiku i jeżdżąc słyszałem, jak szyba obijała się o ten plastik więc podniosłem ją o jakieś 0,5cm i to ustało, ale zaczęła się zsuwać. Ktoś pomoże ?



Awatar użytkownika
MaRcIN-R
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: czw maja 24, 2007 23:11
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: [MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: MaRcIN-R » pt lis 25, 2016 01:12

Witam mam pytanie mam możliwość zakupu do mojego mk3 5d elektrycznych szyb a mam na korbki i t moje pytanie co potrzebuje dokładnie oprucz samego elekt. mechanizmu i przełączników. Czy potrzebne są złącza pomiędzy drzwiami a slupkiem? Bo słyszałem ze jak się ma centralny zamek to nie trzeba tych gniazd - złączy? ?
Pomoże ktoś? ?


vw jetta 2 - 1.6 automat
vw golf 3 - 1.8 GT
vw golf 3- 1.9 TD
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=241131 ;)

mone
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt paź 28, 2016 13:53
Lokalizacja: /var/logs

[MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: mone » sob kwie 29, 2017 16:46

Mam do was pytanie. Ma może mi ktoś pokazać mechanizm tylnych drzwi. Chodzi mi o część która trzyma się linki. Aktualnie własnie to mi padło i mogę szybę zsunąć w dół,ale już do góry nie chce. Mimo że linka działa.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: [MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: matisim » czw maja 04, 2017 14:25

MaRcIN-R pisze:Witam mam pytanie mam możliwość zakupu do mojego mk3 5d elektrycznych szyb a mam na korbki i t moje pytanie co potrzebuje dokładnie oprucz samego elekt. mechanizmu i przełączników. Czy potrzebne są złącza pomiędzy drzwiami a slupkiem? Bo słyszałem ze jak się ma centralny zamek to nie trzeba tych gniazd - złączy? ?
Pomoże ktoś? ?
Wszystko zależy od instalacji jaka masz w samochodzie. Wątpię że dali Ci instalacje już pod szyby, musisz sprawdzić ile wtyczek i jakie masz wpięte w słupki.
mone pisze:Mam do was pytanie. Ma może mi ktoś pokazać mechanizm tylnych drzwi. Chodzi mi o część która trzyma się linki. Aktualnie własnie to mi padło i mogę szybę zsunąć w dół,ale już do góry nie chce. Mimo że linka działa.
Na pewno urwał się zatrzask który trzyma linkę w jednej pozycji, na lince jest takie miejsce i to wchodzi w zatrzask. Tu masz przykład z golfa 4, na środku wchodzi linka i z dwóch stron blokuje ja plastik.
Obrazek



mone
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt paź 28, 2016 13:53
Lokalizacja: /var/logs

[MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: mone » sob maja 06, 2017 17:10

Tak dokładnie. Tylko że w golf iii to nie plastik, a teflon wlany w 2mm blachę... Dość mocno to zrobione. Ale pękło, a blaszka się aż wygięła. Udało się to zrobić. Dziękuje za zdjęcie.



adonrac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 23, 2017 19:19

[MK3] Fotoporada, szyby elektryczne, naprawa, demontaż

Post autor: adonrac » czw cze 01, 2017 17:24

mone, a jak obszedłeś ten problem bo mam 2 łapy i obie najprawdopodobniej uszkodzone (linka lata gora dol lapa zeskakuje) a juz mnie szlak trafia z tym bo zamowilem zastepczaka na allegro i wychodzi na to ze mam 2 walniete uklady...



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości