[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

blast3r-bley
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 11:28
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Post autor: blast3r-bley » śr sty 13, 2010 23:42

mam taki problem:gdy wloze klucz to mi sie obrara dookola a nie otwiera auta ani go nie zamyka,jest to strona pasazera

czy to pomoze?
http://moto.allegro.pl/item877927566_ze ... tavia.html
http://moto.allegro.pl/item880885944_vw ... odkla.html
Ostatnio zmieniony śr sty 13, 2010 23:44 przez blast3r-bley, łącznie zmieniany 1 raz.


mk3,mk3 GTI Edition,RMC 2.0 16v,mk4 ALH,A4 B6 AWX S-line,Skoda Octavia II RS 170PS,polo 9n2 ASZ 131ps+,Golf V TOUR TDI 08r.,PSA HDI,BMW E60 525d,Leon BLS FR,mk6 2.0 TDI CR Carat,Seat Ibiza 1.6TDI CR COPA...
->VW 1.6 BSE HIGHLINE

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw sty 14, 2010 00:25

pomoże z pewnością ale po co kupować całe zestawy za 40 czy tam 23 złote jak można przecież wkładkę wymontować z zamka i sprawdzić co pękło - wtedy koszt zakupu odpowiedniej części można ograniczyć do kilku złotych.


Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek gd
Forum Master
Forum Master
Posty: 1625
Rejestracja: pn mar 02, 2009 00:07
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: passat b6
Kontakt:

Post autor: Tomek gd » pn sty 18, 2010 22:32

witam
czy zna ktos nr samej podkladki lub numer zestawu naprawczego w ktorym ona wystepuje. chodzi mi o podkladke oznaczona na zdjecie jako 1

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 06a24972fb



Ron2n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz gru 27, 2009 03:00
Lokalizacja: Boston

Post autor: Ron2n » czw sty 28, 2010 20:52

Tomek gd pisze:witam
czy zna ktos nr samej podkladki lub numer zestawu naprawczego w ktorym ona wystepuje. chodzi mi o podkladke oznaczona na zdjecie jako 1

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 06a24972fb


Spojrz tutaj, ten sprzedawca posiada kilka zestawow naprawczych.

http://cgi.ebay.co.uk/VW-GOLF-MK4-DOOR- ... 3efbf774a7

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw sty 28, 2010 20:53 przez Ron2n, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Post autor: katerpi » czw lut 04, 2010 15:03

Tomek gd pisze:witam
czy zna ktos nr samej podkladki lub numer zestawu naprawczego w ktorym ona wystepuje. chodzi mi o podkladke oznaczona na zdjecie jako 1

http://www.fotosik.pl/sho...8e5d506a24972fb
Dzisiaj zakupiłem w salonie Skody taką podkładkę. Numer katalogowy to 1U0 898 006. Koszt dwóch sztuk to 7zł :bigok:
Ron2n pisze:Spojrz tutaj, ten sprzedawca posiada kilka zestawow naprawczych.

http://cgi.ebay.co.uk/VW-...=item3efbf774a7
Zestaw przedstawiony na aukcji można zakupić w salonie Skody. Ja tak zrobiłem. Jedynie wiosełko może wymagać przyszlifowania.

Numery katalogowe poszczególnych elementów zestawu:
1U0 898 001
1U0 898 002
1U0 898 006
Łączny koszt to 13,5 zł
Ostatnio zmieniony czw lut 04, 2010 15:08 przez katerpi, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw lut 04, 2010 20:43

katerpi pisze:Numer katalogowy to 1U0 898 006. Koszt dwóch sztuk to 7zł :bigok:
no i proszę a rodzime ASO zdziera za nią 10 zł od sztuki


Obrazek

Ron2n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz gru 27, 2009 03:00
Lokalizacja: Boston

Post autor: Ron2n » czw lut 11, 2010 13:48

Witam wszystkich, moj problem przedstawia sie nastepujaco, mialem zlamane wioselka, zamowilem zestaw naprawczy do Skody, wioselko wymienilem, wszystko gra, tanczy i spiewa. Problem pojawil sie przy wkladaniu wkladki do drzwi, pierscien mi spadl na dol, wiec rozebralem boczek, wyciagnalem szybe, odrecilem blache montazowa ale nie mam pojecia ja wlozyc na miejsce ten pierscien, czy jest mozliwosc wyciagniecia gniazda wkladki aby mozna bylo ja zamontowac wraz z pierscieniem? za kazdym razem gdy wkladam wkladke zamka, pierscien jest wypychany i opada na dol drzwi, probowalem juz roznych kombinacji i nic nowego nie wymyslilem.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » czw lut 11, 2010 21:22

Ron2n pisze:Witam wszystkich, moj problem przedstawia sie nastepujaco, mialem zlamane wioselka, zamowilem zestaw naprawczy do Skody, wioselko wymienilem, wszystko gra, tanczy i spiewa. Problem pojawil sie przy wkladaniu wkladki do drzwi, pierscien mi spadl na dol, wiec rozebralem boczek, wyciagnalem szybe, odrecilem blache montazowa ale nie mam pojecia ja wlozyc na miejsce ten pierscien, czy jest mozliwosc wyciagniecia gniazda wkladki aby mozna bylo ja zamontowac wraz z pierscieniem? za kazdym razem gdy wkladam wkladke zamka, pierscien jest wypychany i opada na dol drzwi, probowalem juz roznych kombinacji i nic nowego nie wymyslilem.
Pozdrawiam.
mialem to samo .. rozebralem drugie drzwi i oblukalem jak powinien siedziec ...


ex: MK4 245 km/460nm

musashi256
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 22, 2010 11:56
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: musashi256 » sob lut 13, 2010 11:34

Serdeczne podziękowania dla Sztomel'a - dzięki jego poradom naprawiłem wczoraj zamek od strony kierowcy. Na razie wszystko działa OK (i mam nadzieję, że tak pozostanie). A jeśli chodzi o założenie na swoje miejsce sprężynki, to troszkę wczoraj pokombinowałem i znalazłem patent:

1. Składam wszystko do kupy bez sprężynki i sprawdzam, czy działa (jeśli OK, to jadę dalej, a jak nie, to rozbieram i składam ponownie).

2. Zdejmuję zapinkę, wiosełko, podkładkę nr 1 (układam ją sobie obok tak, żeby bez problemu włożyć ją na swoje miejsce - występ ma pasować do wycięcia)

-Sprężyna ma "górę" i "dół" - warto z tego faktu skorzystać: dół to ta końcówka, która jest odgięta delikatnie w kierunku "na zewnątrz sprężyny", natomiast góra to ta, która jest lekko odgięta "do wewnątrz sprężyny" (jeśli postawimy sobie sprężynę w pionie wzdłuż jej osi, to dolna końcówka powinna się lekko odginać ku dołowi i górna końcówka też; jeżeli jest inaczej - należy odwrócić sprężynę o 180 stopni w pionie).

3. zakładam sprężynę dołem do dołu w głębsze wcięcie podkładki nr 2

4. zakładam wiosełko tak, żeby ścisnęło sprężynę i weszło choć troszkę na trzpień wkładki (czyli na swoje miejsce - pamiętając o tym że pasuje ono do podkładki nr 2 tylko w jednym położeniu).

5. małymi szczypcami przesuwam górny koniec sprężyny tak, żeby wszedł na swoje miejsce.

6. dociskam wiosełko tak, żeby weszło na swoje miejsce

7. zakładam podkładkę nr 1

8. zapinam zapinkę - i gotowe.

Zanim to wykombinowałem parę razy podziurawiłem sobie palce sprężyną i po wielu bezskutecznych próbach według schematu jak wyżej udało mi się w krótkim czasie złożyć całość do kupy.

P.S.

Jeśli zdarzy mi się jeszcze raz to robić, to postaram się o fotki. Twoje, Sztomel, były baaardzo przydatne.

Teraz czeka mnie zamek bagażnika - ale raczej marne są szanse na naprawę, bo nawet nie chce drgnąć - może spróbuję "dopasować" jakąś inną wkładkę.

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów.

[ Dodano: 19 Lut 2010 22:39 ]
Kolejne podziękowania dla Figurel'a za fotoporadę o naprawie zamka bagażnika. Po wielu nieudanych próbach uruchomienia mojej starej wkładki (moczenie w ropie, denaturacie, krecie do rur, proszku do prania, kwasku cytrynowym i... nie pamiętam?) dzisiaj nabyłem na szrocie zamek od anglika (oczywiście bez kluczyka). Zgodnie z opisem "dorobiłem" wkładkę pod mój kluczyk i wszystko się kręci jak trzeba. Jutro montuję do auta.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.


Musashi Miyamoto (Amimotomuniemija)

wlazlo26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 10, 2010 02:34
Lokalizacja: biłgoraj

FAJnie fanie

Post autor: wlazlo26 » śr mar 10, 2010 10:28

No wszystko sie zgadza tylko ja kupiłem octavie z rożnymi zamkami tz. działa tylko stacyjka i bagażnik a dwa w drzwiach niestety porażka. żeby wyciągnąć wkładkę próbowałem opisywanej próby nożyczkowej bez efektu wiec może ktoś podpowie co zrobić czy został mi tylko łamak i zestaw naprawczy



musashi256
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 22, 2010 11:56
Lokalizacja: Gdynia

Re: FAJnie fanie

Post autor: musashi256 » czw mar 11, 2010 14:33

wlazlo26 pisze:No wszystko sie zgadza tylko ja kupiłem octavie z rożnymi zamkami tz. działa tylko stacyjka i bagażnik a dwa w drzwiach niestety porażka. żeby wyciągnąć wkładkę próbowałem opisywanej próby nożyczkowej bez efektu wiec może ktoś podpowie co zrobić czy został mi tylko łamak i zestaw naprawczy
Jeśli wyjąłeś wkładkę i widać, że "ma ochotę" drgnąć (nie jak w moim przypadku, że nawet młotkiem nie szło jej ruszyć), to "fotoporada z nożyczkami" powinna Ci pomóc - u mnie zadziałało wszystko w 100% (choć zamiast nożyczek użyłem długiego pilnika do paznokci ;)).

Jeśli nie chce drgnąć (nie daje oznak luzu przy próbie obrócenia w którąkolwiek stronę), to niestety pozostaje moczenie w różnych specyfikach (ja wypróbowałem ropę, denaturat, wodę z proszkiem do prania, wodę z płynem do mycia naczyń, roztwór kwasku cytrynowego i kreta do rur) - mi zajęło to około tygodnia. Gdy nic nie pomogło kupiłem drugą wkładkę na szrocie, ale dzień po jej dorobieniu pod mój kluczyk, moja stara wkładka "drgnęła" i ją też uruchomiłem.

Gdybyś był bliżej, to pomógłbym Ci "w realu".
Ostatnio zmieniony czw mar 11, 2010 14:40 przez musashi256, łącznie zmieniany 2 razy.


Musashi Miyamoto (Amimotomuniemija)

Awatar użytkownika
GeGi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: GeGi » pn mar 15, 2010 18:20

hej, mam pytako, jak musi byc ustawiona sprezynka ta pod wioselkiem ? bo przy zdejmowaniu zapinki wyskoczyla mi :/


Obrazek
http://www.TuningShirts.pl - sklep z koszulkami tuningowymi !

musashi256
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 22, 2010 11:56
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: musashi256 » pn mar 15, 2010 19:36

GeGi pisze:hej, mam pytako, jak musi byc ustawiona sprezynka ta pod wioselkiem ? bo przy zdejmowaniu zapinki wyskoczyla mi :/
Moją odpowiedź na to pytanie masz kilka postów wcześniej (dokładniej 3). Jeśli jest to nieczytelne - pisz p.w. - spróbuje jaśniej.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt mar 16, 2010 23:01 przez musashi256, łącznie zmieniany 1 raz.


Musashi Miyamoto (Amimotomuniemija)

MojNick
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 01:34
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: MojNick » ndz mar 28, 2010 18:33

Witam.
Mam u siebie z zamkiem taki oto problem - mogę kręcić kluczykiem w prawo i w lewo o 90stopni, bez żadnych oporów. Jednak kręcac tak nie otwiera się ani nie zamyka samochód.
Po opisie tutaj stwierdzam, że jest to wiosełko. Dobrze myślę?
Czy możecie podać jaki jest nr tego zestawu naprawczego w serwisie skody który będzie do mnie pasować? Mam VW Bora.
Czy też lepiej kupić teki zestaw na allegro - http://allegro.pl/item948228565_zestaw_ ... a_kpl.html
Widziałem wyżej 3 nr zestawów - jednak nie wiem który jest który.
I czy lepiej kupić tylko t potrzebna część, czy też może jednak lepiej wszystkie 3 na wszelki wypadek? Jak tak to po 1 sztuce każdego zestawu wystarczy? aby nie było niespodzianek w trakcie naprawy.
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Paweł
Ostatnio zmieniony ndz mar 28, 2010 18:35 przez MojNick, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości