[MK4] FAQ: demontaż/naprawa wkładki zamka drzwi i bagażnika

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Dorjan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr lut 13, 2008 00:24
Lokalizacja: slupsk

Post autor: Dorjan » pn maja 18, 2009 19:20

Dzieki Sztomel za szybka odpowiedz zadzialam w tym temacie. Przy okazji sprawdzalem na drugim zamku jak pracuje ta metalowa zaslepka zamka i zdziwil mnie fakt ze po wlozeniu kluczyka i obróceniu do oporu i lekkim poruszaniu gora ,doł moge wyjac wkladne zamka :( probowalem dokrecic srube torx T20 troche poszla do oporu ale nic to nie dalo.

Czy przypadkiem wina nie lezy po stronie pierścienia zabezpieczającego gniazdo bębenka zamka ??

Wczesniej nic nie bylo z zamkiem robione, jedynie sa pekniete zaczepy maskownicy gniazda wkladki.
Normalnie te zamki mnie rozwalaja :(



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pn maja 18, 2009 19:53

Dorjan pisze:Czy przypadkiem wina nie lezy po stronie pierścienia zabezpieczającego gniazdo bębenka zamka ??
wszystko na to wskazuje.


Obrazek

Marco777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:38
Lokalizacja: Jaslo

Post autor: Marco777 » śr maja 27, 2009 01:00

Witam kolegów!

Z racji, że macie doświadczenie w rozbieraniu klamek i wkładów - mam kilka pytań?
Obecnie jestem w trakcie przekładania kierownicy w Skodzie Octavii I w której mam tylko jeden bębenek w prawych drzwiach. Wypadałoby zamienić go na lewą stronę, ale po przestudiowaniu tego wątku już wiem, że się tak nie da - ponieważ wkłady różnią się prawy od lewego ( a może jednak jest taka możliwość? :chytry: )
W związku z tym mam zamiar kupić wkład i przystosować go to mojego kluczyka. Chciałbym zapytać, czy muszę kupić także klamkę, czy może ta klamka bez bębenka jest tylko zaślepiona i wystarczy wsadzić w nią nowy bębenek? Jeśli jednak trzeba kupić nową klamkę to czy muszę ją lakierować, czy można ją rozebrać i zamienić tylko chwyt?

Pozdrawiam,
Marco777



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw maja 28, 2009 07:18

wymontuj wkładkę zamka w drzwiach kierowcy tak jak w tej fotoporadzie i podaj jaki masz bębenek zamka - normalny z zaślepką zewnętrzną czy tzw. zestaw do sterowania centralnym zamkiem na pilota bo nie wiem czy masz c.z. fabryczny na pilota czy dokładany,
bez względu jaki u Ciebie będzie bębenek to klamki nie trzeba wymieniać - pozostaje ta co masz.


Obrazek

Marco777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:38
Lokalizacja: Jaslo

Post autor: Marco777 » czw maja 28, 2009 10:23

mam sterownie centralnym zamkiem w pilocie, czyli fabryczne. właśnie wymontowałem i zrobiłem zdjęcia z bębenka z każdej strony. zastanawiam się, czy nie będę musiał kupić także nowego zamka, ponieważ w lewych drzwiach jest chyba inny.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony czw maja 28, 2009 12:30 przez Marco777, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw maja 28, 2009 16:49

ale miałeś wykręcić wkładkę z drzwi kierowcy a nie pasażera, normalna wkładka to ja wiem jak wygląda.


Obrazek

Marco777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:38
Lokalizacja: Jaslo

Post autor: Marco777 » czw maja 28, 2009 21:02

no to jest właśnie wkładka ze strony kierowcy (bo to jest wersja angielska, w której właśnie przekładam kierownicę ). z lewej strony nie mam wkładki tylko zaślepke ( jak na zdjęciu)
Obrazek
chodzi o to, że chcę mieć w tej klamce (z lewej strony) wkładkę, żeby auto niczym nie dało po sobie poznać, że przyjechało z nad Tamizy ;)
pytanie brzmi co muszę pozmieniać? muszę chyba założyć nową wkładkę, bo ta z prawych drzwi nie będzie pasować do lewych, ale pewnie też nowy zamek do lewych drzwi by się przydał bo dzisiaj jak rozebrałem tą lewą klamkę to w środku nie widziałem takiej białej tulejki, którą przekręca wiosełko z wkładki. mam nadzieję, że nie zagmatwałem za bardzo :)

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Bomblo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob sty 06, 2007 12:11
Lokalizacja: Morąg/Radom
Kontakt:

Post autor: Bomblo » ndz cze 14, 2009 21:14

Kolego "figurel" do czego służy "W kolejnym kroku rozcinamy opaskę i zsuwamy ten biały plastik wraz z mikrostykiem."? Chodzi o to że w moim zamku mam ten biały plastik z mikrostykiem, jednak wtyczka na końcu wiązki wychodzącej z mikrostyka nie jest nigdzie podłaczona. Nawet nigdzie nie widzę gdzie ją podłączyć. Na 100% poprzedni właściciel coś kombinował.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pn cze 15, 2009 10:39

Bomblo, bo poprzedni właściciel z pewnością wymieniał cały bębenek na ten z wersją z kombi gdzie jest sterowanie centralnym również z klapy bagażnika, w hatchback'ach nie ma oryginalnie sterowania centralnym z zamka klapy więc i nie masz się gdzie podpiąć z kabelkiem z bębenka.


Obrazek

relayer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 26, 2009 18:11
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: relayer » pt cze 19, 2009 22:40

Cześć Panowie. Jutro zabieram się za demontaż wkładki z prawego przodu bo nie dość że klamka jest lużna i wysuwa się z drzwi na jakieś 0,5 cm. choć śruba dokręcona na maxa to jeszcze wkładka obraca się w koło i można ją wyjąć z drzwi razem z kluczem.Ciekawe co za bajzel tam znajdę:)Przestudiowałem całość więc chyba dam radę.Trzymać kciuki:)Przy okazji wielkie dzięki za obszerny materiał do studiowania:) :pub:

[ Dodano: 20 Cze 2009 18:16 ]
Tak,tego mogłem się spodziewać. Z niewiadomego powodu poprzedni wł. włożył do klamki prawych drzwi wkładkę z bębenkiem choć auto ma fabryczny centralny i powinna tam być pełna obudowa, taka jak z tyłu. W dodatku wkładka nie ma ani płetwy ani podkładek ani spręzyny więc w każdej chwili można ją wyjąć z obudowy :grrr: A to że obudowa wysuwa się z drzwi na 0,5 cm. jest chyba spowodowane jakimś uszkodzeniem prowadnika bo pomimo dokręconej śruby rusza się ona (śruba) razem z obudową wkładki. Przy okazji chciałem spytać jak jest zamontowany prowadnik i w jaki sposób można go zdemontować? bo chyba będę musiał go wymienić.
Pozdro for all. :pub:


z golfem do śmierci, mojej lub jego:)

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » czw lip 23, 2009 08:22

Witam!!! mma zamek rozebrany na stole ... jakim smarem mozna to przesmarowac ???? czy lepiej wyczyscic i bez samaru ???


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw lip 23, 2009 10:44

jak dla mnie to najlepszy jest smar grafitowy ale np. serwis podaje smar w spray'u o oznaczeniu G 052 778 A2 w cenie około 6 Euro za 50 ml - ja szukałbym jakiegoś zamiennika, wybór należy do Ciebie.


Obrazek

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » czw lip 23, 2009 11:18

Ok wielkie dzieki !!!!! za szybka odp . czyli moge dac zwykly grafitowy taki jak np. do przegobow ??? :) dawac tylko miedzy tulejke a jej obudowe plus tu gdzie wahadełko, czy do bebenka (do srodka tulejki tam gdzie te male blaszki rowniez ???
ps. mi pekla podstawa wahadelka, podkladka num. 2 chyba.. i blaszki wystaja z tulejki po wsadzeniu kluczyka czyli z Twojej listy usterka num 3 :) dlatego pytam czy do tulejki tez dawac smar czy lepiej jej nie ruszac tylko blaszki przypilowac ???


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
Corso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:18
Lokalizacja: Z nad morza

Post autor: Corso » czw lip 23, 2009 19:45

Panowie,a jaki zestaw naprawczy trzeba kupić w przypadku gdy kluczyk nie odbija z jednej strony,nie wraca sam do pionowej pozycji
Gdy zamykam jest ok,ale przy przekręceniu w lewo nie odbija,mam zestaw naprawczy ze skody o symbolu 1UO 898 001, i nie wiem czy będzie dobry czy potrzeba ten z końcówką 002



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości