Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: KamilP » pt kwie 01, 2011 10:46

Ja również bardzo dziękuję i polecam sie na przyszłość ;) A niedługo sam zaczynam walkę z szyberdachem, ale jednak go wyciągam.. Niech tylko będę miał ze 2 dni wolnego ;)



jacekplacekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 19:38
Lokalizacja: Kozienice

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: jacekplacekk » wt kwie 26, 2011 16:40

Panowie,potzrebuje konkretnej odpowiedzi. a mianowicie chciałem zapytać czy do naprawy szyberdachu muszę zdejmowac podsufitke? czy dam rade obejść sie bez tego tak jak było to napisane w jednym z postów wyzej??



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: KamilP » wt kwie 26, 2011 22:43

jacekplacekk, Ja bez zdejmowania podsufitki sobie nie poradziłem.. Może mam zły drut itp albo po prostu nie umiem, no ale nie udało mi się. Próbowałem na blaszkę i na drucik, i lipa. Więc na początku maja dopiero zabieram się za robotę, auto będzie wolne na kilka dni, tak to ciągle jakieś wyjazdy albo brak czasu. Ale nie odpuszczę :bajer:



Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: dani3lo » czw maja 12, 2011 13:43

Witam, No i na mnie przyszła pora z zabawą z szybrem, Lewa prowadnica pękła mi juz ok 2 lata temu ale jakoś nigdy nie miałem czasu tego zrobić, uchylić sie uchyliło zamykało się za pomocą płaskiego śrubokręta. No ale już od pewnego czasu zaczęło mi coś stukać w tym szyberdachu jak jechałem po dziurach, strasznie mnie to denerwowało aż w końcu wytargałem podsufitkę i okazało się ze 2 śruby trzymające szyber były całkowicie odkręcone a wiekszości z nich (prawa strona) poluzowane. Więc jak już mam wyciągniętą podsufitkę to czemu mam nie wyciągnąć szybra i go zrobić. Więc mam juz wszystko rozebrane, poczyszczone i teraz czas na naprawę, będę robił metodą blaszki.

Ale mam pytanie dotyczące usunięcia przyczyny. Piszą, że trzeba nałożyć koszulkę termok. na zapadkę, Rozumiem, że chodzi o to aby płynnie prowadnica wskakiwała w zapadke, u mnie jest ori gumka i dodam, że jak do tej pory bardzo ładnie wchodziło, nie stawiało to zadnego oporu. Więc musze dawać to koszulke??

2 pytanie, Gdy odkręciłem śrubki mocujące właściwą metalową część szyberdachu od mechanizmu podnoszenia źle zaznaczyłem sobie punkty i teraz lipa muszę ustawiać od początku, I mam znowu pytanie ustawić na równo z dachem szyber i silniczek ustawiony na pozycji zamknięty?

3. Gdy jadę autem tak ok >100km/h strasznie słyszę szum powietrza w aucie, wydaje mi się, że to wina uszczelki szybra. Ta z tym meszkiem odpowiada za to? Dokupię to bez problemu w sklepie?



szumi85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 22, 2010 19:46
Lokalizacja: Zabrze

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: szumi85 » ndz maja 15, 2011 18:05

Siema chciałem nasmarować prowadnice w szyberdachu. Otwarłem go do oporu nałożyłem smar, ale przy zamykaniu otwierał się s powrotem tzn. zamykał się i od razu otwierał. Sprawdzałem żadnych śmieci itp. tam nie ma.
Macie jakieś pomysły co może być tego przyczyną :banghead: Uchylanie do góry działa i zamykanie kluczykiem też, prowadnice są całe. Czy to wina silniczka?


Kiedyś pojadę tak szybko, że przeniosę się w czasie

Awatar użytkownika
Kris022
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 25, 2011 11:48

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: Kris022 » pt cze 17, 2011 12:43

Witam mam problem z naprawą która jest opisana wyżej.Już mam wyjęty szyber z samochodu i nie wiem jak wyciągnąć te wszystkie prowadnice.Jeśli ktoś by miał jakieś fotki tego albo miał czas i był z okolic warszawy to bym był wdzięczny za pomoc. Jeśli chodzi o naprawę to mam pękniętą prowadnicę od strony kierowcy tak to wszystko wygląda dobrze



Awatar użytkownika
Zaba91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: sob lip 11, 2009 14:26
Lokalizacja: Słupsk/Bydgoszcz
Kontakt:

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: Zaba91 » wt cze 21, 2011 21:03

Koledzy dziś rozebrałem szyber i nie wiem czy dobrze chcę to złożyć i czy w dobrym miejscu zrobiłem tą "blaszkę".
Oto zdjęcie Obrazek
Dobrze to robię?


Jadźka:
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=497693
VW it's not a hobby, this is passion...
Obrazek

Awatar użytkownika
Dubik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: wt lut 17, 2009 00:00
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: Dubik » czw cze 23, 2011 23:42

Panowie powiem tak wszystko ładnie pięknie opis jest zrobiony można zrobić to według porady ale jak dla mnie gra nie warta świeczki też z tym walczyłem i przy okazji będąc w serwisie ASO zapytałem o cene nowej linki usłyszałem 13 pln więc mnie z nóg zwaliło za 13pln no sorry ale nie chce mi się bawić w jakieś modyfikacje.pozdro ale porada jest całkie pożyteczna i sprawdzona.


http://img35.imageshack.us/img35/9276/vagc.jpg

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Re: Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: KamilP » pt cze 24, 2011 11:27

Dubik pisze:Panowie powiem tak wszystko ładnie pięknie opis jest zrobiony można zrobić to według porady ale jak dla mnie gra nie warta świeczki też z tym walczyłem i przy okazji będąc w serwisie ASO zapytałem o cene nowej linki usłyszałem 13 pln więc mnie z nóg zwaliło za 13pln no sorry ale nie chce mi się bawić w jakieś modyfikacje.pozdro ale porada jest całkie pożyteczna i sprawdzona.
Linki, no dobra. Ale mogłeś też zapytać o cenę tej nieszczęsnej prowadnicy, bo my w większości właśnie z nią mamy problem :)



Awatar użytkownika
Zaba91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: sob lip 11, 2009 14:26
Lokalizacja: Słupsk/Bydgoszcz
Kontakt:

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: Zaba91 » pt cze 24, 2011 19:26

byłem w aso to mnie wyśmiał :D za prowadnicę ok 300 zł za komplet... ;/


Jadźka:
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=497693
VW it's not a hobby, this is passion...
Obrazek

karolglinik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 25, 2011 12:06

Re: Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: karolglinik » sob cze 25, 2011 12:29

Mam również problem z prowadnicą. Z tym że z prawej strony. Z tym że u mnie urwały się te ramiona wystające do góry. Nie widzę możliwości naprawy tego. Spawanie odpada, lutowanie pewnie też. Z racji że to jest po prawej stronie a wszyscy mają problem z lewą stroną może ma ktoś na sprzedanie prowadnicę na prawą stronę?



Awatar użytkownika
bam_bam
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw lip 15, 2010 13:29
Lokalizacja: Oleśnica

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: bam_bam » czw cze 30, 2011 16:13

Ja również mam problem z szyberdachem w mk3, jednak innej natury.
Prowadnicę mam sprawną, kręcąc korbką wszystko elegancko pracuje w każdą możliwą stronę. Problemem moim było to, że silniczek nie chciał ciągnąć: otwierał się co centymetr, zamykać najczęściej w ogóle nie chciał. Następowało cyknięcie na silniczku i cisza. Jak wyczytałem w tym temacie należało zalutować znajdujące się na silniku bezpieczniki, tak też z kumplem zrobiliśmy. Efekt: działa. No ... nie do końca. Silnik faktycznie ciągnie teraz bez przerwy, sprawnie. Ale, uwaga: JEDYNIE, GDY JEST WZGLĘDNIE CHŁODNO:hmm: Gdy tylko robi się ciepło (czyt. aktualnie non-stop) przycisk do otwierania w tył zadziała, ale zamykać już się nie chce, trzeba ręcznie, uchylanie również nie działa.
Ktoś miałby jakiś pomysł, co w tym przypadku dalej, nim podejmę decyzji o nowym silniczku?



Brian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 15:51
Lokalizacja: Kraków

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: Brian » pt lip 01, 2011 17:50

Witam. A ja mam pytanie związane z szyberdachem ale w kwestii mniej technicznej. Niestety mój szyberdach przecieka a winą jest najprawdopodobniej odklejona uszczelka szyberdachu. Teraz moje pytania:
- Czy uszczelka jest przyklejona do szyby?
- Jakim klejem najlepiej to przykleić (wystarczy zwykły sylikon?)
- Czy szyberdach powinien byc otwierany tylko o 3/4 cm pod kąt czy może ma się otwierać cały?

Pozdrawiam, Brian :hmm:



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Re: Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: KamilP » sob lip 02, 2011 23:33

Brian pisze:Witam. A ja mam pytanie związane z szyberdachem ale w kwestii mniej technicznej. Niestety mój szyberdach przecieka a winą jest najprawdopodobniej odklejona uszczelka szyberdachu. Teraz moje pytania:
- Czy uszczelka jest przyklejona do szyby?
- Jakim klejem najlepiej to przykleić (wystarczy zwykły sylikon?)
- Czy szyberdach powinien byc otwierany tylko o 3/4 cm pod kąt czy może ma się otwierać cały?

Pozdrawiam, Brian :hmm:
Ja to ostatnio robiłem. Tak jest przyklejona do szyby, a przykleić dobrze jest klejem do szyb. Niestety jak kupujesz to cała tubkę a do szybra dużo nie trzeba, ale ten będzie najlepszy. Tylko porządnie trzeba wyczyścić powierzchnię do sklejania :) I ja przynajmniej przykleiłem tą uszczelkę od dolnej strony, czyli tak jakby od środka samochodu, tam chyba najlepszy dostęp. Tylko uważaj żeby żadnych luk nie narobić bo będzie się woda sączyła :) I jak wyciągniesz szyber to dobrze by było od razu sprawdzić czy wszystkie odpływy masz szczelne (z przodu przy drzwiach i z tyłu pod zderzakiem) poprzez nalanie wody do tych rynienek po bokach szybra ;)

Pozdro :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości