Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

borys1966
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: wt sty 10, 2006 16:45
Lokalizacja: małopolska

Post autor: borys1966 » czw lip 03, 2008 23:43

OK dzięki czeka mnie rozbieranie tylnego mechanizmu z silniczkiem bo jest identycznie jak przy szyberdachu idzie kawałek i staje. a może ma ktoś fotki jak to rozebrać ?



DariooRo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 09, 2008 22:08
Lokalizacja: Będzin

Post autor: DariooRo » śr lip 09, 2008 22:25

witam wszystkich na forum :D

jeżeli chodzi o Ciebie tetriandoch to najprawdopodobniej masz uszkodzone komcówki mechanizmu ciągnącego przez co możesz podnieć bo się zaprą ale nie możesz opuścić szybra. A jak nie możesz tego załatwić ręcznie to cały mechnizm trzeba by wyczyścić i przesmarować.

Ja za to mam inny problem dziś zabrałem się za naprawę szybra i mam go już na stole
. Zdemontowałem już wszystkie elementy i okazało się że jedna część jest ułamana i to poważnie. Bo nawet nie ma brakującego elementu. Chodzi tu tą częśc pieska która trzyma sprężynę i blokadę. I teraz kombinuję jak ją dorobić

I teraz następujące pytania:

czy potzrbna mi jest druga blokada by szyber działał poprawnie?


czy muszę mieć samocowaną tą sprężynę która ponosi szyber??

A tak poza to jeżeli ktoś by miał takie elementy pozostałe z naprawy szybra lub stary szyber po wymianie na nowy to chętnie przyjmę części ze starego :D

[ Dodano: 09 Lip 2008 22:56 ]
..:VoyteQ:..,

hej nie masz może na zbyciu pieska od szybra z lewej strony ??



Awatar użytkownika
ZIBI_VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt sie 22, 2006 00:58
Lokalizacja: okolice Suchej Beskidzkiej
Kontakt:

Post autor: ZIBI_VW » pt sie 08, 2008 10:53

Witam,powiem że skorzystałem z porad zamieszczonych tutaj i od wczoraj mój szyberdach śmiga tam i z powrotem i zaoszczędziłem 250 zł (tyle kosztuje nowa prowadnica lewa) no i wcale to nie jest takie trudne nieukrywając że z zawodu jestem stolarzem ,a więc wielkie dzięki wszystkim za pomoc :pub: :pub: :okej:


GOLF był,jest i będzie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=82909

Awatar użytkownika
Axe^^
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 10:29
Lokalizacja: StaloVWa VWola
Kontakt:

Post autor: Axe^^ » czw wrz 25, 2008 23:52

a u mnie problem jest taki : (elektryczny szyber)

pewnego dnia mialem szyber otwarty ... zamykam go i w połowie stanął i coś strzeliło nie chciał dalej sie zamknąc, wyszedłem z auta, patrze o co chodzi od góry, probuje zamykac, nic nie idzie ... patrze i po lewej stronie takie cos wyskoczyło z takiego korytka plastikowego, to włorzylem to, i zamknęłem, i od tamtej pory nie chce sie otwierac czyli nie opuszcza mi sie na dół i nie chowa do srodka pod sufit :( ... tylko uchyla mi sie do góry normalnie i zamyka .... nie da sie siłą pomagac rekami bo nic nie idzie dalej i nie wiem czy to prowadnica lewa czy cięgno czy co ? ....
a jak wsadze awaryjną korbke taką do recznego otwierania szyberka to tez niz nie idzie , tylko sie uchyla do góry

wiec co musiał bym zrobic ? czy musiałbym wymieniac jakąs czesc czy tylko odkrecic go i cos tam zrobic ?

i czy jest ktos w okolicach Stalowej Woli *(podkarpacie) kto pomógłby mi to naprawic , bo z tego co czytalem na 1 stronie i ten rysunek od admina, to w ogole tego nie rozumiem :(

[ Dodano: 01 Paź 2008 12:32 ]
pomoze ktos\?
Ostatnio zmieniony czw wrz 25, 2008 23:55 przez Axe^^, łącznie zmieniany 1 raz.


www.hermetic-club.com

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pt sty 30, 2009 08:40

Witam wszystkich, chciałbym się zapytać jak się objawia pęknięta lewa prowadnica jak to zauważyć, kupiłem już golfa z niesprawnym szyberem i otóż się otwiera on ale potem się nie zamyka tzn trzeba śrubokrętem troszke dopchnąć to coś (nie wiem jak to się nazywa) ten metalik i jest ok zamknięty, może jest ostro zasyfiony ? i dlatego są takie z nim kłopoty, na pewno poprzedni właściciel go nie rozbierał i tyle lat sobie był nie ruszany i się zanieczyścił, albo robie sobie bzdurne nadzieje żeby nie kupować lewej prowadnicy.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Włochaty
Forum Master
Forum Master
Posty: 1054
Rejestracja: pn sty 22, 2007 13:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Włochaty » sob sty 31, 2009 00:31

Linc, to jest wlasnie objaw peknietej prowadnicy, otwierta sie poniewaz koncowka z linka pcha elemnet trzymajacy szybe, a w momencie kiedy zamykasz koncowka sie porusza do tylu, a ten elemnt co trzyma szybe zostaje i dlaetego musiz go cofnac w kierunku tylenj kanapy



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pn mar 16, 2009 10:46

mam pytanko jaki rozmiar torx-a jest potrzebny ?
w ciągu paru dni mam zamiar zrobić szyberdach, prowadnica kupiona tylko czeka na podmianke



Awatar użytkownika
Baran.
...
...
Posty: 919
Rejestracja: sob sty 10, 2009 01:19
Lokalizacja: Radom

Post autor: Baran. » pn mar 16, 2009 14:21

Mam pytanie bu w moim przypadku jest zlamany ten srebrny metalik ktoru porusza szyba ale najgorsze jest to ze nie ma tej glowki co gdy sie chce schowac szyber to on porusza ta zapadke (czy jakos tak) Moje pytanie jest takie czy kupie gdzies tylko ta srebrna czesc czy musze kupowac lewa prowadnice ??


Mój 20Jahre ABF
Obrazek
Fotoporada CA
"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych." [*]

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » wt mar 17, 2009 15:13

Witajcie
ps. edytowałem ten post, częśc problemów sam wyjaśnilem ale nadal nie wiem :

co to jest ? Obrazek

i jeszcze na żółto zaznaczyłem tą część która mi się nie domyka Obrazek


to na razie tyle :P jutro będę składać po mału



i jeszcze jedno pytanko jak wyjąć tą prowadnice z szyny ? :crazy: pomóżcie bracia :jezor:
Ostatnio zmieniony wt mar 17, 2009 20:26 przez Mako, łącznie zmieniany 6 razy.



Awatar użytkownika
ddChavez
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 18:14
Lokalizacja: Radomsko/Wrocław
Kontakt:

Post autor: ddChavez » śr mar 18, 2009 17:22

Linc, a ja mam do Ciebie pytanie gdzie kupiłeś samą prowadnicę? Allegro?


[url=http://img91.imageshack.us/img91/4503/beztytuu1pk4.jpg][img]http://img91.imageshack.us/img91/4503/beztytuu1pk4.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » czw mar 19, 2009 18:34

ddChavez, od użytkownika z forum ;-) prowadnica sprawna, zamontowana i działa.



qmalin21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: wt sty 06, 2009 22:50
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: qmalin21 » czw kwie 16, 2009 22:22

Lipek81,
Masz może jakieś foty jak ta blaszka jest przymocowana i gdzie nacięcie zrobić ? ewentualnie bym wrzucił foto prowadnicy czy byś mógł tam domalować jak to ma być zrobione ? thx !!

[ Dodano: 22 Kwi 2009 21:03 ]
Po zastosowaniu się do instrukcji wszystko gra i buczy :)
Pomogło dzięki !



skajek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 14:02
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

Post autor: skajek » czw kwie 23, 2009 14:23

Witam...Ja rowniez jak wielu tutaj skorzystalem z porad no i sie udalo szyber smiga szkoda ze dopiero tak pozno sie zalogowalem bo to juz moj drugi szyberdach ktory szlak trafil ale za pomoca porad i jednej blaszki wszystko gra no i oczywyscie sprawa kolka ja zastapilem je lepkiem od nita.Wybilem bolec kolko obcialem leb nita wlozylem w miejsce koleczka i jest ok.Jak by ktos mial problem z rejony Nowewgo Dworu Gd w pomorskim to chetnie pomoge pozdrawiam



ricoexxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 24, 2009 16:09
Lokalizacja: polkowice

Post autor: ricoexxx » sob kwie 25, 2009 13:53

AA u mnie w GOLFIE 2 nie da sie otworzyc slimak jest dobry _ jak krece korbka to sprezyny wychodza bokami nad sufituwka ;\ po sciagnieciu tapicerki nie wiem jak sie zabrac do tego bo szyber montowany jest od gory

Ii co teraz ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości