Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Terpis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 25, 2009 10:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Terpis » wt gru 08, 2009 23:58

Rafal1920 pisze:
kori16 pisze:kori16


ma byc zamknieta.u mnie jak jest otwarta to tez nie reaguja przyciski,a wiec jak jest otwarta to da sie szyber zamknac za pomoca klucza imbusowego ktory powinien byc przy silniku.
Koledzy przelaczylem zaczelo dzialac :okej: otworzyl sie ale zamknac to juz problem :grrr: z jednej strony nie domyka nie chodzi ta przesuwka :grrr: i szyber tak sie kiwa z jednej strony :grrr: co moge teraz poradzic ? nie obejdzie sie bez sciagniecia tapicerki i pewnych modyfikacji ? co poradzicie ?


<<ZAPRASZAM do obejrzenia tematu>>
Obrazek

Awatar użytkownika
kori16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt gru 30, 2008 18:03
Lokalizacja: Wilkowisko Małopolska
Kontakt:

Post autor: kori16 » śr gru 09, 2009 02:24

Terpis
Koledzy przelaczylem zaczelo dzialac :okej: otworzyl sie ale zamknac to juz problem :grrr: z jednej strony nie domyka nie chodzi ta przesuwka :grrr: i szyber tak sie kiwa z jednej strony :grrr: co moge teraz poradzic ? nie obejdzie sie bez sciagniecia tapicerki i pewnych modyfikacji ? co poradzicie ?
Obawiam się ze masz ten sam problem co wielu innych użytkowników, mianowicie pękniętą prowadnice (zapewne od strony kierowcy) czy nie pozostaje ci nic innego jak rozebranie szyberdachu i naprawienie go jak już pewnie wiesz na pierwszej stronie użytkownik ygd zamieścił dokładną instrukcje jak zrobic to samemu :grin: a więc miłej zabawy :bigok:
Ostatnio zmieniony śr gru 09, 2009 02:25 przez kori16, łącznie zmieniany 1 raz.


moje mk3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=222279
-------------------------------------------------------
Sprzedam myjkę Wysokociśnieniową http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=12&t=391659

Awatar użytkownika
Terpis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 25, 2009 10:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Terpis » śr gru 09, 2009 23:33

kori16 pisze:
Terpis
Koledzy przelaczylem zaczelo dzialac :okej: otworzyl sie ale zamknac to juz problem :grrr: z jednej strony nie domyka nie chodzi ta przesuwka :grrr: i szyber tak sie kiwa z jednej strony :grrr: co moge teraz poradzic ? nie obejdzie sie bez sciagniecia tapicerki i pewnych modyfikacji ? co poradzicie ?
Obawiam się ze masz ten sam problem co wielu innych użytkowników, mianowicie pękniętą prowadnice (zapewne od strony kierowcy) czy nie pozostaje ci nic innego jak rozebranie szyberdachu i naprawienie go jak już pewnie wiesz na pierwszej stronie użytkownik ygd zamieścił dokładną instrukcje jak zrobic to samemu :grin: a więc miłej zabawy :bigok:
Własnie tak od strony kierowcy :grin: wiec trzeba poswiecic troche czasu na remoncik zeby bylo cacy :food: dzieki kolego za pomoc :pub:


<<ZAPRASZAM do obejrzenia tematu>>
Obrazek

Awatar użytkownika
fasolisko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 19:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fasolisko » ndz lut 14, 2010 20:48

A u mnie jest taki problem: Po naciśnięciu przycisku otwierania szyberdachu szyberdach otwiera się jakiś centymetr i staje i każdorazowe przyciśnięcie przycisku przesuwa szyberdach o kolejny centymetr. Podobnie jest przy zamykaniu.
Co może być problemem ?


Golf nie gubi oleju... On znaczy terytorium ;)
[img]http://images35.fotosik.pl/166/e9873f387123cdaa.jpg[/img]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=323908]Moje MK3 1.8 GT[/url]

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt mar 30, 2010 13:52

Mały odkop zrobię. Kupiłem mk3 oczywiście z niedziałającym szybrem. Na początku nie miałem o zamiaru naprawiać bo jakoś posiadanie szybra mnie zbytnio nie rajcuje. Miałem w 2 autach i jakoś funkcjonalność nie powała. Niestety parcie na doprowadzenie auta do stanu jak najlepszego okazało się silniejsze. Zaczynam się zastanawiać nad naprawą. Oczywiście pęknięta lewa prowadnica jak zwykle. Otwiera się ładnie - przynajmniej do puki silnik kręcił. Teraz już nie chce ale to osobna sprawa - popykuje sobie ale się nie odezwie.

Mam takie pytanka - do przemyślenia naprawy"

1. Jak następuje otwieranie i zamykanie, czy linka się obraca przy prowadnicy czy przesuwa?
2. U mnie czasem coś pobrzękuje w szybrze, teraz wsadziłem tam gąbkę bo te dzwięki mnie rozsadzają. Czy pęknięcie może powodować takie pobrzękiwanie?
3. Szyba dostanie nieco wibracji, lekko skacze przy zamknięciu drzwi ale tylko od strony szyby czołowej.
4. Czy na podsufitce zasłaniającej szyber, w miejscu uchwytu do przesuwania powinno boś być? Mam jakieś dziurki symetrycznie w podsufitce w miejscu przetłoczenia.



Awatar użytkownika
kori16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt gru 30, 2008 18:03
Lokalizacja: Wilkowisko Małopolska
Kontakt:

Post autor: kori16 » wt mar 30, 2010 20:47

1. Przesuwa się.
2. pęknięcie być może ale nie koniecznie, moze masz popuszczone śruby od szyby takie na torxy lub po prostu coś tam gdzieś wpadło :D
3. możliwe ze ta sama odpowiedz co pierwsza cześć na pytanie drugie lub po prostu pasuje prowadnice przesmarować.
4. ja nie mam takich dziurek i nie spotkałem się może poprzedni właściciel miał tam coś zamontowane :bigok:

takie są moje sugestie :bigok:


moje mk3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=222279
-------------------------------------------------------
Sprzedam myjkę Wysokociśnieniową http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=12&t=391659

daroox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 04, 2010 19:49
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Problem z moim szyberdachem.

Post autor: daroox » ndz maja 16, 2010 09:01

Witam mam problem z moim szyberdachem nie wiem na czym polega problem ale prawa strona szyberdachu chodzi a lewa niestety nie i nie mam pojęcia jaka może być tego przyczyna, dodaje zdjęcia dla łatwiejszego wyjaśnienia. Jedna strona wcale się nie rusza i myślę ze to mi blokuje też 2 stronę, Proszę o pomoc dziękuje z góry. pozdrawiam.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us



Awatar użytkownika
Terpis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 25, 2009 10:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Terpis » ndz maja 16, 2010 10:49

Kolego przyczyna jest pekniety piesek. Czeka Cie rozbiorka szyber dacu i naprawa poprzez zastosowanie rady kolego z pierwszej strony. Ja u siebie tez walcze jak zadzialac by usunac ta przyczyne :grin:

Powodzenia.

P.S wrazie pytan pomoge.


<<ZAPRASZAM do obejrzenia tematu>>
Obrazek

Awatar użytkownika
kori16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt gru 30, 2008 18:03
Lokalizacja: Wilkowisko Małopolska
Kontakt:

Post autor: kori16 » ndz maja 16, 2010 12:02

Jak Kolega wyżej napisał w tym temacie wszystko jest opisane wielu użytkowników ma ten problem z szyberdachem ale jak jesteś ambitny to sobie z tym poradzisz :bigok:


moje mk3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=222279
-------------------------------------------------------
Sprzedam myjkę Wysokociśnieniową http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=12&t=391659

Awatar użytkownika
roger.yo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt kwie 06, 2010 19:35
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: roger.yo » pn maja 17, 2010 15:09

Przeczytałem cały temat ale nie znalazłem informacji dla mojego przypadku z tym .... szyberdachem. Szyberdach otwierał się, uchylał się, ale nie zawsze chciał się zamknąć - np. zamykał się zamykał i naraz stop nic nie działa nie słychać przekaźnika (otwierać się otwierał) i trzeba było trochę poczekać aż mu się znowu zachce ( tak z godzinę) i znowu zamykał się tak długo ile mu się chciało. Krótko mówiąc czasami trzeba było zamykać na raty. Teraz jest tak - gdy nacisnę przycisk otwierania - szyberdach ładnie działa. Nacisnę przycisk zamykający - nic się nie dzieje (czasami słychać działanie przekaźnika). Po naciśnięciu przycisku uchylającego szyberdach także nic się nie dzieje. Manualnie tzn za pomocą klucza imbusowego szyberdach otwiera się uchyla się i zamyka.

Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem przyciski i wszystko jest ok.

Następnie rozkręciłem cały moduł (przy silniczku) szyberdachu, pomierzyłem, sprawdziłem i wydaje się być wszystko ok. Po wsadzeniu go z powrotem do auta szyberdach otwiera się po wciśnięciu przycisku otwierania i zamykania (uchylanie nie działało - nawet przekaźnika nie było słychać). Dodam,że składając obudowę z szarą plastykową zembatką i płytkę z białym kółkiem z mikrostykami ułożyłem wszystko tak aby dziurki ze wszystkich tych trzech elementów były nad sobą.

Obrazek
Obrazek

Po ponownym rozebraniu modułu zmostkowałem te bezpieczniki polimerowe, złożyłem i nic - ciągle to samo.
Rozebrałem go znowu i złożyłem do pierwotnej postaci.

Pytanie - gdzie jest problem? czy mam kupować nowy moduł z silniczkiem?



Awatar użytkownika
Terpis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 25, 2009 10:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Terpis » pn maja 17, 2010 18:36

Koledzy pomuszcie :grrr: podobny problem mam jak Kolega wyzej tzn Szyber dach sie uchyla do gory i zamyka na dol prawidlowo. Gorzej jest z otwieraniem na calosc tzn otwiera sie super do samego konca jest ok tylko jak chce zadzialac zeby zamkac tylko cyka przekaznik ale nie zamyka :( wykrecilem silnik myslalem ze moze jakies obciazenie za duze ale na sucho jest to samo :( :goof: Pomocy !!!


<<ZAPRASZAM do obejrzenia tematu>>
Obrazek

tomek1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 18, 2010 12:07
Lokalizacja: warszawa

Post autor: tomek1985 » wt maja 18, 2010 13:34

Witam mam problem z szyber dachem tzn nie chce się otworzyć przy próbie otwarcia słychać tylko tak jakby klikanie wie ktoś moze o co mu chodzi??


tomek

daroox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 04, 2010 19:49
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Post autor: daroox » wt maja 18, 2010 18:04

Mam pytanie czy części szyberdachu z Audi b3 będą pasowany do golfa III??? Bo robiłem jak Znajomy lecz mi szyny nie chodzą równo, oraz pieski. a kupić tą część to koszt 150 zł.



Awatar użytkownika
Terpis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 25, 2009 10:10
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Terpis » wt maja 18, 2010 19:38

daroox pisze:Mam pytanie czy części szyberdachu z Audi b3 będą pasowany do golfa III??? Bo robiłem jak Znajomy lecz mi szyny nie chodzą równo, oraz pieski. a kupić tą część to koszt 150 zł.
Nic nie kupuj tylko wyreguloj zeby bylo dobrze rowno i ma sprawnie dzialac !!!


<<ZAPRASZAM do obejrzenia tematu>>
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości