Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Aniołekg3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 30, 2010 21:57

Re: Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: Aniołekg3 » pt maja 04, 2012 20:38

nie nie
pod Tym elementem ze spreżyną jest taka stópka i Ona Mi sie ułamała podczas dorabiania tego plastiku zamiast kółka:(

edit
poradziłem Sobie z Tym:D wiertełka poszły w ruch i udało sie:)



krakol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pt mar 09, 2007 20:45
Lokalizacja: Wrocek

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: krakol » wt maja 22, 2012 11:00

Szyberdach naprawiony. Blaszka wrzucona oraz 2 koszulki termokurczliwe na kółeczko. Odnośnie samej naprawy to ustawienie ślimaków w prawidłowej pozycji najlepiej robić w dwie osoby. Ja robiłem to z ojcem. Wyciągnęliśmy obydwa ślimaki i jednocześnie wciskaliśmy je aby szły równo jedna osoba kręci korbką a druga wciska i pilnuje aż mechanizm je załapie i będą szły równo żadnego innego ustawiania nie robiłem jak tu pisano. Trwało to z 3 minuty. Ogólnie to oprócz tego z jednego węża wyleciał 15 cm glut ziemi - efektem zatkania wężyka zgnita podłoga itp. Masakra jednym słowem ale obecnie hula aż miło.



johny331
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 17:34

Re: Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: johny331 » pn gru 17, 2012 19:16

Witam!!! mam poważny problem pomozecie,otoz niewiem co sie stalo z moim szyberdachem,ale jak przekrecam kluczyk w stacyjce to szyberdach idzie do gory,niewiem co jest nie tak,dzis mi sie tak otwarl,a jak chce go zamknac to sie nie da dopiero po paru kliknięciach,niewiecie co jest przyczyną,aha i ciezko mi idzie zasuwa od szyberdachu tak która jest od zasuwania



pepito82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob cze 04, 2005 14:32
Lokalizacja: Radzionków

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: pepito82 » ndz lut 03, 2013 22:34

Witam

Walczę ze złamaną lewą prowadnicą w Passacie B4. Wczoraj kupiłem za grosze drugi uszkodzony szyber i mam w planach go zrobić, a potem podmienić całość. Uszkodzenie klasyczne, obie prowadnice złamane, będę je robił metodą blaszki, ale przedtem chcę usunąć przyczynę uszkodzenia. Problem w tym, że te całe prowadnice dość ciężko chodzą. Dziś kilka godzin rozbierałem wszystko i czyściłem, ale po poskładaniu do kupy efekt nie powala. Trzeba użyć dużej siły by ręką przesunąć całą tą prowadnicę w przód lub w tył. Jaki smar kupić i tam nałożyć by zlikwidować opory. Pryskałem tam dużo WD40 i potem wycierałem i cały czas był taki czarny syf a la grafit. Na koniec z jednej strony udało mi się ją jako tako rozruszać, ale druga strona to masakra, trzeba się zaprzeć by ją ruszyć, silniczek na 100% nie da rady. Czy ktoś z Was miał taki problem, czy u Was to wszystko lekko chodzi ?



Awatar użytkownika
JakPodglosnisz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: sob lis 13, 2010 11:12
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: JakPodglosnisz » śr kwie 24, 2013 16:18

Panowie podeślecie zdjęcie zworek, które trzeba wylutować, żeby szyberdach nie chodził na tzw. raty? Stare zdjęcie z 2 str. w temacie niestety sie nie otwiera. Pozdrawiam, JakPodglosnisz.



Wesoły Roger
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob lip 09, 2011 00:29

Re: Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: Wesoły Roger » pn maja 27, 2013 20:59

Witam. Ja mam inny problem z szyberdachem w Passacie B3 (szklany - zamiast blachy dałem szybę z B4 bo pasuje).
Problem jest taki, że szyber bardzo ciężko się odsuwa (podnosi normalnie) i równie ciężko zasuwa. Jak odsunę zasłonkę (póki co pozostała od blaszaka z wyjętym środkiem) to wtedy szyber odsuwa się normalnie jednak przy zamykaniu słychać w pewnej chwili trzask (z lewej strony), jednakże szyber zamyka się do końca. Jak zdjąłem szybę to sam mechanizm działa OK odsuwa i zasuwa bez żadnych zacięć i trzasków. Podpowie ktoś jak poradzić sobie z tym problemem ? Chciałbym aby dach działał w pełni sprawnie :roll:

Pozdrawiam.


1989 Audi 80 B3 2.5 V6 mTDI project and 1989 Passat B3 1,9 mTDI :)

Awatar użytkownika
roboone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 18:12
Lokalizacja: Oława

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: roboone » ndz cze 01, 2014 20:38

Witam kupiłem drugi szyberdach ,ale uchyla się tylkó góra dół i nie chowa bo linki są nie zamontowane. Jak je szybko zamontować ?


Obrazek

cineq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 22, 2014 20:12

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: cineq » wt lip 22, 2014 20:49

To i ja dołączę się do tematu.
U mnie diagnoza pęknięte prowadnice. Kupiłem nowy szyberdach elektryczny przeczyściłem nasmarowałem super działa. Jak kręcę kluczem imbusowym to bardzo delikatnie chodzi. No ale szczęścia nie może być zbyt wiele. Oba silniczki są sprawne i wszystko działa dopóki nie zamknę szyberdachu do końca... Wtedy wszystko przestaje działać. Słysze przekaźnik, ale silniczek się nie kręci. Dodam, że szyberdach podczas otwierania idzie trochę daleko. Już dwa razy udało mi się reinkarnować silniczki (sam nie wiem jak trochę pokręciłem ustawiłem szyberdach na zamknięcie i dwa razy się udało, 3 razem jeszcze nie). Myślałem że coś blokuje (podczas zamykania dziwnie zaklinowała się klapa podsufitki) więc zdemontowałem szybę i tą klapę i (jeszcze na działającym silniczku) zacząłem sprawdzać. Działo tak samo do puki nie otworzyłem szyberdachu do końca. Nie było żadnego klinowania, żadnych oporów doszedł do końca i wracać już nie chce. Co więcej silniczek nie kręci tylko słychać przekaźnik.
Jakieś pomysły?
Czy to może tak działać te zabezpieczenie termiczne i przeciążeniowe w silniczku?

CD.
Dziś znowu pomajsterkowałem chwile. rozłożyłem i złożyłem silniczek niby to zadziałało. Musi być tam jakaś blokada ale jaka nie mam pojęcia. Teraz widzę że szyberdach wchodzi mi za głęboko podczas otwierania i to blokuje silniczek, który nie chce potem złożyć go z powrotem. Czy na szynach jest jakaś blokada maksymalnego otwarcia szyberdachu którą mogłem przeoczyć przy wymianie albo wyjąć podczas czyszczenia i nie włożyć. Czy to coś z modułem silnika?
Spróbuje znowu ruszyć silniczek. Jak silniczek działa to wszystko jest ok tylko nie mogę otworzyć do końca szyberdachu, a ten fakt bywa kłopotliwy.

Jakieś pomysły?



Awatar użytkownika
Gesiu_15
_
_
Posty: 934
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 17:25
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: Gesiu_15 » pn lut 29, 2016 23:01

Witam .

Mam pytanko z 2 razy uchyliłem szyberdach i zamknąłem . Potem znikło podświetlenie w przełączniku i słychać pyknięcie przy wciskaniu przycisku :) . Ręcznie zamyka się i otwiera bez problemu . Teraz pytanie czy to włącznik czy silnik szybra ? :hmm:


Moje GTI by Grzesiu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=523088" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
machul333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 10:36

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: machul333 » śr mar 02, 2016 13:20

silnik



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: KamilP » sob mar 05, 2016 01:59

Kiedyś czytałem o jakimś bezpieczniku obciążeniowym czy coś musiałbyś poszukać



taret
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr gru 03, 2008 20:09
Lokalizacja: Krosno

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: taret » wt sty 17, 2017 15:37

Witam
mam typowy problem z szyberdachem, a więc z lewej strony nie chce mi się zamykać (a nie wiem czy to dotyczy mechanicznych i elektrycznych, bo ja mam elektryczny). I mam takie pytanie, bo jest taki szrot, gdzie wpuszczają na plac i trzeba sobie samemu wymontować potrzebną część. I prawdopodobnie u mnie jak najczęściej to bywa uszkodziła się prowadnica z lewej strony i w jaki sposób mógłbym na szrocie wydobyć ją z innego auta, wiem że tu jest instrukcja, no ale tam trzeba pół auta rozbierać, natomiast ja chce to zrobić w jak najłatwiejszy sposób na szrocie?



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Naprawa szyberdachu golf mk3/passat

Post autor: KamilP » czw sty 19, 2017 00:15

taret, bez zdjęcia szyberdachu raczej nie da rady, przynajmniej sobie tego nie wyobrażam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości