[MK3] Wymiana mechanizmu podnoszenia szyby

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
ga2cek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 09:00
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

[MK3] Wymiana mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: ga2cek » sob wrz 11, 2010 19:53

Witam,

chciałbym się dowiedzieć czym rożni się podnośnik prawy od lewego bo kupiłem na aukcji podnośnik i bym chciał wiedzieć czy nikt mi nie wyśle złego na co mam zwrócić uwagę ??


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=259827

Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

[MK3] Wymiana mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: carrion » ndz wrz 12, 2010 19:22

ga2cek, a jak był ten podnośnik opisany w aukcji, na której go kupiłeś? Generalnie to inaczej wyprofilowane są prowadnice do drzwi prawych i lewych, więc nie sądzę, by udało Ci się zamontować podnośnik z drzwi prawych do drzwi lewych...



Awatar użytkownika
MoCi3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 09, 2010 12:47
Lokalizacja: Busko/Kielce
Kontakt:

[MK3] Wymiana mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: MoCi3k » czw wrz 16, 2010 13:04

A ja mam pytanie w kwestii ogólnie szyb elektrycznych. Czy całe moduły z elektryki od golfa III hatchbacka będą pasować do Varianta, bo mam możliwość zakupienia takiego zestawu na przód, ale nie wiem czy będzie on kompatybilny z moim Varia(n)tem. Za odpowiedź wielkie dzięki


Samochód idealny to nie taki, do którego nic nie można dodać; ale taki, z którego nic nie można ująć…

moglaj1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 28, 2011 22:08

Re: [MK3] Wymiana mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: moglaj1 » sob lip 02, 2011 21:58

Mam pytanko wymieniłem dzisiaj mechanizm (przełożyłem silnik) w lewych drzwiach, i mam problem bo gdy szyba jest juz prawie na dole mechanizm zaczyna zgrzytac , to samo z powrotem jak idzie do góry. Jak otworze do połowy to wszystko jest ok,Co to może oznaczać ? Zgrzytanie jest takie jakby linka wchodziła na druga i zeskakiwała.



kurzi5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 17:32
Lokalizacja: ZSZ

[MK3] Wymiana mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: kurzi5 » wt lis 08, 2011 00:53

Witam,

Wybaczcie za odkop ale czy "sanki" prowadzące szybę wzdłuż prowadnicy są identyczne w mechanizmach elektrycznych i manualnych? Chodzi o to, że nabyłem komplet podnośników, z tym, że te tylne mają zerwane "sanki". Zastanawiam się, czy nie da się ich przełożyć zestawu manualnego. Da się je w ogóle odpiąć od linki?



amadian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw lis 30, 2006 17:35
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

[MK3] Wymiana mechanizmu podnoszenia szyby

Post autor: amadian » sob kwie 21, 2012 16:21

Cześć, Właśnie wymieniłem taki mechanizm w Golfie III i mam problem bo szyba działa na odwrót, zamiast zamykac się to sie otwiera i na odwrót, dzieje sie tak zarówno z kluczyka jak i z przycisków. Podobno to kwestia zaprogramowania ale odłaczyłem akumulator zeby zrestartować komputer ale jest to samo. Może ktos wie jak to naprawic?? Z góry dzieki za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości