wymiana uszczelki pokrywy nastawnika pompy wtryskowej

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Majamen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 14, 2012 21:10

wymiana uszczelki pokrywy nastawnika pompy wtryskowej

Post autor: Majamen » pn gru 22, 2014 16:58

Wrzucam zdjęcia poglądowe 2 uszczelek pomp wtryskowych z numerem produktu: 1 460 206 305 i 1 461 015 303. Jedna jest delikatnie dłuższa i sporo szersza(1 461 015 303). Prawdopodobnie będę musiał zastosować 1 461 015 303 do golfa 4 1.9tdi 90km.
ObrazekObrazekObrazek



Majamen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 14, 2012 21:10

wymiana uszczelki pokrywy nastawnika pompy wtryskowej

Post autor: Majamen » pn gru 29, 2014 12:05

Jest problem. Wymieniłem uszczelkę pod górną pokrywą, odpaliłem auto i wszystko było ok. Kilka dni później odpaliłem auto i zaczęło gorzej wyciekać niż wcześniej, niemal z każdej strony pomiędzy śrubami. Dokręciłem mocniej i trochę ustało, ale widać, że sączy się jeszcze odrobinę. Z jaką siłą dokręcacie tą śrubę? Bo boje się że ją urwę.



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

wymiana uszczelki pokrywy nastawnika pompy wtryskowej

Post autor: VW_seller » czw maja 28, 2015 18:53

Majamen pisze:Dokręciłem mocniej i trochę ustało, ale widać, że sączy się jeszcze odrobinę
krzywy krzywe podłoże nastawnika ,do tego śruby dokręca się równo i na krzyż , i nie na siłe tylko z głową


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

wymiana uszczelki pokrywy nastawnika pompy wtryskowej

Post autor: VW_seller » czw maja 28, 2015 18:56

chińska nasadke 7-mke można tez nabić i tez się odkreca


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

magdusza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 13, 2015 00:11

wymiana uszczelki pokrywy nastawnika pompy wtryskowej

Post autor: magdusza » czw sie 13, 2015 08:51

Witam wszystkich,
Chciałbym wiedzieć czy oprócz wymiany uszczelki pokrywy nastawnika , która jak już wiadomo w przeciwieństwie do tej która znajduje się pod głowicą nastawnika nie wymaga ponownej regulacji pompy, istnieje jeszcze możliwość wymiany innych uszczelek aby nie było konieczności ponownego ustawiania pompy, jako że w moim przypadku jedynym miejscem z którego nie cieknie jest właśnie uszczelka pod nastawnikiem
Z góry dziękuję



Awatar użytkownika
inside
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 27, 2006 10:25
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Re: wymiana uszczelki pokrywy nastawnika pompy wtryskowej

Post autor: inside » czw maja 12, 2016 16:37

Witam trochę odświeżę temat, cieknie mi ropa z dolnej uszczelki i mam pytanie czy jestem w stanie sam ją zmienić, mechanik powiedział mi że trzeba całą pompę zdemontować z samochodu ? czy jest to prawda i jeszcze pytanie czy ciężko trafić trzpieniem nastawnika w wałek pompy ? mechanik powiedział ze koszt takiej operacji to 300-400 zł.



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

wymiana uszczelki pokrywy nastawnika pompy wtryskowej

Post autor: LoLs » pt maja 13, 2016 22:51

musiał tyle powiedzieć żeby określić cenę ja wieczorami biorę za takie coś czyli wymian dwóch uszczelek plus ustawienie dawki VCDS 100zł , ogólnie nie ma najmniejszego problemu z trafianiem aczkolwiek rób to powoli i sam siebie sprawdzaj


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

Awatar użytkownika
inside
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 27, 2006 10:25
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

wymiana uszczelki pokrywy nastawnika pompy wtryskowej

Post autor: inside » sob maja 14, 2016 20:23

Ok pojeździłem dzisiaj po mechanikach i każdy wołał podobna cenę czyli 280-350 zł więc trochę dużo :otepienie: jeszcze mam pytanie jakiego rozmiaru jest ta śruba trójkątna (serwisowa) chce kupić klucz i sam to zmienić :food:



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

wymiana uszczelki pokrywy nastawnika pompy wtryskowej

Post autor: LoLs » pn maja 16, 2016 17:49

http://archiwum.allegro.pl/oferta/klucz ... 27784.html" onclick="window.open(this.href);return false; ja kupowałem w Niedziałku to dałem 20zł ale jest ogólnie dostępny , choć co niektórzy nabijają zwykły sześciu kąty i tez da rade a może to ci pomorze http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=1741" onclick="window.open(this.href);return false;


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości