Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

SiNi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 30, 2009 09:34
Lokalizacja: prawie z Częstochowy

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: SiNi » wt wrz 17, 2013 20:30

Co do zapachu płynu chłodniczego to nie wspominałem o nim, bo to normalne gdy nagrzewnica przecieka i uznałem, że misiekgosciu potrafi rozróżnić smród pianki od płynu chłodniczego.
Teraz jeszcze wpadłem na jeszcze jedno. Czy czasem nie zostawiłeś czegoś (lub Ci nie wpadło) w okolicach dmuchawy. Do dmuchawy łatwiej się dostać, więc tam zajrzyj w pierwszej kolejności.

Ja dziś miałem pełno wody w dmuchawie, bo kanaliki odprowadzające wodę tam gdzie dmuchawa zaciąga powietrze były zatkane. Przy skręcaniu w lewo dmuchawa ładnie pompowała mi wodę i parę wodną (sauna lepsza niż przy pękniętej nagrzewnicy).


Politycy są ludźmi nazbyt głupimi, aby można przewidywać ich postępki rozumowaniem - Stanisław Lem "Szpital Przemienienia"

matipl6600
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr mar 10, 2010 20:08
Lokalizacja: SKL "CYRK" ;)

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: matipl6600 » wt wrz 24, 2013 17:12

witam ponownie. mam zarąbiście pokopaną sytuację. Wymieniłem nagrzewnice, wywaliłem śmieszne zaworki na wężach do nagrzewnicy, auto prawie sie gotuje a nie grzeje. jak tamuje weze od parownika to raz na 10 zacznie grzac. podejrzewam że jest zapowietrzony. macie pomysl jak to przepchnąć?


1.VW golf mk II CL 1.3 B+G MH 3d 1987 - był
2.VW golf mk II CL 1.6 TD JR 3d 1989 - był
VW golf mk II GL 1.8 B RH 5d 1987 - jest

Sprzedam: kiere polo g40, licznik passat b3 VR6 MFA,licznik passat b3 MFA, pająk z MFA, lampka wew. dzielona - passat b3

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: lukasz_bliw » śr wrz 25, 2013 12:58

ogrzewanie na maksa i jechać się przejechać.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

zwolik20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 14, 2013 21:16

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: zwolik20 » czw lis 14, 2013 21:35

Witam ostatnio wymieniłem w golfiku chłodnice,termostat i pompę wody i golf przestał nagle grzać . Węże obydwa ciepłe , ilość płynu ok , przejechałem prawie 1000 km i nic się nie zmieniło. Dodam ,że przed wymiana było ok nawet za gorąco bo golfik się lekko grzał.



Awatar użytkownika
G.N
mk2 maniac
mk2 maniac
Posty: 198
Rejestracja: wt lut 12, 2013 21:55
Lokalizacja: Nysa

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: G.N » czw lis 14, 2013 23:39

zwolik20 pisze:Węże obydwa ciepłe
masz na myśli węże od chłodnicy, czy te co idą do nagrzewnicy?
zwolik20 pisze: przejechałem prawie 1000 km
po tym dystansie nie powinno być mowy o zapowietrzeniu (a to mi pierwsze na myśl przyszło)


było mk2
jest mk2 GTD
Diesel klecze, turbo dmucha a z wydechu chmurka bucha :D

zwolik20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 14, 2013 21:16

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: zwolik20 » pt lis 15, 2013 12:34

Od nagrzewnicy , dodam że nagrzewnica wymieniana 2-3 lata temu bo stara przeciekała. Chyba nie zdarzyła się zamienić w 3 lata . Czy można od kamienic nagrzewnice jakimś preparatem bez demontażu?



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Re: Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: lukasz_bliw » sob lis 16, 2013 16:20

zwolik20 pisze:Od nagrzewnicy , dodam że nagrzewnica wymieniana 2-3 lata temu bo stara przeciekała. Chyba nie zdarzyła się zamienić w 3 lata . Czy można od kamienic nagrzewnice jakimś preparatem bez demontażu?
w którymś silniku była możliwość niewłaściwego założenia paska na koło pompy i pompa w drugą stronę pracowała przez co nie było ogrzewania. Poszukaj w temacie.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14608
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: Michał_1977 » sob lis 16, 2013 17:02

lukasz_bliw pisze:w którymś silniku była możliwość niewłaściwego założenia paska na koło pompy i pompa w drugą stronę pracowała
1Y i AAZ


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

zwolik20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 14, 2013 21:16

Re: Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: zwolik20 » pn lis 18, 2013 16:14

w sobotę trochę pogrzebałem i przy ściągniętych weżachach na biegu jałowym płyn ledwie co leci. Pompa kupiona to jakiś zamiennik możliwe że rozleciała by sie po 2tys km??



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: lukasz_bliw » pn lis 18, 2013 20:13

czy myślisz że ktoś wie z jaką prędkością powinien lecieć płyn ? Po cholere oszczędzasz na pompie wody którą się wymienia co kilkadziesiąt tysiecy ? Co jak pompa jest rzeczywiście felerna i przegrzejesz silnik ? Jakby była padnięta to po wskazówce byś widział - auto powinno się przegrzewać.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

zwolik20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 14, 2013 21:16

Re: Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: zwolik20 » pn lis 18, 2013 22:23

A kto powiedział ,że oszczędzam gość w sklepie powiedział żę za oryginałem muszę czekać a zamiennik jest dobrej jakości.Temperatura silnika taka jak powinna być. Hmmm chyba w sobotę wymienię nagrzewnice w końcu to nie majątek. Może to ,że silnik grzał się delikatnie powodowało że w samochodzie było ciepło?



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: lukasz_bliw » wt lis 19, 2013 12:02

Tak zrozumiałem określenie jakiś zamiennik. Przepraszam. Nagrzewnica nie majątek ale w cholerę roboty z tym jest. Może filtr kabinowy jest zapchany i to jest przyczyną. Za bardzo bym nie szukał winy w nagrzewnicy - z tego co piszesz to zepsuło się zaraz po pracach przy pompie - to bym szukał problemów.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
G.N
mk2 maniac
mk2 maniac
Posty: 198
Rejestracja: wt lut 12, 2013 21:55
Lokalizacja: Nysa

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: G.N » wt lis 19, 2013 13:02

zwolik20 pisze:chyba w sobotę wymienię nagrzewnice
no jest możliwość, że się zapchała i leci przez nią mało wody i dlatego nie ma ciepła
albo piszesz, że to od wymiany termostatu i pompy wody przestało grzać? może któraś z tych części była uszkodzona zanim ją zamontowałeś? (tylko wtedy raczej silnik by się przegrzewał)


było mk2
jest mk2 GTD
Diesel klecze, turbo dmucha a z wydechu chmurka bucha :D

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: lukasz_bliw » ndz lis 24, 2013 09:14

jeszcze jedno - u mnie nie grzał po wymianie nagrzewnicy - winnym okazał się kanał powietrzny który jest przy desce i łączy się z nagrzewnicą - części były przesunięte względem siebie, czyli powietrze nie leciało na szybę tylko zostawało pod deską. Oprócz słąbego ogrzewania objawem jeszcze była słabo osuszana szyba po stronie kierowcy. Można to stwierdzić po zdemontowaniu samego schowka.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości