Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

djozi21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 25, 2006 17:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: djozi21 » pt paź 19, 2007 18:48

jasne że sie da musisz wykręcić jeszcze panel sterowania nawiewów i rozdzielić tunel co wychodzi z dmuchawy ( taki co idzie z prawej strony w kierunku nagrzewnicy ) są tam takie blaszki w kształcie litery C i musisz je po odpinać do okoła tunelu a nie jest to łatwe.



djozi21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 25, 2006 17:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: djozi21 » pt paź 19, 2007 19:11

kuknij tu http://vwgolf.pl/index.php?id=wymiananagrzewnicy tam pod koniec masz jak to mniej wiecej wygląda nie pamietam ile jest tych blaszek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 19, 2007 19:42

tomcio, już 3/4 zrobiłeś, teraz od strony komory silnika odkręcasz 2 lub 3 śróby nie pamiętam ile bo dawno to robiłem, które mocują obudowę nagrzewnicy łącznie z i tunelem od nagrzewnicy.
Tunelu nie trzeba od nagrzewnicy odpinać z tych blaszek, może zostac razem, to jest niepotrzebne i dodaje pracy. Wustarczy coś tam przy silniku dmuchawy odkręcić nie pamiętam co i wszystko elegancko wyłazi razem. Deski nie wyciągaj, ale odkręć te śróby z boków przy zawiasach drzwi, i jak będziesz wyciągał dolem obudowę razem z tunelem to ramieniem podnieś całą deskę ku górze, wtedy wyłazi bez problemu. Trzeba jeszcze jakieś śrobki odkręcić u dołu przy tej obudowie, wypiąć kanały od kratek nawiewu, ale tu już szczegółów nie pamiętam. Jak pisałem robiłem to z 10 lat temu w swojej jetce.
Podsumowując jako uwagę do wszystkich opisów jakie czytałem: nie trzeba wyciągać deski, tylko odkręcić jej śróby i nie trzeba odpinać tunelu mocowanego blaszkami C do obudowy nagrzewnicy. Odpięcie tych blaszek od tyłu to koszmar, 50/50 że pourywasz ich mocowania


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 19, 2007 20:50

tomcio pisze: czyli muszę całą dmuchawę wyjąć razem z nagrzewnicą tak?
nie napisałem musisz tylko że można tak zrobić. Nagrzewnicę w dwojce zmieniałem dwa razy. Pierwszy raz odpinałem te blaszki, umordowałem się z tym, urwałem zaczepy blaszek z tyłu bo nijak tam niema dostępu. Za drugim razem wyjąłem całość razem z dmuchawą. Gdzieś tam tylko dmuchawa jest przykręcona do blachy podszybia i za chiny już nie pamiętam szczegółów ale to było prościej i szybciej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pt paź 19, 2007 20:59

Paweł Marek pisze:Gdzieś tam tylko dmuchawa jest przykręcona do blachy podszybia i za chiny już nie pamiętam szczegółów ale to było prościej i szybciej
Nieprawda....
Dmuchawa nie jest nigdzie przykręcona,po zdjęciu osłony dolnej po stronie pasażera można zdemontować dmuchawę przez przekręcenie jej i podważenie zatrzasku...
http://vw2.info/vwforum/dmuchawa/
Tutaj są fotki.
Tutaj jeszcze taka porada:
http://vw2.info/vwforum/nagrzewnica.html



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 19, 2007 21:12

bongo pisze:Dmuchawa nie jest nigdzie przykręcona
możliwe, pisałem że nie pamietam szczegółów tylko to co istotne: latwiej wyciągać całość czyli obudowę nagrzewnicy łącznie z obudową dmuchawy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

skowron69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw maja 17, 2007 14:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fotoporada - nagrzewnica słabo grzeje - wymiana

Post autor: skowron69 » ndz paź 21, 2007 15:18

Bardzo dobra fotorelacja,własnie czegos takiego szukałem bo sam mam problem z ogrzewaniem. :pub:
Chciałem sie tylko dopytać czy trzeba odczepiać te przewody do nagrzewnicy od silnika i co z płynem czy spuszczałeś?

Pozdro



KONDZIO222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: pn gru 11, 2006 19:11
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: KONDZIO222 » ndz paź 21, 2007 20:53

tomcio zaje...sta fotoporada ja u siebie tydzień temu też wymieniłem nagrzewnicę z tym że zdejmowałem dechę wymieniłem na nową i poskładałem wszystko do kupy linek nie odpinałem bo nie było potrzeby zalałem płynem, ale za cholerę mi nie grzeje :crazy: leci letnie powietrze mam pytanie co może być tego przyczyną? tomcio zauważyłeś może żeby przy obudowie nagrzewnicy był jakiś zawór? dodam że płynu mi nie ubywa i nie miałem tych termostatów jak u tomcia przed nagrzewnicą ,a silnik się nagrzewa prawidłowo wskazówka na pół skali wiatrak się włącza :-k


Było MK II GTI jest A6 quattro TDI

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości