[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

simer17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 18:39
Lokalizacja: Tarnów

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: simer17 » pn paź 29, 2012 17:04

Ze spryskiwaczem mam podobny problem tak więc już wiem jak go rozwiązać ale dziś się pojawił kolejny. Mam golfa 4 od trzech miesięcy i dziś przeżył atak zimy i pierwsza awaria:D a mianowicie wsiadłem do golfa po pracy, było na nim 5 cm śniegu, przednie wycieraczki sobie poradziły z tym natomiast gdy tylnią włączyłem to upchała z 10 cm śniegu i dalej nie dała rady ale dalej próbowała pchać bo dopóki nie wykona całego cyklu to się nie wyłączy ;/ Tak więc mój problem polega na tym że upchała tak jak mówię z 10 cm śniegu i stanęła w tej pozycji i już nie działa :/ Co się stało ? Silnik się spalił ?



tomek0809
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 14:18

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: tomek0809 » wt paź 30, 2012 12:25

Czy mógłbyś dodać jeszcze te fotki które są już niedostępne ?



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: Rafał 21 » wt paź 30, 2012 20:30

simer17 pisze:Tak więc mój problem polega na tym że upchała tak jak mówię z 10 cm śniegu i stanęła w tej pozycji i już nie działa
Kup sobie wpierw skrobak i zmiotkę a nie będziesz musiał pisać takich postów :grrr:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: Kamel » wt paź 30, 2012 23:03

simer17 pisze:mianowicie wsiadłem do golfa po pracy, było na nim 5 cm śniegu, przednie wycieraczki sobie poradziły z tym natomiast gdy tylnią włączyłem to upchała z 10 cm śniegu i dalej nie dała rady ale dalej próbowała pchać bo dopóki nie wykona całego cyklu to się nie wyłączy ;/
Rafał 21 pisze:Kup sobie wpierw skrobak i zmiotkę a nie będziesz musiał pisać takich postów :grrr:
O to, to :bigok:
Uwielbiam takich yntelygentów, którzy sobie odśnieżą kawałek szyby i jadą jak chcą nie widząc nic dookoła :bigok:
A jak już zrobisz konieczne zakupy, o których napisał Rafał 21 i co ważniejsze, użyjesz zakupionej zmiotki, to spróbuj ponownie sprawdzić czy silniczek zadziała i jeśli nie zadziała to za Twoje lenistwo w kwestii odśnieżenia samochodu będzie Cię czekała praca z demontażem mechanizmu wycieraczek i najprawdopodobniej zakup nowego silniczka :bigok:

P.S. Po sprzedaży MK4 pozostał mi rozwalony wspominany już wcześniej plastikowy łącznik (ten, w którym siedzi miedziana rurka i w który wczepia się wężyk) to pozostał mi "zestaw naprawczy" mechanizmu - rurka dorobiona z koszulki termokurczliwej oraz zębatka, więc jakby ktoś potrzebował to mogę to odsprzedać troszkę taniej niż nowy zestaw naprawczy z Allegro czy z ASO :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
M A T E U S Z
Miero Team
Miero Team
Posty: 261
Rejestracja: pt kwie 30, 2010 19:06
Lokalizacja: Mieroszów / Legnica

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: M A T E U S Z » czw lis 01, 2012 18:01

Ja mam taki problem, pompka od spryskiwaczy normalnie pompuje, podmieniłem rurki przód na tył i na odwrót, aby sprawdzić czy to nie może wina leży po stronie pompki lecz to nie to.
Jest coś tam zatkane. Czym powinienem to odetkać? Próbowałem sprężonym powietrzem, nawet na mus puszczałem że aż czułem jakie tam w środku jest ciśnienie, lecz zawsze powietrze z wielką siłą wracało do punktu wejścia.
Rozbierałem mechanizm tak jak na początku i tu się wydaje że wszystko jest w normie.

Jak gdzieś ten temat był wertowany to przepraszam i z góry proszę o podanie przynajmniej strony gdzie o tym pisano.
Pozdrawiam


Moja ukochana :bajer: ---------> Wściekła bestia :bigok:
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: Qto » czw lis 01, 2012 19:19

M A T E U S Z, odepnij wężyk przy pompce i przy silniczku...zobacz czy jest drożność - będziesz wiedział gdzie szukać przyczyny, czy na wężykach czy w silniczku



Awatar użytkownika
M A T E U S Z
Miero Team
Miero Team
Posty: 261
Rejestracja: pt kwie 30, 2010 19:06
Lokalizacja: Mieroszów / Legnica

Re: [MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: M A T E U S Z » czw lis 01, 2012 22:31

Qto pisze:M A T E U S Z, odepnij wężyk przy pompce i przy silniczku...zobacz czy jest drożność - będziesz wiedział gdzie szukać przyczyny, czy na wężykach czy w silniczku

Głupi byłem, że nie zrobiłem tego jak miałem wszystko na wierzchu, jak sprawdzę to napisze.
Gdzieś w połowie drogi ta rurka się łączy z inną? czy coś?
Jak coś gdzieś w środku utknęło, kamień? wapień? lub nie wiem co tam były właściciel wlewał? Jak wtedy to odetkać?
Tak oczywiście żartobliwie, "kreta" tam nie wrzucę :D


Moja ukochana :bajer: ---------> Wściekła bestia :bigok:
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: Qto » czw lis 01, 2012 23:01

M A T E U S Z pisze:Gdzieś w połowie drogi ta rurka się łączy z inną? czy coś?
z tył auta po lewej stronie jest złączka
Obrazek



tomek0809
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 14:18

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: tomek0809 » sob lis 03, 2012 10:30

U mnie wystarczyło przeczyszczenie mechanizmu i pomogło . Lecz jest jeszcze jeden problem , jak chce włączyć spryskiwacz to leje się płyn takim strumieniem a nie rozpyla , czyżby dysza była do wymiany ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: Qto » sob lis 03, 2012 10:41

tomek0809 pisze:jak chce włączyć spryskiwacz to leje się płyn takim strumieniem a nie rozpyla , czyżby dysza była do wymiany ?
z tyłu nie rozpyla tylko leje tak jak piszesz



Awatar użytkownika
M A T E U S Z
Miero Team
Miero Team
Posty: 261
Rejestracja: pt kwie 30, 2010 19:06
Lokalizacja: Mieroszów / Legnica

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: M A T E U S Z » pn lis 05, 2012 13:57

U mnie się okazało, że rurka wyskoczyła nie w miejscu trójnika, a w przejściówce w podsufitce. Woda lała mi się i zostawała z boku pod lampą lewą.. Szok ogromny, lecz na szczęście już wszystko podłączyłem i działa, teraz tylko końcówkę wymienić gdyż się urwała...

Polecam 3 stronę gdzie jest napisane jak wszystko rozmontować, aby dojść do tego trójnika itp itd w hatchbacku i na 2 w Variancie


Moja ukochana :bajer: ---------> Wściekła bestia :bigok:
Obrazek

rcrolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: rcrolek » sob gru 08, 2012 21:33

Właśnie dziś wymontowałem mechanizm spryskiwacza i mam ułamaną tą rurkę. No i też dysza przy wyciąganiu się naderwała. I ta rurka urwana została w trzpieniu.

Ma może ktoś do sprzedania tą rurkę w dyszą? Może komuś została i jest niepotrzebna. Chętnie odkupię. Nie będę za 170 zł kupował całego zestawu. Jakby co to piszcie rcrolek@go2.pl


1,9 TDI, ALH, 90KM - MKIV, L041

Awatar użytkownika
M A T E U S Z
Miero Team
Miero Team
Posty: 261
Rejestracja: pt kwie 30, 2010 19:06
Lokalizacja: Mieroszów / Legnica

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: M A T E U S Z » ndz gru 09, 2012 21:45

Lepszym pomysłem jest albo zakup używanego lub nowego silnika wycieraczki zamiast tego zestawu


Moja ukochana :bajer: ---------> Wściekła bestia :bigok:
Obrazek

Awatar użytkownika
mlodyyx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob mar 10, 2007 22:00
Lokalizacja: Polkowice

[MK4] naprawa tylnej wycieraczki i spryskiwacza

Post autor: mlodyyx » wt gru 11, 2012 20:04

spryskiwacz od 3 podejdzie do 4 ?
http://moto.allegro.pl/vw-golf-iii-3-sp ... 05322.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości