[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Zakatek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lut 13, 2017 23:22

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Zakatek » pt lut 17, 2017 00:30

Po wymianie zamka na nowy wszystko śmiga - jedynie sprzedawca okazał się być dość "specyficznym" człowiekiem i obawiam się czy dostanę zwrot pieniędzy za reklamowany zamek. Wziąłem drugi żeby mieć możliwość użytkowania autka.



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1175
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: piotrek233 » pt lut 17, 2017 09:45

Ciekawe na jak długo :hmm: Trzeba było wymienić mikrostyk za 12 zł poprawić luty i cieszyć się sprawnym zamkiem. Kilka w ten sposób zrobiłam i działają do dnia dzisiejszego.



Zakatek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lut 13, 2017 23:22

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Zakatek » pt lut 17, 2017 13:19

Tak jak pisałem post wyżej - usterka była w tym zamku od początku, jedynie brak chęci do zdiagnozowania przeciągnął o 8 miesięcy jego oddanie. Teraz wiem jak to działa, ale też mam zupełnie nowy zamek który przynajmniej 2 lata powinien działać. Jak padnie w innych drzwiach to chętnie poprawie luty i microswitche. W tym się to zwyczajnie nie opłaca z racji gwarancji.



kewinpol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: czw mar 09, 2017 16:16
Lokalizacja: Katowice/Zabrze
Auto: Volkswagen Golf

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: kewinpol » ndz mar 26, 2017 19:15

Witam wszystkich serdecznie. Dwa dni temu zakupiłem golfa IV. Mam problem z niezapalającymi się światłami w kabinie oraz na drzwiach po otwarciu drzwi kierowcy oraz nie ma dźwięku, gdy światła są włączone. Z drzwiami pasażera jest wszystko ok, światło się zapala. Zauważyłem, że w drzwiach kierowcy nie ma bolca od rygla, ale nie ma problemu z centralnym i alarmem. Z tematu wywnioskowałem, że uszkodzony jest mikrowłącznik, jeśli dobrze zrozumiałem. Jakie są opcje w moim wypadku? Czy da się ten włącznik naprawić lub wymienić za niewysoką kwotę?



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Damian3942 » sob kwie 01, 2017 07:43

Miał może ktoś przypadek taki:
działa wszystko ładnie a po zgaszeniu auta nic nie działa raz tak raz tak... do rzeczy wsiadam do auta wjazd do garażu i nie działa ani centralny ani oświetlenie nie włącza się ręcznie zamki wymienione nawet mikrostyk maski jedyne co świeci to sama kontrolka bagażnika... nie wiem już gdzie szukać... brzeczyk działa o dziwo... błąd wg vaga to nieznane położenie przełączników pytanie gdzie szukać masa jakaś? może jeszcze przegrzać zamki wymienione?


passat b5 115KM AZM 2003r

Awatar użytkownika
Ebola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lut 15, 2016 22:47

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Ebola » czw sie 03, 2017 00:28

Witam,
Czy można tą sygnalizację odpalić programem VAGowskim ? - pytam bo już zgłupiałem.
Mam co następuje:
- otwieram drzwi kierowcy (i/lub pasażera) zapalają sie tylko lampki na drzwiach ( te czerwone na dole) -> brak światła wewnątrz pojazdu brak sygnalizacji na tablicy - dzwięk również nie działa
- otwieram drzwi tylne prawe/lewe zapalają sie lampki z tyłu oraz sygnalizacja na zegarach.
- dźwięki z "zegarów" to pikniecia:
-> gdy zaczyna brakowac paliwa, olej, chłodzenie, ostatnio serwis daje o sobie znać piszczeniem i napisem.
- gdy zaciągnę ręczny jest ikona na zegarach

Co to może być - ma ktoś pomysł ?

Poprzedni właściciel namieszał w aucie BARDZO dlatego podejrzewam że i buzera mógł odłączyć - jak lans to lans.

edyta:
Sprawdziłem buzzer na 100% jest dobry



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: riccardoa » pn sie 07, 2017 19:13

Mikrostyki w zamkach drzwi przednich sprawdzałeś?



Awatar użytkownika
Ebola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lut 15, 2016 22:47

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Ebola » śr sie 09, 2017 15:36

Czy jest sposób sprawdzenia tego mikrostyku bez rozbierania drzwi (http://www.taligentx.com/passat/mainten...." onclick="window.open(this.href);return false;.)
jak już trzeba będzie to będę rozbierał ale nie chcę tego robić po tzw. próżnicy

Pozdrawiam



kiero1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 28, 2017 20:54

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: kiero1993 » pn sie 28, 2017 20:56

czy moglby ktos odswiezyc linki do obrazow? niestety temat wciaz aktualny, a mysle ze z ta pomoca bym sobie poradzill. z gory dzieki! :kufel: :kufel: :kufel:



pakito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lis 02, 2017 11:14
Lokalizacja: Słupsk

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: pakito » sob gru 02, 2017 02:38

xisio, U mnie nie dziala podswietlenie wnetrza brzeczyk swiatel dziala kopertowka drzwi pasazera dziala natomiast u drzwi kierowcy dziala czasem czy to wskazywaloby na diode? Mam korbotronik i nie mam centralnego zamka . Ta dioda jest w drzwiach kierowcy ?



Awatar użytkownika
demol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn wrz 05, 2016 11:20
Lokalizacja: Chorzów

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: demol » pn sty 15, 2018 09:09

Witam, a ja znowu mam pytanie do popularnego tematu.
Ktoś mi powie jak przylutować mikrostyk taki (fotka z allegro mam nadzieję że autor się nie obrazi):
Obrazek

tzn. w oryg są kabelki niebieski i czerwony, w mikro jest nóżka "1" "4" "2" (z tego co pamiętam), no i... gdzie jaki kabelek?
Albo inaczej (bo też mam niehermetyczne czarne mikro): patrząc na mikro to od lewej są nózki: dwie bliżej siebie potem jedna dalej. To jak to wlutować? Tylko nie za bardzo wiem jak to sprawdzić "na stole" miernikiem. A montować do auta i metodą prób i błędów.. nie piszcie tak :P



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: joseph82 » śr sty 17, 2018 01:35

demol, wystarczyło przeczytać cały wątek. Tu 4 strony wcześniej masz wszystko opisane http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6983619" onclick="window.open(this.href);return false;


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

milosz196
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt gru 06, 2016 15:09

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: milosz196 » czw sty 18, 2018 18:58

Demol a tak na marginesie to w tej aukcji gość serio pisze że mikro ORI? Bo mnie sie nie wydaje skoro ori ma kabelki ten nie ma i nie wyglada na ori



Awatar użytkownika
demol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn wrz 05, 2016 11:20
Lokalizacja: Chorzów

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: demol » pt sty 19, 2018 10:59

Pewnoe nie ori, albo pólprawdy bo saia burges czy jak to ten producent był:-)
Joseph82 soery że nie zauważyłem, mój błąd, zawsze staram się czytać całość



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości