[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

milosz196
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt gru 06, 2016 15:09

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: milosz196 » pt sty 19, 2018 15:34

Nie no właśnie nie do Ciebie tylko do sprzedajacego problem bo chyba lekko ściemnia



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: locarno_old » ndz lut 18, 2018 21:40

U mnie wyczyszczenie mikrostyku nie pomogło gdyż przycisk mikrostyku rozleciał się ze starości. Założyłem nowy przełącznik SAIA-BURGESS V4NST7UL. Niby spasował idealnie, ale blokował zamek. Nie potrafił się otworzyć do końca po pociągnięciu za linkę od klamki i za każdym razem trzeba było mu pomagać. W końcu udało się tak dopasować przełącznik tak, że nie stawiał już oporu zamkowi. Jednak nie działa to 100% idealnie. Czasami brakuje informacji o światłach i nie zaświeca się lampka w drzwiach. Czyli przełącznik nie działa za każdym razem. Także przełączniki o oznaczeniu V4NST7UL nie pasują tak samo jak oryginalne.



Zakatek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lut 13, 2017 23:22

[mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: Zakatek » pn lut 19, 2018 00:53

Ponownie problem z zamkiem w beetlu. Inne autko i dziwne objawy chorobowe. Mowa o drzwiach pasażera. Po otwarciu zapala się oswietlenie w kabinie, a kopertówka jedynie się żarzy(drucik jest pomarańczowy). Pomimo tego że zapala się światło wewnątrz za które odpowiedzialny jest ten sam microswitch... Tak samo nie wykrywa że drzwi były otwierane i blokuje, jesli nie otworze drzwi kierowcy



wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: wicekdw » ndz lut 25, 2018 15:21

Czeka mnie wymiana mikrostyku spełniającego funkcję czujnika otwarcia drzwi (kierowcy) w zamku. Z tego co wiem nie da się dokupić identycznego mikrostyku jak oryginalny. Trzeba albo kupić hermetyczny nierozbieralny mikrostyk, wymienić cały i kombinować z jego mocowaniem albo kupić niehermetyczny rozbieralny i przełożyć górną część. Pod poniższym linkiem z innego forum jest to opisane: https://www.a3-club.net/forum/showthrea ... i-ok/page4 .

Znalazłem jeszcze coś takiego, to chyba jakaś chińska podróbka oryginału, ciekawe jak z jakością:
http://sklep.motohid.pl/pl/p/Micro-Swit ... -lewy/1743

Czy testowaliście może u siebie takie rozwiązania? Które z nich najlepiej się sprawdza?
Ostatnio zmieniony ndz lut 25, 2018 17:21 przez wicekdw, łącznie zmieniany 1 raz.



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: locarno_old » ndz lut 25, 2018 17:08

V4NST7UL
V4NCT7
WLK-1mini
WLK-2mini

Ja u siebie założyłem V4NST7UL i pomimo lekkiego problemu z mocowaniem i tego, że po założeniu nie zawsze działał przez pierwsze kilka dni teraz jest ok. U mnie problem polegał na tym, że po założeniu mikrostyku w te same otwory co oryginał i przykręceniu go na śrubki mirkostyk blokował zamek przez co nie otwierał się do końca.

Jeżeli chodzi o oryginał to może spróbuj poszukać pod tym numerem 3BD998785



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: locarno_old » pt mar 23, 2018 21:16

Chyba w końcu udało mi się znaleźć przyczynę problemu. Okazało się, że przełącznik był dobry, tylko ze starości rozsypała się część która naciska na przełącznik:

Obrazek

Znajdowała się na niej jakaś guma czy plastik na kawałki i to blokowało przełącznik. Udało się wyczyścić pozostałości, do tego założyłem nowy oryginalny przełącznik i wygląda na to, że teraz jest dobrze.



wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: wicekdw » śr mar 28, 2018 16:22

A jaki przełącznik kupiłeś i gdzie? Jeśli możesz to podaj link do miejsca gdzie kupiłeś. Przełożyłeś cały przełącznik czy tylko zamieniłeś górną część?



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: locarno_old » pt mar 30, 2018 21:35

wicekdw pisze:
śr mar 28, 2018 16:22
A jaki przełącznik kupiłeś i gdzie? Jeśli możesz to podaj link do miejsca gdzie kupiłeś. Przełożyłeś cały przełącznik czy tylko zamieniłeś górną część?
Przełącznik był dobry. Problemem była ta część, która na niego naciska.

Na początku kupiłem V4NST7IL. Ogólnie z wszystkimi przełącznikami oprócz oryginalnego jest problem z montażem, gdyż przełącznik ma w troszkę innym miejscu otwory montażowe przez co jest trochę za wysoko lub za nisko (ja mocowałem na śrubki w oryginalne otwory w zamku widoczne na zdjęciu 2 posty wyżej). Widziałem, też, że mocują na klej, jednak wg. mnie jest to niepewne. To jest jedna rzecz. Po miesiącu na stykach / lutowaniach przełącznika pojawiła się korozja (zielony nalot). Dlatego oryginalny przełącznik ma zalewane kabelki.

Ostatecznie skończyłem z oryginalnym przełącznikiem 3BD998785. Kupiłem go tutaj:
http://sklep.motohid.pl/pl/p/Micro-Swit ... -lewy/1743
Mam już go dwa tygodnie i za każdym razem zadziałał.

Co do zamiany górnej części, to nie jestem pewny, ale możesz kupić rozbieralny przełącznik BURGESS i spróbować przełożyć.



wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: wicekdw » pn kwie 02, 2018 13:54

Dzięki, też chyba kupię ten niby oryginalny (wydaje mi się, że to jest jakiś chiński zamiennik ale ważne, że pasuje). Na stronie sklepu MOTOHID są jeszcze wersje z blaszką chroniącą przycisk przed wytarciem http://sklep.motohid.pl/pl/c/Zamek/1021 . Zastanawiam się tylko czy różnią się one tylko zamontowaniem blaszki (którą w razie czego można odpiąć) czy też długość przycisk jest niższy ze względu na blaszkę. Coś z tego wybiorę i spróbuję.



fatall1ty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob maja 05, 2018 22:43
Auto: Volkswagen Golf

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: fatall1ty » sob maja 05, 2018 22:45

Witam, panowie, rozebrałem drzwi, ale moja dolna część (ta z kabelkami w środku po prostu się rozpadła, sprężynka wyleciała itp), kupiłem nowy zamiennik, ale są tam trzy bolce i nie wiem do którego lutować kable. Może ktoś podpowiedzieć? Dodatkowo nie mam tej metalowej blaszki i boję się, że mikrostyk nie będzie stykał, można to gdzieś dokupić?



wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: wicekdw » ndz maja 06, 2018 20:47

Ja polecam kupić ten niby oryginalny mikrostyk o numerze 3BD998785 (lewy) lub 3BD998786 (prawy). Dostępne w sklepie internetowym http://sklep.motohid.pl/pl/c/Zamek/1021 . W oryginale nie było blaszki ale możesz kupić wersję z blaszką - jeśli masz wytartą krzywkę to może ją zniwelować właśnie blaszka. W razie jakby było za ciasno blaszkę możesz zdjąć i uzyskać wersję bez blaszki. Ja co prawda nie miałem wytartej krzywki ale założyłem nowy mikrostyk w wersji z blaszką, posmarowałem lekko wazeliną techniczną bezkwasową i na początku było lekko ciasno ale po kilku próbach zaczął działać poprawnie. Kable dolutowałem do oryginalnych, ładnie uszczelniłem. Drzwi poskładałem i póki co już ponad miesiąc działa. Przed włożeniem zamka do drzwi zrób sobie kilka prób. Nie jestem pewny czy to faktycznie oryginał czy chiński zamiennik ale widnieje na nim nazwa producenta oryginału - Burgess i póki co działa. Wydaje mi się, że to lepsze rozwiązanie niż dopasowywanie 'podobnego' zamiennika. Jeśli jednak się uprzesz na zastosowanie swojego z trzema wyjściami to poszukaj dokładnie na forum bo już na pewno była o tym rozmowa.



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: locarno_old » pn maja 21, 2018 20:58

Czy zamek z Audi A3 8L spasuje do GOLF IV lub na odwrót ?

@EDYCJA

Nie spasuje
Ostatnio zmieniony ndz lip 08, 2018 14:13 przez locarno_old, łącznie zmieniany 1 raz.



locarno_old
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: pt gru 22, 2017 23:59

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: locarno_old » sob lip 07, 2018 20:48

Cześć
Od dłuższego czasu w moim mk4 w module komfortu pojawia się błąd P2510
00953 - Interior Light Time limit
25-10 - Unknown Switch Condition - Intermittent
Za każdym razem, gdy go skasuję, to za kilka tygodniu znów wyskakuje.

Teraz zauważyłem, że z przodu w drzwiach pasażera nie świeci lampka po otwarciu drzwi. Nie świeci także lampka wewnętrzna po otwarciu tych drzwi. Sterowanie lusterkami, otwieranie szyby działa.

Przyczyną jest przełącznik w zamku czy raczej coś na instalacji ? Dziwne jest, to, że przy delikatnym dociskaniu słychać klikanie przełącznika, więc powinien pracować.



wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Re: [mkIV] Uszkodzony mikrostyk, alarm, oświetlenie wnętrza

Post autor: wicekdw » ndz lip 08, 2018 22:33

lokarno ja przy wytartym mikroprzełączniku informujacym o otwarciu drzwi miałem tak, że ogólnie nie wykrywał otwarcia i lampka w drzwiach się nie zapalała (sufitowa też nie) ale zauważyłem, że jak słabiej zatrzasnąłem drzwi tak, że nie zatrzasnęły się do końca i odskoczyły to wtedy lampka na moment mrugnęła. Zacząłem to testować i z użyciem latarki i cieniutkiego śrubokręta udało mi się przez szparę przy ryglu wciskać mikroswitch i wtedy działał. No i oczywiście wytarty był mikroswitch. Po wymianie na ten chiński niby oryginał wszystko działa elegancko. Ja bym zaczął od tego aczkolwiek ja żadnych błędów nie miałem (sprawdzałem), otwieranie szyb i sterowanie lusterkami też działało mi normalnie. Może na początek sprawdź mikroswitch.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości