[foto-porada] [mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

[mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Postprzez dobkar » Cz lut 23, 2017 19:17

jeżeli wolno się grzeją to widocznie mają małą moc. Termistor nie ma szans się uszkodzić, chyba że zostanie potraktowany prądem większym niż nominalny albo ułamane zostaną jego wyprowadzenia.
dobkar
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 7d 7h 33m
Auto: Golf IV
Silnik: ATD+

Postprzez wrubsson » Śr kwi 26, 2017 13:31

Witam od kopie trochę temat mianowicie to już zgubiłem od zakupu golfa 4 nie działają mi grzane fotele tzn kierowcy nie grzeje wogóle a pasażera ledwo co więc wczoraj postanowiłem jako pierwszy wziąść się za fotel pasażera co do bezpieczników są one okej również przy włącznika jest okej natomiast przy kostce fotela na dwóch cienkich to znaczy masowym i przewodzie z czujnika jest napięcie a na dwóch zasilających brak w kostce przy samym fotelu sprawdziłem i na dwóch cienkich mam 8.2kohm również obieg maty jest ok sprawdzane miernikiem na pszczeli i nie ma przerwy rozebrane fotel i również mata wydaje się cała przy pastylek kable okej i grzałki całe a mimo wszystko po podpięcia maty na krótko grzeje ona bardzo słabo. Czy możliwe ze jest walnie termistor w macie proszę o jakąś opinie gdyż obecnie fotel leży rozebrany. Z góry dziękuję
wrubsson
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 2h
Auto: GOLF IV
Silnik: 2.0

Re: [mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Postprzez wrubsson » Cz kwi 27, 2017 20:26

Problem rozwiązany - po wymianie termistor na nowy fotel grzeje aż miło teraz czas na drugi. Koszt termistora NTC 10K 1.50 jak by ktoś szukał do kupienia w sklepie elektronicznym
wrubsson
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 2h
Auto: GOLF IV
Silnik: 2.0

Re: [mk4] podgrzewanie siedzeń - montujemy - krok po kroku

Postprzez iacko » Cz wrz 21, 2017 11:24

Nie chciałem robić bałaganu, ale niestety nie potrafię znaleźć odpowiedzi. Nie jestem też elektrykiem i może stąd niewiedza. Tutorial Grega jest świetny, ale mam jedno pytanie. Dość podstawowe. Chodzi mi o bezpiecznik 44. Nie mam go w skrzynce bezpieczników, czego akurat się spodziewałem. Niestety z tego co widzę, nie mam też do miejsca na niego podpiętej instalacji, a miejsce wygląda na jakby zaślepione plastikiem. Co trzeba dokupić lub co trzeba zrobić, żeby zamontować ten bezpiecznik w miejscu przeznaczonym na niego. Lub ewentualnie jak Wy montujecie ten bezpiecznik (czy też takie bezpieczniki), gdy skrzynka bezpieczników danego konkretnego pojazdu w danej wersji wyposażenia go nie przewiduje. Poza skrzynką? Ten plastik "zaślepiający" miejsce na bezpiecznik trzeba jakoś wyciąć i w jego miejsce wsadzić gniazdo na bezpiecznik, a do gniazda pociągnąć przewód z głównej "wiązki"?

Mam nadzieję, że jasno określiłem problem i że nie został dotychczas rozpisany na forum - szukałem pod różnymi frazami (może nieprawidłowymi...), ale niestety nie znalazłem.

EDIT:
OK, dzięki szybkiej pomocy użytkownika ToM@S zrozumiałem temat. I teraz opis Grega jest jeszcze prostszy :) Pozdrawiam
iacko
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 2d 23h 12m
Auto: VW Golf 4 1.9 2003
Silnik: 1.9TDI

Postprzez dobkar » Pt wrz 22, 2017 08:39

Hej,
Ja mam wersję Basis i akurat było miejsce i ramka na przekaźniki pod kierownicą - coś takiego było: http://gandalf.uznam.net.pl/~deus/golf/foty/c1.jpg może tylko 1 rząd, nie pamiętam. Przyjrzyj się dokładnie u siebie. Jeżeli jednak nie masz tam już miejsca to pozostaje Tobie owinąć wszystko szmacianą izolacją i podczepienie w takim miejscu żeby nie zwarło się do niczego oraz nie spadło Ci na nogi podczas jazdy. To była wersja trochę druciarska :D
Wersja profi, to zakup "ramki przekaźników" - https://img2.sprzedajemy.pl/540x405_uch ... 600637.jpg zamontowanie jej i wszystko powinno śmigać :)
A co do grzania dupy, w taką pogode jak teraz - rewelacja :D
dobkar
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 7d 7h 33m
Silnik: ATD+

Re:

Postprzez szerszen1 » Pt paź 06, 2017 09:11

Oli napisał(a):ja montowałem wg tego schematu, po kablach dojdziesz gdzie który ma być :bigok:
Obrazek

a podpowie ktoś jak ten schemat ma się do montowania grzanych foteli w leonie 1?
czy wszytko jest tak samo
mam maty z golfa IV, i czy ktoś mógłby napisać, jak wyglądają kostki od mat (tzn. jak mają przewody być podpięte dla leona?)
szerszen1
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 1h 9m
Auto: Leon 1M
Silnik: AXP1.4

Postprzez ToM@S » N paź 08, 2017 11:18

układ i kolejność pinów ta sama.
ToM@S
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 106d 14h 59m

Postprzez toudi » Śr paź 11, 2017 23:03

A mata z golfa 4 podejdzie do golfa 3 ?? Głównie chodzi mi o siedzisko.
[img]http://picasaweb.google.com/malecsc/Plaza#5541992316378824242[/img]
toudi
Forum Master
Forum Master

Online: 20d 4h 53m

Poprzednia strona

Powrót do FAQ