[foto-porada] Montaż ori xenonu z układem samopoziomowania

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Montaż ori xenonu z układem samopoziomowania

Postprzez Skrzak » So sie 13, 2016 11:23

Obie przetwornice mają mieć ten sam numer.

Niestety muszę Cię zmartwić ale żadna przetwornica z tych co masz nie zadziała z samopoziomowaniem. Potrzebujesz dwie AL 1 307 329 068.
Kupię:
- wiązkę środka lewej lampy xenon AL Golf 4.
Moje padło: viewtopic.php?f=89&t=528358&p=6320126#p6320126
Skrzak
Forum Master
Forum Master

Online: 100d 18h 24m
Auto: MK IV Kombi
Silnik: AXR- -

Re: Montaż ori xenonu z układem samopoziomowania

Postprzez Dudu103 » So sie 13, 2016 16:18

Skrzak napisał(a):Obie przetwornice mają mieć ten sam numer.

Niestety muszę Cię zmartwić ale żadna przetwornica z tych co masz nie zadziała z samopoziomowaniem. Potrzebujesz dwie AL 1 307 329 068.

ehh, tak jak podejrzewałem, dzięki za pomoc :)

jeszcze jedno pytanie, chcę włożyć pokrętło bez regulacji zasięgu świateł (1J0 941 333 B), z tym że ono ma inną (3 pinową) wtyczkę. Czy ma ktoś może numer tej wtyczki? I ewentualnie jakie piny kupić aby do niej pasowały?
Dudu103
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 1d 16h 42m
Auto: Golf IV 1.9 TDI
Silnik: ASZ

Postprzez Michał_1977 » Pt wrz 02, 2016 06:59

:arrow: UWAGA,UWAGA :!:
Poprawiona pierwsza strona. Są zdjęcia :wink:
:arrow: Zielony i jego AAZ- 191PS/443Nm :satan: + CLIMATRONIC :zimny: + swapujemy ARL-a :food:
Obrazek
:arrow: Służę pomocą na Forum,ale nie udzielam informacji technicznych w PW! Proszę to uszanować.
Michał_1977
_
_

Online: 745d 13h 31m
Auto: Golf mk2
Silnik: ARL

Postprzez neewton » Pt lis 25, 2016 18:27

Panowie potrzebuję pomocy z wtyczkami, jakie są numery wtyczki do czujnika poziomowania i piny do niego z przodu auta, oraz oraz 4 pinowej wtyczki w lewym xenonie do AL 1 307 329 068. Wie ktoś jak to rozebrać żeby nie popsuć ?
narazie polubilem to co nieosiagalne :)
neewton
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 11h 9m
Auto: MK4 V6 4motion
Silnik: BDE

Postprzez robant2204 » Cz sty 26, 2017 16:29

Witam!Szukam info ws samopoziomowania reflektorów Boscha starego typu ze sterownikiem samopoziomowania na lewej lampie.Nikt tutaj nie rozrysował schematu podłączenia czujników i wiązki,którą trzeba dorobić do istniejącej instalacji z 10 cio pinowymi końcówkami.Schemat przejściówki jest mi znany czyli wiem,które z istniejących pinów mam poprzepinać.Zamierzam wykonać samemu instalację dodatkową,jednakże nie wszystko jest dla mnie jasne.I tutaj mam kilka pytań do kogoś kto zna temat i udzieli mi konkretnej odpowiedzi.Pierwsze pytanie to takie czy zasilanie czujników mogę podłączyć z kabiny pod kierownicą czy muszę ciągnąć wiązkę do lewej i prawej lampy do pinu 9 tego(+12V czujników),a masę podłączyć pod kierownicą.Drugie pytanie to takie:czy według rozpiski pinów 11 sty pin w lewej i prawej lampie powinien być podłączony do czujnika prędkości gala,bo tutaj po rozebraniu prawej lampy okazało się,że pod ten 11 sty pin mam podlączony control silniczka regulacji i teraz do tego mam podpiąć gala?Moim zdaniem powinienem poprowadzić pod ten pin 11 w prawej lampie instalacje z lewej lampy,a dokładniej podpiąć się pod kabel control silniczka,który wychodzi w lewej lampie z modułu samopoziomowania.Także interesuje mnie dokładnie podłączenie kabelka control silniczka prawej lampy,który mam na 11 stym pinie .
robant2204
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 16h 6m
Auto: golf4
Silnik: asz

Postprzez killah » Cz wrz 07, 2017 08:04

Witam

Mam problem z autopoziomowaniem. Do wczoraj wszystko miałem złożone źle ale działało z tym że pukało w ośkę na zakrętach. Mechanior uświadomił mnie że wajha ma pracować z lewej strony i tak też to ustawił tylko teraz jest problem bo na przednim czujniku mam teraz 0,86 V i nie da się ustawić xenonów bo prawidłowa wartość to 1,9-2,3 V

Załączam zdjęcie jak to u mnie wyglądało. Na żółto wajha a na czerwono miejsce wpięcia wtyczki w czujniku

Obrazek

Teraz gdy wajha pracuje z lewej strony napięcie jest za niskie. Czy nie powinno być tak że czujnik powinienem obrócić by teraz czerwona kropka czyli miejsce wtyczki było z prawej strony?
killah
Forum Master
Forum Master

Online: 75d 12h 21m
Auto: Octavia Mk1
Silnik: 1.9ASV

Postprzez pyra666 » Cz wrz 07, 2017 11:57

Przypomnij się na PW, to zrobię Ci fotkę wieczorem, ale w etce będziesz miał informacje jak to złożyć.
pyra666
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 8d 4h 11m
Auto: BORA
Silnik: AXR

Postprzez killah » Cz wrz 07, 2017 12:03

właśnie wg etki mam prawidlowo teraz czyli wajha z lewej i kostka też z lewej. Tylko czemu w takim razie napięcie czujnika jest tak niskie w tym położeniu ?:( Zaznaczam że wcześniej miałem ok 2,1 V i regulacja xenon działała prawidłowo.

Ja generalnie nie wiem czy mam oryginalną dźwignię bo moja jest prosta bez żadnych zagięć ale nadal wajha czujnika jest w podobnym położeniu co na zdjęciu. Jeszcze spróbuję dźwignię na fasolce dać na maxa do góry ale nie wiem czy to coś da.
killah
Forum Master
Forum Master

Online: 75d 12h 21m
Auto: Octavia Mk1
Silnik: 1.9ASV

Poprzednia strona

Powrót do FAQ