[foto-porada] [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

[MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + komfort

Postprzez Qto » N cze 11, 2017 22:53

Na czasie wrzucę opis wtyczek Txxxx...żeby było wiadomo gdzie która wtyczka jest.

Jako, że w tym temacie się jeszcze nie pojawiły, to wrzucam opis pinów do sterowników centralnego zamka.

Auta "przedliftowe"...czyli do rocznika modelowego 2001 włącznie.

T23 zielona
1 – niebiesko/czerwony -> T10m/9 -> niebieski -> zamek drzwi za pasażerem T6b/2
2 – niebieski -> T5d/4 -> niebieski -> (dalsze połączenia w zależności od rodzaju nadwozia) zamek bagażnika
3 – niebiesko/fioletowy -> T10p/9 -> niebiesko/żółty -> zamek drzwi pasażera T8b/2
4 – żółto/czarny -> T4a/2 -> szyberdach T6f/2
5 – wolny
6 – niebiesko/żółty -> T10n/9 -> zamek drzwi kierowcy T8/2
7 – wolny
8 – czerwono/brązowy -> T4a/3 -> szyberdach T6f/3
9 – wolny
10 – żółto/czerwony -> licznik T32/30; bezpiecznik 37 – Styk S
11 – biało/fioletowy -> T10n/1 -> dioda w drzwiach, pin 2
12 – wolny
13 – fioletowo/żółty -> T10n/3 -> zamek drzwi kierowcy T8/1
14 – fioletowy -> T10p/3 -> fioletowo/żółty -> zamek drzwi pasażera T8b/1
15 – niebiesko/czarny -> T10l/9 -> niebieski -> zamek drzwi za kierowcą T6a/2
16 – fioletowo/czarny -> T10l/3 -> fioletowy -> zamek drzwi za kierowcą T6a/1
17 – fioletowo/czerwony -> T10m/3 -> fioletowy -> zamek drzwi za pasażerem T6b/1
18 – zielony -> T5d/2 -> zielony -> (dalsze połączenia w zależności od rodzaju nadwozia) zamek bagażnika
19 – niebiesko/szary -> oświetlenie wnętrza masa...T8e/1
20 – czerwono/niebieski -> oświetlenie wnętrza +...T8e/6
21 – niebiesko/biały -> licznik T32/3 - sygnał z prędkościomierza
22 – brązowy -> masa
23 – czerwono/żółty -> bezpiecznik 38

T24 szara
1 – fioletowo/zielony -> T10p/7 -> żółto/zielony -> zamek drzwi pasażera T8b/6
2 – brązowo/zielony -> T5d/5 -> (kolor i dalsze połączenia w zależności od rodzaju nadwozia) zamek bagażnika
3 – brązowo/czarny -> T5/3 -> brązowo/czarny -> krańcówka zamka bagażnika, pin 1
-> brązowo/niebieski -> licznik T32/16, kontrolka otwarcia bagażnika
-> (VARIANT) T5/4 -> brązowo/czarny -> krańcówka zamka bagażnika, pin 1
4 – brązowo/biały -> T10l7 -> brązowo/biały -> zamek drzwi za kierowcą T6a/6
-> T10m/7 -> brązowo/biały -> zamek drzwi za kierowcą T6b/6
5 – brązowo/fioletowy -> T10k/7 -> zamek drzwi pasażera T8b/8, lampka w drzwiach pasażera, pin 2
6 – żółto/zielony -> T10n/7 -> zamek drzwi kierowcy T8/6
7 – brązowo/żółty -> T10i/6 -> brązowo/żółty -> brązowo/biały -> zamek drzwi kierowcy T8/8
-> brązowo/żółty -> lampka w drzwiach kierowcy, pin 2
-> licznik T32/21
8 – żółto/niebieski -> T10n/5 -> zamek drzwi kierowcy T8/4
9 – fioletowo/niebieski - T10p/5 -> żółto/niebieski -> zamek drzwi pasażera T8b/4
*zdaje się, że w autach z elektrycznym sterowaniem otwieraniem klapy bagażnika ten pin ma także połączenie z przekaźnikiem 79
10 – (sedan i variant) brązowo/czarny -> T5/3 brązowo/czarny -> krańcówka zamka bagażnika, pin 1
-> brązowo/niebieski -> licznik T32/16, kontrolka otwarcia bagażnika
11 - wolny
12 – szaro/żółty -> T10n/2 -> zamek drzwi kierowcy T8/3
13 – szaro/fioletowy -> T10p/2 -> szaro/żółty -> zamek drzwi pasażera Tb8/3
14 – szaro/czarny -> T10l/2 -> szary -> zamek drzwi za kierowcą T6a/4
15 – zielono/żółty -> T10n/6 -> zamek drzwi kierowcy T8/5
16 – szaro/czerwony -> T10m/2 -> zielony -> zamek drzwi za pasażerem T6b/4
17 – zielono/czerwony -> T10m/6 ->zielony -> zamek drzwi za pasażerem T6b/3
18 – zielono/fioletowy -> T10p/6 -> zielono/żółty -> zamek drzwi pasażera T8b/5
19 – zielono/czarny -> T10l/6 -> zielony -> zamek drzwi za kierowcą T6a/3
20 – czarno/fioletowy -> bezpiecznik 6
21 – fioletowo/biały -> sterownik airbag, T75/72
22 – zielono/brązowy -> T10i/9
-> (BORA i VARIANT) T5d/3 -> zamek bagażnika
23 – szaro/biały -> linia K...licznik T32/25, gniazdo diagnostyczne T16/7
24 – wolny

T15 brązowa (występuje w centralkach z obsługą pilota) - nie opisuję, bo jest taka sama jak w module komfortu - opis jest w tym temacie

Auta "poliftowe"...czyli od rocznika modelowego 2002 (to te auta gdzie pojawił się komfort 1C, licznik immo3 czy kontrolka check engine).

T23 brązowa
1 – brązowo/biały -> T10l7 -> brązowo/biały -> zamek drzwi za kierowcą T6a/6
2 – zielono/brązowy -> T10i/9
-> (BORA i VARIANT) T5d/3 -> zamek bagażnika
3 – (GOLF i BORA) zielony -> T5d/2 -> zielony -> (dalsze połączenia w zależności od rodzaju nadwozia) zamek bagażnika
6 - pomarańczowo/brązowy -> licznik T32a/9
7 - (VARIANT) brązowo/niebieski -> brązowo/niebieski -> krańcówka zamka bagażnika, pin 3
-> oświetlenie bagażnika, masa
*wg schematów kabel występuje tylko w variancie...kolega wyżej pisze, że ma taki kabel. Ja za jakiś czas zajrzę do swojej Bory sedan. Tak czy inaczej nie przejmowałbym się tym kabelkiem.
8 – czerwono/brązowy -> T4a/3 -> szyberdach T6f/3
9 – pomarańczowo/zielony -> licznik T32a/8
10 - brązowo/czarny -> T5/3 -> brązowo/czarny -> krańcówka zamka bagażnika, pin 1
-> brązowo/czarny -> licznik T32/16, kontrolka otwarcia bagażnika
(VARIANT) T5/4 -> brązowo/czarny -> krańcówka zamka bagażnika, pin 1
11 – szaro/biały -> linia K...licznik T32/25, gniazdo diagnostyczne T16/7
12 – żółto/czarny -> T4a/2 -> szyberdach T6f/2
13 - brązowo/zielony -> T5d/5 -> (kolor i dalsze połączenia w zależności od rodzaju nadwozia) zamek bagażnika
18 - niebieski -> T5d/4 -> niebieski -> zamek bagażnika
(BORA i VARIANT) czerwono/niebieski -> T5d/1 -> zamek bagażnika
20 – czerwono/niebieski -> oświetlenie wnętrza +...T8e/6
21 - niebiesko/szary -> oświetlenie wnętrza masa...T8e/1
22 – czerwono/żółty -> bezpiecznik 38
23 – brązowy -> masa

T24 czarna
1 - brązowo/biały -> T10m/7 -> brązowo/biały -> zamek drzwi za kierowcą T6b/6
2 - żółto/niebieski -> T10n/5 -> zamek drzwi kierowcy T8/4
3 – niebiesko/fioletowy -> T10p/9 -> niebiesko/żółty -> zamek drzwi pasażera T8b/2
4 – brązowo/fioletowy -> T10k/7 -> zamek drzwi pasażera T8b/8, lampka w drzwiach pasażera pin 2
5 – żółto/zielony -> T10n/7 -> zamek drzwi kierowcy T8/6
6 – fioletowo/zielony -> T10p/7 -> żółto/zielony -> zamek drzwi pasażera T8b/6
7 – brązowo/żółty -> T10i/6 -> brązowo/żółty -> brązowo/biały -> zamek drzwi kierowcy T8/8
-> brązowo/żółty -> lampka w drzwiach kierowcy pin 2
-> licznik T32/21
8 – zielono/czarny -> T10l/6 -> zielony -> zamek drzwi za kierowcą T6a/3
9 – fioletowo/niebieski - T10p/5 -> żółto/niebieski -> zamek drzwi pasażera T8b/4
10 - zielono/żółty -> T10n/6 -> zamek drzwi kierowcy T8/5
11 - szaro/żółty -> T10n/2 -> zamek drzwi kierowcy T8/3
12 – niebiesko/żółty -> T10n/9 -> zamek drzwi kierowcy T8/2
13 – zielono/fioletowy -> T10p/6 -> zielono/żółty -> zamek drzwi pasażera T8b/5
14 – szaro/czarny -> T10l/2 -> szary -> zamek drzwi za kierowcą T6a/4
15 – niebiesko/czarny -> T10l/9 -> niebieski -> zamek drzwi za kierowcą T6a/2
16 – fioletowo/czarny -> T10l/3 -> fioletowy -> zamek drzwi za kierowcą T6a/1
17 – zielono/czerwony -> T10m/6 ->zielony -> zamek drzwi za pasażerem T6b/3
18 - szaro/fioletowy -> T10p/2 -> szaro/żółty -> zamek drzwi pasażera Tb8/3
19 - fioletowo/żółty -> T10n/3 -> zamek drzwi kierowcy T8/1
20 – szaro/czerwony -> T10m/2 -> zielony -> zamek drzwi za pasażerem T6b/4
21 – biało/fioletowy -> T10n/1 -> dioda w drzwiach, pin 2
22 – fioletowy -> T10p/3 -> fioletowo/żółty -> zamek drzwi pasażera T8b/1
23 – fioletowo/czerwony -> T10m/3 -> fioletowy -> zamek drzwi za pasażerem T6b/1
24 – niebiesko/czerwony -> T10m/9 -> niebieski -> zamek drzwi za pasażerem T6b/2

T15 czarna (występuje w centralkach z obsługą pilota) - nie opisuję, bo jest taka sama jak w module komfortu - opis jest w tym temacie

Autor postu otrzymał pochwałę

Sprzedam:
Cały osprzęt 1.4 APE, skrzynia DUW, sprzęgło ok 20kkm
LB5N mk4 3D: maska, drzwi lewe/prawe
LA7W BORA: wszystkie furtki, klapa bagażnika
Komplet elektryki 1J pod składane lustra - komfort i cztery silniczki, Pełny FIS 3B0920849 w obudowie z mk4 ze wsadem pod 1.4
Kompletne ESP (serwo 1J1 614 205 + pompa ham + pompa ABS ze sterownikiem 1C0 907 379 + czujniki)
Elementy karoserii odbiór osobisty - północ wlkp
Qto
_
_

Online: 359d 18h 29m
Auto: MK4
Silnik: brak

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Postprzez michaf1994 » Pn cze 12, 2017 00:54

Qto, dzięki, mam jeszcze prośbę. Przygotowałem w międzyczasie listę pinów gdzie co podłączyć. W linku zip z listą, zdjęciami kostek i kilkoma schematami. Czy mógłbyś sprawdzić czy piny do bory w sedanie bez szyberdachu i bez kontroli wnętrza to te oznaczone na zielono i ten na czerwono? Czy czegoś źle nie zrozumiałem, nie pominąłem? W kostce brązowej słupek C lewy mam tylko 4 piny (zdjęcie). Skąd pociągnąć prąd do bezpiecznika 111 i 144 (te pod przekaźnikami)? Od tych czerwonych grubych przewodów (na schemacie jest napisane coś o stacyjce wg translatora)? Ten brązowy przy kierownicy to masa?

Link:
https://megawrzuta.pl/download/79920576a55614814d30a7915153a73d.html

Słupek A pasażera nie ma nic w wiązce na pinie 9. Nie wiem jak kierowcy, bo jeszcze nie doszła. Proszę o info czy tak powinno być? Co wtedy z tym pinem modułu?

Czy zwykły kabel CAN na RS232 wystarczy do przeprogramowania modułu komfortu w VCDS?

Swoją drogą jak Ktoś z Was nie ma podświetlenia w kratkach nawiewu, a macie takie z niewyjmowalną siatką, to sprawdźcie, bo u mnie np nie były podłączone diody, a dobry bajer jak jest ciemno :)

Czy programem POLSKI VAG da się przeprogramować moduł komfortu?
Mam interfejs z tej aukcji:
http://allegro.pl/interfejs-vag-kkl-obd2-rs232-com-pl-i6220510633.html
i chcę zmienić ustawienia komfortu po instalacji. Da się to zrobić tym kablem?

EDIT:
Udało się podpiąć interfejs pod VCDS Lite (chwilowo na korbkach do sterownika centralnego).

Schemat wg mnie do mojego przypadku powinien wyglądać tak (proszę o sprawdzenie):
Duża nowa <-> Czarna od ster zamka <-> Brązowa od ster zamka <-> Do doprowadzenia
1 <-> 7 <-> <->
2 <-> <-> 2 <->
3 <-> <-> 3 <->
4 <-> <-> <->
5 <-> <-> <->
6 <-> <-> 6 <->
7 <-> <-> 7 <->
8 <-> <-> <->
9 <-> <-> 9 <->
10 <-> <-> 10 <->
11 <-> <-> 11 <-> (było, ze do pinu 6 i 24 - linia K jest w 7 złącza)
12 <-> <-> <->
13 <-> <-> 13 <->
14 <-> <-> <-> Włącznik świateł - pin 17
15 <-> <-> <->
16 <-> <-> <-> Włącznik ogrzewania szyb - pin 3
17 <-> <-> <->
18 <-> <-> 18 <->
19 <-> <-> <->
20 <-> <-> 20 <->
21 <-> <-> 21 <->
22 <-> <-> <-> Bezpiecznik 14
23 <-> <-> 23 <->

Ponad to stara brązowa pin 22 powinna rozchodzić się po wszystkich drzwiach do tego samego koloru

Gdzie najlepiej podpiąć się do bezpiecznika 14 bez rozbierania skrzynki bezpieczników?

Który przewód odpowiada za sygnał domykania szyb (z kluczyka czy ogólnie)? Mam na pilocie od alarmu wolny przycisk, który wyzwala impuls na kablu, który chciałbym wpiąć w jakieś miejsce, żeby domykało szyby z pilota.

Jakie wartości ustawić w module komfortu, aby podszedł od passata w kombi do sedana w borze (4x el szyby i 4x centralny)? Jeżeli macie jakiś poradnik jak to zrobić programem VCDS Lite, to też bym poprosił ;)

Pin 5 kostki 15pinowej idzie do mikrostyku maski. Jaki to będzie kolor? Gdzie mogę dobrać się do tego kabla u mnie? Na pewno mam taki mikrostyk, bo alarm wyje jak otworzę maskę, a nie wyłączę go wcześniej.

Do słupków idzie jako czerwono-biały ten od T15/12 czy T15/13 (do obu idą bezpieczniki dokładane pod przekaźnikami - 15A)?

Własnoręcznie zrobione: 4x el. szyby, el. podgrzewane lusterka, nagłośnienie 4 drzwi, podgrzewanie siedzeń, montaż sterowania odcinkiem lędźwiowym, przełącznik wideorejestratora jako ori ASR, Full FIS (immo 3), czujnik temp. zewnętrznej, czujnik poziomu spryskiwaczy, tempomat, powitanie i informacja ile pozostało na baku, automatyczne podnoszenie/opuszczanie tylnych szyb, czasowo podgrzewana szyba tylna, światła dzienne, czujniki cofania, kamerka cofania, wbudowana ładowarka USB.

W trakcie: Climatronic
michaf1994
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 2d 12h 28m
Auto: Bora Sedan
Silnik: BCB

Re: [MK4]Montaż od podstaw el. szyb + central + lustra + kom

Postprzez michaf1994 » Cz cze 15, 2017 15:03

Przepraszam za post pod postem , ale znalazłem coś co może się przydać, a nie chcę mieszać tematów mojego auta i czegoś dla wszystkich.
Dotyczy to AUDI, ale może dla VW ktoś poprawi i będziemy mieli instrukcję :)

Wybieramy opcję CODING 07 (aby aktywować dane funkcje dodajemy do siebie poniższe wartości i ich sumę zapisujemy jako kodowanie sterownika):

+1 – aktywacja alarmu (wersja dla UK i Irlandii)
+2 – potwierdzenie aktywacji/deaktywacji alarmu przez odpowiednią sygnalizację diody w drzwiach kierowcy
+4 – selektywny centralny zamek (podczas otwierania auta z pilota, jedno naciśnięcie przycisku otworzy tylko drzwi kierowcy, klapkę wlewu paliwa i wyłączy funkcję SAFE - drugie naciśnięcie otworzy pozostałe drzwi oraz odblokuje zamki maski i bagażnika)
+8 – aktywacja alarmu
+16 – blokada zamka klapy bagażnika po przekroczeniu 5km/h (zamek odblokuje się automatycznie po zwolnieniu poniżej 5km/h)
+32 – blokada zamków wszystkich drzwi po przekroczeniu 10km/h (zamki zostają otwarte dopiero po wyjęciu kluczyka z zapłonu, bądź przez manualne otworzenie drzwi przy pomocy przycisków zamka centralnego w tapicerce drzwi kierowcy)
+64 – aktywacja dodatkowych funkcji modułu komfortu (możliwość otwierania/zamykania szyb oraz szyberdachu przy pomocy zamka w drzwiach i pilota)
+128 – pojazd z kierownicą po prawej stronie
+256 – aktywacja czujników zbicia tylnych bocznych szyb (tylko dla nadwozia Avant wyposażonego w fabryczny alarm)
+512 – potwierdzenie udanego zamknięcia wszystkich zamków przy pomocy pilota przez pojedyncze mrugnięcie kierunkowskazami
+1024 – dodatkowe potwierdzenie aktywacji alarmu przez pojedynczy sygnał dźwiękowy z syreny alarmu
+2048 – zasady dot. zasilania podnośników szyb (po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki podnośniki szyb będą zasilane jeszcze przez 10 minut lub do czasu aż nie zostaną otwarte drzwi)
+4096 – dodatkowe funkcje przeciwwłamaniowe W przypadku otwierania auta kluczykiem zostaną odblokowane tylko drzwi kierowcy, pozostałe drzwi i zamki zostaną odblokowane po włączeniu zapłonu. W przypadku gdy auto posiada fabryczny alarm po otwarciu drzwi kierowcy kluczykiem – zapłon musi zostać włączony w ciągu 15 sekund (w przeciwnym przypadku nastąpi wyzwolenie alarmu).
+8192 – wyłączenie funkcji SAFE (tylko dla USA i Kanada – wersje samochodów przeznaczone na ten rynek mają tylko jeden silnik w zamku, pozostałe auta mają dwa – jeden zamyka zamek a drugi aktywuje funkcję SAFE czyli brak możliwości odblokowania auta z wewnątrz - włącznik w tapicerce drzwi kierowcy - po zamknięciu samochodu pilotem lub kluczykiem)
+16384 – informacja dla silników szyb o zamontowanych szybach dwuwarstwowych

Adaptacja modułu komfortu

Wariant modułu komfortu – ADAPTATION 10, kanał 61:

0 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce
1 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w korbach
2 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce
3 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w korbach

Aktywacje poszczególnych opcji komfortu – ADAPTATION 10, kanał 62:

+1 – Komfortowe zamykanie szyb pilotem
+2 – Komfortowe otwieranie szyb pilotem
+4 – Komfortowe zamykanie szyb kluczykiem
+8 – Komfortowe otwieranie szyb kluczykiem
+16 – Komfortowe zamykanie szyberdachu pilotem
+32 – Komfortowe otwieranie szyberdachu pilotem
+64 – Komfortowe zamykanie szyberdachu kluczykiem
+128 – Komfortowe otwieranie szyberdachu kluczykiem

Źródło: [url]https://a4-klub.pl/topic/79296-lista-modułów-komfortu-46-z-opisem-funkcji-wymiana-kodowanie/[/url]

Własnoręcznie zrobione: 4x el. szyby, el. podgrzewane lusterka, nagłośnienie 4 drzwi, podgrzewanie siedzeń, montaż sterowania odcinkiem lędźwiowym, przełącznik wideorejestratora jako ori ASR, Full FIS (immo 3), czujnik temp. zewnętrznej, czujnik poziomu spryskiwaczy, tempomat, powitanie i informacja ile pozostało na baku, automatyczne podnoszenie/opuszczanie tylnych szyb, czasowo podgrzewana szyba tylna, światła dzienne, czujniki cofania, kamerka cofania, wbudowana ładowarka USB.

michaf1994
Mały gagatek
Mały gagatek

Postprzez michaf1994 » N cze 18, 2017 22:27

Ok, jestem po montażu. Właściwie mam tylko jeden problem:

Silniczek LP działa na przycisku PP i zamiast podnosić opuszcza, a zamiast opuszczać podnosi, natomiast silniczek PP działa na przycisku LP (na moim panelu).
Po otworzeniu moich drzwi bez kluczyka i z zapalonymi światłami wyje, że są zapalone.

Przy zamykaniu drzwi i szyb z kluczyka LP się opuszcza, a przy otwieraniu podnosi.

Szyba LP nie zamyka się sama do końca - trzeba trzymać.

Moje podłączenie (tylko na jedną kostkę podpinałem):
Pin<->Stary kolor<->Stary pin<->
1<->Brązowy/Żółty<->C7<->
2<->Zielony/Brązowy<->B2<->W wiązce kierowcy nie było go i nie podpiąłem
3<->Niebieski<->B3<->
4<-><-><->
5<-><-><->
6<->Wg tabeli przelotki<-><->
7<-><-><->
8<-><-><->
9<->Wg tabeli przelotki<-><->
10<->Brązowy/Czarny<->B10<->
11<->Szary/Biały<->B11<->
12<-><-><->
13<->Brązowy/Zielony<->B13<->
14<->Szary/Niebieski od włącznika świateł<-><->
15<-><-><->
16<->Czarny/brązowy (1mm) włącznik grzania Pin 3<-><->
17<-><-><->
18<->Zielony<->B18<->
19<-><-><->
20<->Czerwony/Niebieski<->B20<->
21<->Niebieski/Szary<->B21<->
22<->Czerwony/Czarny bezp 14<-><->
23<->Brązowy<->B24<->

B-brązowa
C-czarna

Moduł komfortu podobno z passata w kombi po lifcie z eu, ale zamek klapy działa bez kombinacji w komputerze. Nie wiem, czy zły mi dali, czy po prostu działa bez przestawienia.

Nic jeszcze nie grzebałem przy ustawieniach i eeprom.

Silniczki podobno (nr na nich były ok):
Kierowca: 1C1 959 801A
Pasażer: 1C1 959 802A
Lewy tył: 1C0 959 811A
Prawy tył: 1C0 959 812A
Komfort:
1C0959799B

Panel szyb był od anglika na 9pin, ale podobno nie przeszkadza (tak pisaliście wcześniej), więc go wykluczam.

Co do lusterek to nie wiem, bo panel mam ułamany i dopiero ściągnę.

Proszę o pomoc, bo to trochę uciążliwe, tym bardziej, że nie mogę zamknąć alarmu, bo otwiera się szyba kierowcy.

Edit:
To, że zamiast podnosić opuszcza itd, to chyba wystarczy zrobić to co w tym poście:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=143&t=463883

Sprawdzę jutro. Jednak pozostaje temat zmiany stron szyby lewej z prawą.

Znalazłem info tu:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=394225
Ale czy nie da się tego zrobić nie zamieniając tych pinów?

michaf1994
Mały gagatek
Mały gagatek

Postprzez Qto » Pn cze 19, 2017 10:19

michaf1994, nie miałem czasu zerknąć tego co pisałeś ale widzę że już ogarnąłeś. Klapa w Borze na komforcie z Passata będzie działać bo jest tak samo sterowana...a szyby działają odwrotnie bo...komfort z anglika? :chytry:

Sprzedam:
Komplet elektryki 1J pod składane lustra - komfort i cztery silniczki, Pełny FIS 3B0920849 w obudowie z mk4 ze wsadem pod 1.4
Kompletne ESP (serwo 1J1 614 205 + pompa ham + pompa ABS ze sterownikiem 1C0 907 379 + czujniki)
Qto
_
_

Postprzez michaf1994 » Pn cze 19, 2017 17:39

Komfort miał być z eu, ale panel z anglika. Dziś przełożę kable i sprawdzę czy śmiga. Poza tym to piszczenie drzwi przy załączonych światłach.... Myślę, że to wina panelu

michaf1994
Mały gagatek
Mały gagatek

Postprzez Qto » Pn cze 19, 2017 19:39

Nie wiem jakie kable chcesz przełożyć...ale panel jest taki sam w angliku. Na moje komfort jest angielski i dlatego odwrotnie widzi drzwi kierowcy i pasażera

Sprzedam:
Qto
_
_

Postprzez lwlw » Pn cze 19, 2017 19:50

Ma piszczeć - to jest po to żebyś fury na światłach nie zostawił.

lwlw
Forum Master
Forum Master

Online: 22d 9h 29m
Auto: MK4 Variant
Silnik: ALH+

Postprzez michaf1994 » Pn cze 19, 2017 23:34

lwlw wiem, ale chodzi o to, że w angliku by wył przy prawych a nie lewych drzwiach.

Uporałem się z problemami. Linki z poprzedniego posta załatwiły sprawę. Mam problem z tym, że przy otwieraniu otwierają się moje drzwi, a reszta tylko zdejmuje się deadlock, a po przekręceniu otwierają się wszystkie i bagażnik. Ma ktoś z Was jakiś pomysł jak zrobić aby wszystkie na raz się otwierały?

Kody błędów komfortu:

VCDS-Lite Version: Release 1.2
Monday, 19 June 2017, 23:26:26.
Control Module Part Number: 1C0 959 799 B
Component and/or Version: 7X Komfortgerát HLO 0004
Software Coding: 00256
Work Shop Code: WSC 06260
VCID: 361FA5DB015F
Additional Info: 1C1959801A 2Q Tőrsteuer.FS KLO 0202
Additional Info: 1C1959802A 1K Tőrsteuer.BF KLO 0004
Additional Info: 1C0959811A 1K Tőrsteuer.HL KLO 0002
Additional Info: 1C0959812A 6G Tőrsteuer.HR KLO 0009
6 Faults Found:
01336 - Data Bus for Comfort System
80-00 - Single-Wire Operation
01131 - Shareware Version. To Decode all DTCs
25-10 - Please Register/Activate - Intermittent
01331 - Shareware Version. To Decode all DTCs
49-10 - Please Register/Activate - Intermittent
00932 - Electric Window Motor; Drivers Side (V147)
35-10 - - - Intermittent
00932 - Shareware Version. To Decode all DTCs
62-10 - Please Register/Activate - Intermittent
00928 - Shareware Version. To Decode all DTCs
27-10 - Please Register/Activate - Intermittent

Zaprogramowałem teraz na 02160 i nadal to samo

Co może być nie tak? Nie wiem czy wczoraj jak programowałem to czegoś źle nie ustawiłem. Da się przywrócić moduł do ustawień fabrycznych?

Wczoraj chyba tak nie było, ale głowy nie dam.

Komfort był ok, kable w panelu musiałem zamienić tak jak to w tym linku wyżej. Lusterka były ok, przypominanie o światłach też, więc wina panelu musiała być. Ważne, że już działa.

Tylko problem z tym centralnym przy otwieraniu.

Zauważyłem, że po otwarciu tylnych drzwi nie świeci się kontrolka na liczniku, natomiast światełko podsufitki się zapala. Po otworzeniu przednich lub bagażnika świeci się kontrolka. Co zrobić, żeby świeciła się też z tylnymi - przed założeniem elektryki o ile dobrze pamiętam świeciła się na tył też.

michaf1994
Mały gagatek
Mały gagatek

Postprzez lwlw » Wt cze 20, 2017 10:53

To się gdzieś ustawiało w komforcie. Połącz się VCDS-em czy jakimś VAG-eim z 46 i poszukaj - nie pamiętam, ale jest taka opcja żeby się otwierały tylko drzwi kierowcy albo wszystkie.
A jak nie to za drugim naciśnięciem pilota otworzy Ci wszystkie drzwi.

lwlw
Forum Master
Forum Master

Online: 22d 9h 29m
Auto: MK4 Variant
Silnik: ALH+

Postprzez Qto » Wt cze 20, 2017 13:17

Kodowaniem się to ustawia

Sprzedam:
Qto
_
_

Postprzez Tygrysq » Wt cze 20, 2017 18:04

Zapożyczone z forum passata
Dzięki koledze vwtdi90 udało się przekodować moduł komfortu z LHD na RHD.
Do zrobienia tego potrzebujemy laptopa z Windows XP i z portem COM (RS232) kabel VAG COM (RS 232) oraz program VDC Pro. Pózniej może uda mi się napisać krok po kroku jak uruchomić ten program dla "zielonych".

Po uruchomieniu wchodzimy w komfort [46]:
[11] LOGIN - wpisujemy 19283 [enter]
następnie [27] write eeprom serial

w pierwszym okienku 04358 a pod spodem 255 enter i potwierdzamy
później znowu [27] 04359 - 255
[27] 04360 - 255

teraz gdy mamy wszystko poprawnie wpisane moduł działa na RHD

Tygrysq
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 7d 20h 31m
Auto: Golf mk4
Silnik: alh+

Postprzez michaf1994 » Wt cze 20, 2017 20:20

Da się zmienić moduł żeby był z anglika do europy? Okazało się, że z lustrami mam ten sam problem tylko nie umiem przerobić panelu

michaf1994
Mały gagatek
Mały gagatek

Postprzez Qto » Wt cze 20, 2017 20:28

michaf1994, o jakim Ty panelu mówisz?

Sprzedam:
Qto
_
_

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FAQ