Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Yaro85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 04, 2014 20:01

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Yaro85 » pn sty 13, 2014 22:53

Przesylam zdjecie wtyczki do silnika może ktoś wie które przewody zamienić żeby silnik chodził na odwrót ObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Mavrick » wt sty 14, 2014 11:25

Yaro85, wez miernik i sprawdz gdzie sie pojawia napiecie a nastepnie zamien je:).



Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: ...radek... » wt sty 14, 2014 20:36

prawdopodobnie(99%) żółtó-czerwony zamien z brazowym (tym na koncu)



Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: dabus997m » pt kwie 18, 2014 17:10

Panowie proszę od szybką odp. Podłączyłem na sucho el szybki i śmigają. Jednak instalacja między słupkami ma kostki również z el lusterkami centralnym itd. U siebie już mam to wyposażenie i nie chciałbym od nowa tego przerabiać tylko dołączyć tą 8 mio pinową instalację od szyb. Moje pytanie brzmi czy mogę rozwinąć tę instalację pomiędzy słupkami i wyrzucić z niej el, lusterka, centralny i resztę rzeczy tak by zostały tylko te wtyczki 8-mio pinowe od szyb i zwinąć z moją fabryczną, czy jest to jakoś od siebie zależne? Na tym forum wyczytałem, że Wystarczy mi tylko czerwonożółty plus, czarnożółty plus po stacyjce, podświetlenie i stała masa, i że reszta kabli biegnie z jednej str na drugą. Więc wydaje mi się, że mógłbym to rozwinąć tylko nie mam pewności, bo gdzieniegdzie w tej instalacji widzę pojedyńcze kabelki polutowane ze sobą np zielonożółty z el szyb z czerwono białym od lusterek. Widać po tym też, że ktoś już dłubał przy tym. Proszę o rychłą odp, bo mam parę dni wolnego i chciałbym to już zacząć zakładać.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Mavrick » śr kwie 23, 2014 09:13

dabus997m, ja u siebie wycialem wszystko co bylo zbedne...zostawilem tylko te 8 pinowe wtyczki i wszystko smiga az milo:)(nic nie grzebalem jezeli chodzi o instalacje lusterek). P.s. czarno-bialy to plus po stacyjce.



Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: dabus997m » śr kwie 23, 2014 18:54

Doszedłem do tego i ogarnąłem elegancko wszystko teraz tylko chwilkę na montaż w drzwi:D



Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: dabus997m » śr kwie 30, 2014 22:19

Panowie czemu jak otwieram drzwi to szyby lecą mi całkiem na dół? To trochę nie wygodne za każdym razem przed odpalaniem auta jeszcze zamykać je z przycisku. Poza tym jak to się ma do zimy jak szyba mi przymarznie otworzę drzwi i po lince. Jak temu zaradzić? Wiem, że pakiet komfort ma je domykać, ale po co to otwieranie? Już lepiej, żeby szyba opadała przy otwieraniu, ale nie cała tylko kilka cm?



Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: bszosa » sob maja 31, 2014 17:59

Witam, przymierzam sie do montazu 4 szyb elektrycznych, mam juz wszystko kupione. Przegladajac caly temat doszedlem do wniosku, ze w mojej wiazce glownej jest sporo wiecej kabli.. Obecnie u siebie mam elektryczny szyber oraz lustra dodatkowo podgrzewane i chcialbym zeby to wszystko dalej dzialalo. Przeglajac caly temat i przyswajajac kolejne informacje juz po prostu zglupialem :grrr:
Zalacze zdjecia calej wiazki, jakby ktos mogl mi nakreslic co jest do czego, co potrzebne a bez czego da sie obejsc zeby to smigalo, i ktory koniec wiazki do ktorch drzwi idzie (raczej sie domyslam, ale lepiej wszystko wiedziec zanim sie za robote wezme)
ObrazekObrazekObrazek


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: dabus997m » ndz cze 01, 2014 00:22

Jeśli masz el lusterka już u siebie to rozwiń tę instalację którą kupiłeś co biegnie od drzwi do drzwi pod deską rozdzielczą tak aby została Ci tylko wiązka, która dotyczy kostki 8-mio pinowej. Jeżeli po drodze zobaczysz, że kable łączą się z innymi i biegną gdzieś indziej to odetnij tak, aby kable z lewej strony biegły na prawą jednym cięgiem. Poza tym w tej wiązce ma ci zostać czerwony kabel z bezpiecznikiem, kabel z szara wtyczka zielona, niebieska i bodajże żółtą. Czarna wtyczka to plus po stacyjce, niebieska to podświetlenie, szara, albo żółta to plus po masie ale nie pamiętam to doczytaj i brązowy masa. Zresztą jak wyjmiesz gniazdo bezpieczników to będziesz miał u siebie takie gniazda w tym kolorze. Nie wiem czy instalacja którą kupiłeś ma już w sobie el lusterka(chodzi mi o tą co już się na drzwiach zakłada). Jeśli ma to wystarczy wywalić z drzwi starą i założyć tę nową wszystko będzie pasować plug and play ja tak miałem u siebie, a jak nie masz w tej nowej instalacji el lusterek to rozbierz boczek rozwiń do samego końca instalację od wtyczki lusterek i przewiń z nową. Wydaje mi się, że musisz jeszcze zostawić te kable, które bieną do tej kostki co wygląda jak komputer, bo to ona chyba leci na tylne drzwi. Jak co podpatrz u mnie jak wygląda instalacja przed i po przewijaniu.



Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: bszosa » ndz cze 01, 2014 01:32

To lepiej zostawic instalacje lusterek fabryczna i z tej wiazki po postu nie podlaczac, czy przepiac ta wiazke? W tej wiazce mam juz i szyby i lusterka i centralny, kompletna wiazka z tego co wiem. Wiem ze ten czerwony z bezpiecznikiem i te co do skrzynki sa potrzebne i jak wpiac tez, bo kazdy to tutaj ma. Ale tu jeszcze dochodzi ten jakby komputerek i dodatkowa wiazka z bezpiecznikiem i koskami, brazowy gruby kabel tez z kostkami i nie bardzo wiem do czego one i czy je wpinac gdzies czy luzem zostawic.. Czyli najlepiej po prostu rozebrac deske, stara wiazke wyczepiac i w jej miejsce na biezaco wczepiac nowa :chytry: Ta wiazka powinna byc p&p, tyle ze jak zobaczylem te wszystkie dodatkowe kosci to az zwatpilem w to czy podolam tej przekladce :kac:
Jak bys jeszcze mogl podpowiedzec ktora to jest strona kierowcy, bo z jednej jest to gniazdo do drzwi+dwie kostki, z drugiej zas gniazdo i az 5 kostek?
A jakbym chcial zamontowac przyciski w konsole srodkowa do sterowania tylnymi szybami, to w tej wiazce powinna byc jakas wtyczka do tego, czy trzeba to osobno puszczac??


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: dabus997m » ndz cze 01, 2014 12:18

Od strony kierowcy jest to miejsce, które ma bliżej te kable co idą do bezpieczników z tego co widzę na zdjęciach to raczej prosty montaż, bo tam gdzie masz kostki ośmiopinowe odchodzą od nich kable, które trzeba puścić chyba progiem do tylnych drzwi. Najprościej weź do ręki te kości ośmiopinowe co są najbliżej tego komputerka, bo te idą pod deskę i wtedy zobaczysz, że jedna strona jest krutsza mówię o zdj nr 2, a te kable co lecą dalej w lewo to na bank tylne drzwi, A instalację jeśli masz możliwość to zostaw jak jest oryginalna. Pozatym wszystkie kostki jak mówisz powpinaj do gniazda drzwi tego okrągłego ich się nie da pomylić, bo maja wycięcia i inaczej nie wejdą. Deski nie trzeba ściągać. Wystarczy odkręcić dolne plastiki pod kierownicą i od pasażera schowek i te gąbczaste wygłuszenia popuścić. W moim przypadku było łatwiej, bo puszczałem tylko wiązkę od szyb resztę już miałem na aucie, Ale jak chcesz to powpinać w te uchwyty plastikowe to niestety demontaż deski + dzień roboty więcej



Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: bszosa » ndz cze 01, 2014 19:23

Na dzien opuznienia sobie pozwolic nie moge, bo do garazu nie mam dostepu, wiec chcialbym z tym w jeden dzien sie uwinac. Dlatego tak wypytuje o wszystko, zeby to poszlo mi w miare sprawnie, a ze z elektryki za dobry nie jestem to wszystko tak obrazowo musze ogarnac :D Czyli z tego co rozumiem to 3 zdjecie to bedzie strona kierowcy, 1 zdjecia strona pasazera i kable idace progiem do tylnych, na 2 zdjeciu ta kostka ktora jest najwyzej na gorze to bedzie chyba od sterowania tylnymi szybami z konsoli srodkowej. Wiec w sumie cala reszte na swoje miejsce powpinac i powinno w miare prosto pojsc.. kazda kostka raczej swoje miejsce powinna znalezc. A jeszcze czy ten komputerek jest w jakims konkretnym miejscu mocowany? Bo widze ze jest mozliwosc jego przykrecenia, a nie chcialbym zeby gdzies tam sie walal pod deska.


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: dabus997m » pn cze 02, 2014 10:45

On się chyba przykręca pod tunelem albo pod ręcznym nie pamiętam dokładnie tam wystają takie 3 śruby



Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: bszosa » pn cze 02, 2014 23:01

Ok. Dzieki wielkie za pomoc. Na dniach bede z tym walczyl, mam nadzieje ze pojdzie latwiej niz mysle :D


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 33 gości