[All VW] Przekaźniki świateł

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
gello1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: pt sie 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: [All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: gello1 » wt gru 21, 2010 16:54

mariusz514 pisze:A jak by dał jeden przekaźnik na reflektor , ( długie + krótkie na jeden przekaźnik) i tak zrobił z drugim reflektorem??
tak nie da się można ale jeden przekaźnik na krótkie i jeden na długie.



Awatar użytkownika
mariusz514
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt maja 05, 2009 12:18
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: mariusz514 » czw gru 23, 2010 19:11

Macie rację chłopaki , dzisiaj tak dokładnie zapoznałem się z tematem, i wiem w czym rzecz, a to co wcześniej napisałem to nie dorzeczne :crazy: , muszę tylko kupić potrzebny asortyment , te przekaźniki nie są tanie u mnie w sklepie motoryzacyjnym 10 zł/szt, oprawka na bezpieczniki 3.5 zł/szt, mam nadzieję za 30 zł zmieszczę się, pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za sprostowanie tego co napisałem :pub:

EDIT:
mam przekaźnik 53 , tzw. przekaźnik od świateł montowany w maluchach, chyba troszkę są inne oznaczenia niż w przekaźniku 541: 86: to masa, 30: +, a 85 ??? i 87???. i czy wystarczy bezpiecznik 20 A na dwa przekaźniki?

EDIT2:
Obrazek

jak ktoś może niech rzuci na to okiem czy poprawnie instalacja wykonana i czy będzie wszystko działać :otepienie:



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Tomasz Bis » sob gru 25, 2010 02:00

mariusz514 pisze:niech rzuci na to okiem
rzuciłem , trochę mi to zajęło :lol: , będzie żyć . Jedna sugestia , zastosuj oddzielne bezpieczniki na styki 30 . Ja mam takie coś pod kierownicą , jak pisałem wcześniej . Na przekaźniku 541 styk 87 jest podwójny więc możesz wziąć to pod uwagę w swoim projekcie .


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mariusz514
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt maja 05, 2009 12:18
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: mariusz514 » sob gru 25, 2010 13:54

Dzięki kolego za pomoc , plusik dla Ciebie :) , dobrze jak fachowiec rzuci okiem ,choć rysunek nie był idealny :kac: i zrobię tak jak napisałeś dam oddzielne bezpieczniki po 20A, a w przekaźniku 53 nie ma podwójnego styku 87 :crazy: ,więc będzie tak jak wcześniej zrobiłem :bigok: , pozdrawiam



ATMCD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt paź 03, 2006 23:59
Lokalizacja: Cz-Dz
Kontakt:

Re: [All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: ATMCD » czw gru 30, 2010 16:05

Jeśli ktoś z was jest na etapie tworzenia instalacji do golfa 3 a ma owalną wtyczkę reflektora (nowszego typu) to wystawiłem w dziale ''sprzedam części" ogłoszenie. Mam na sprzedaż przejściówki do tych lamp. Teraz bez żadnego cięcia fabrycznej instalacji można wykonać montaż przekaźników. Proszę moderatora o nie usuwanie mojego postu.Jest to tylko informacja. Wielu forumowiczom może to pomóc. A przejściówki jest ciężko zakupić.
Link do aukcji
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=374007" onclick="window.open(this.href);return false;


im niżej tym ładniej......
[url=http://imageshack.us][img]http://img134.imageshack.us/img134/2380/volkslogo3ul.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
_Bolec_
TDI <3
TDI <3
Posty: 920
Rejestracja: czw lip 15, 2010 19:21
Lokalizacja: Łowicz- okolice

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: _Bolec_ » czw gru 30, 2010 22:54

oto moja skilcona dzisiaj instalacja. Bedzie wlut w instalację ori wiec mam pytanie gdzie mógłbym dać diody aby przy spaleniu mojego bezpiecznika szło wszystko z ori napięcia?

Obrazek Obrazek

EDIT:
czy zdały by egzamin takie diody? ja mam 4 przekaźniki wiec były by na każdą stronę( wiec na lewej też ale nie chciało mi się rysować 2 przekaźników jeszcze bo miałem gotowca ^^). i jak by kompletnie padł przekaźnik, bezpiecznik napięcie by było? Co o tym sądzicie? Jakich diod można by do tego celu użyć? Czy może w ogóle nie są one potrzebne?

Obrazek



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Lipek81 » pt gru 31, 2010 15:52

Daj 4 bezpieczniki i będzie ok, układ będzie jasny i przejrzysty. Z tymi diodami będzie działało, ale na każdej diodzie masz 0,6V spadku napięcia, wiec jak padnie przekaźnik, to będziesz miał bardzo słabe światła.



Aro1120
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 17:35
Lokalizacja: z centrum :P
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Aro1120 » ndz sty 09, 2011 20:55

przekaźniki fajna sprawa opanowałem do perfekcji :D ale mam jeszcze inne pytano związane z przekaźnikiem napewno ;) jak przerobić instalacje w vento tak aby postojówki z przodu nie świeciły razem ze światłami mijania ??


[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6b4822a054c7a1c7.html[img]

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Duber » ndz sty 09, 2011 21:04

Aro1120, a co szkoda ci pradu?to tylko kilka watt.mozesz dac po nastepnym przekazniku aby je rozlanczało.
lub jesli masz wiecej styków w zastosowanych przekaznikach to je wykorzystac.zasilanie postoju niech idzie przez styki zwarte w przekazniku od swiatel



Aro1120
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 17:35
Lokalizacja: z centrum :P
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Aro1120 » ndz sty 09, 2011 22:05

Duber mam takie lampy http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5c4 ... c5e3b.html" onclick="window.open(this.href);return false; i w postoje super jasne a żarówki juz takie super białe nie sa i chcialbym "wylaczyć" postoje własnie dlatego ;) ksenon juz miałem i narazie sobie odpuszczam :P


[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6b4822a054c7a1c7.html[img]

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Duber » ndz sty 09, 2011 22:14

Aro1120,
to zrob jak pisalem.zasilanie postoju przez styk zwarty w przekazniku od swiatel mijania
jesli nie masz wolnego takiego styku to pisz zrobi sie schemt na nastepnych przekaznikach niestety
w skrucie: zasilanie postoju przez styki zwarte nowego przekaznika,a zasilanie cewki przekaznika podpiąć do swiatel mijania.wlaczenie swiatel mijania spowoduje zadzialanie przekaznika i rozlączy postój



Aro1120
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 17:35
Lokalizacja: z centrum :P
Kontakt:

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Aro1120 » ndz sty 09, 2011 22:17

Duber zrob schemat bardzo prosze :)


[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6b4822a054c7a1c7.html[img]

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: Duber » ndz sty 09, 2011 22:24

na razie napisze,jak nie zrozumiesz napisz na pw
idzie kabel zasilający zarówke od postoju,wez go przetnij i daj przez styki w przekazniku ktore są zwarte.wtedy postój dalej bedzie dzialal.potem ten przekaznik ma styki do cewki.wiadomo jeden styk do minusa z aku a drugi podłącz do kabelka co idzie do zarowki od swiateł mijania.włanczając mijania przekaznik zadziala i rozlaczy styk ktory byl zwarty co przez niego szly postoje.
przeczytaj to 3 razy pomału jak nie zrozumiesz jutro cos namaluje i tu wkleje ale na pw pisz zeby tu ot nie robic


a jesli masz w tych przekaznikach co zakladales do mijania wolne styki ktore są zwarte jak nie masz zapalonych swiatel to wykozystaj je dając zasilanie/kabelek od postoju przez te styki



Awatar użytkownika
_Bolec_
TDI <3
TDI <3
Posty: 920
Rejestracja: czw lip 15, 2010 19:21
Lokalizacja: Łowicz- okolice

[All VW] Przekaźniki świateł

Post autor: _Bolec_ » wt sty 18, 2011 18:04

mam takie pytanie:
po założeniu przekaźników gdy podłącze woltomierz w miejsce żarówki (czyli bez niej) mam spodki napięcia ok 0.05 V gdy natomiast podłącze zaraz obok świecącej żarówki czyli dotknę do wsuwek żarówki wtedy mam spodki ok 0,5 V względem aku oczywiście, czemu tak jest?



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości