VW GOLF MK2 Problem z przesłoną wstępną.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomczak2311
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 17, 2018 16:44

VW GOLF MK2 Problem z przesłoną wstępną.

Post autor: tomczak2311 » śr sty 17, 2018 17:06

Witam
Mam problem golfikiem. Silnik 1.6 PN gaźnik Pierburg 2EE. Wiem że to "najlepszy" gaźnik w golfach ale chcę go naprawić. Od gaźnika było wszystko odpięte. Brak węży podciśnień oraz odłączone kostki.(Poprzedni właściciel tak zrobił) Wszystko to podłączyłem, ponieważ po odpaleniu silnik miał 2tyś. obr. Założyłem nowe przewody podciśnienia i się mocno zdziwiłem. Golf nie chciał odpalić. Okazało się że przesłona jest zamknięta na maxa. (Wcześniej była złapana trytką). Odpiąłem kostkę od nastawnika przesłony i złapałem ją trytką jak to było zrobione wcześniej. Dzięki temu można ją uchylać bądź zamykać i sama nie wraca do położenia neutralnego. (Wymysł poprzedniego właściciela) Silnik odpalił bez problemu. Tyle że obroty sobie lekko falują. Zdejmowałem gaźnik, sprawdzałem podstawę. Wygląda na dobrą . Brak pęknięć itp. Zmierzyłem rezystancję wszystkich podzespołów elektrycznych gaźnika i wszystkie wyniki pomiarów zgadzają się z tymi w tabeli. (Mam dane kontrolne do tego gaźnika). Zrobiłem nawet taką rzecz (Nie wiem czy tak można), że odpaliłem samochód z odpiętą kostką od przesłony i na odpalonym ją podłączyłem .Silnik gaśnie. Nastawnik przesłony do wymiany? Było by szkoda bo do tego gaźnika nie ma za dużo części.
Z góry dzięki za pomoc.



tomczak2311
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 17, 2018 16:44

Re: VW GOLF MK2 Problem z przesłoną wstępną.

Post autor: tomczak2311 » pt lut 09, 2018 23:23

Problem rozwiązany. Przyczyną był niesprawny sterownik silnika. Na sprawnym sterowniku wszystko działa jak należy. :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości