Czyszenie zbiornika par paliwa (Evap)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Golfiks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt gru 09, 2011 19:42
Lokalizacja: Gdańsk

Czyszenie zbiornika par paliwa (Evap)

Post autor: Golfiks » sob sty 06, 2018 15:15

Ostatnimi czasy pojawia mi się często kontrolka Check Engine powodowana błędem P0441 (Evaporative Emission System Incorrect Purge Flow). Czytając różne fora natrafiłem na sugestię aby wyczyścić ten zbiorniczek z węglem (zdjęcia poniżej) tylko nie bardzo wiem jak (i czy w ogóle da się) go otworzyć?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Czyszenie zbiornika par paliwa (Evap)

Post autor: marcin7x5 » sob sty 06, 2018 21:24

Trzeba go rozciąć i wymienić wkład z węglem aktywnym oraz gąbki. Potem szczelnie skleić. A tak wpierw to sprawdź czy ten zaworem cyka cyklicznie oraz czy jest szczelny kiedy nie cyka tzn czy puszcza przepływ powietrza w stronę dolotu jak się otworzy oraz czy nie puszcza na zamkniętym.



Awatar użytkownika
Golfiks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt gru 09, 2011 19:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czyszenie zbiornika par paliwa (Evap)

Post autor: Golfiks » ndz sty 07, 2018 14:03

Zaworek jest dosyć luźno osadzony na tym pojemniku. Próbowałem go dociskać, przekręcać ale chyba (?) tak ma być. Wczoraj zrobiłem test w garażu:

- Nagrzałem silnik
- Trzymałem obroty między 3-4 tyś
- Puściłem gaz

Po tym było słychać "cykanie" tego zaworka po czym poczułem lekki spadek mocy i zaraz wyskoczył check engine (Evaporative Emission System Incorrect Purge Flow) po czym cykanie ustało.

Czy ktoś wie co to może oznaczać?



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Czyszenie zbiornika par paliwa (Evap)

Post autor: grandi » ndz sty 07, 2018 15:33

Nieprawidłowy przepływ wypływający z układu emisji oparów- zbiornik oparów aktywnych tak jak pisal kolega wegiel do wymiany lub kupoic inny

http://allegro.pl/leon-toledo-2-golf-a3 ... 50495.html" onclick="window.open(this.href);return false;


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Czyszenie zbiornika par paliwa (Evap)

Post autor: marcin7x5 » ndz sty 07, 2018 15:37

Sterownik wysyła impulsy do zaworu aby ten zaczął wpuszczać opary paliwa do dolotu. I teraz albo on puszcza je albo ich nie puszcza. I to musisz sprawdzić organoleptycznie. Zawór ma być szczelnie zamknięty jak nie cyka a otwierać się kiedy cyka.
Jeżeli to jest ok to być może węgiel aktywny został przelany paliwem i nie ma zdolności do pochłaniania par paliwa i trzeba go wymienić.



Awatar użytkownika
Golfiks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt gru 09, 2011 19:42
Lokalizacja: Gdańsk

Czyszenie zbiornika par paliwa (Evap)

Post autor: Golfiks » ndz sty 14, 2018 14:28

Znalazłem na allegro zestaw zbiornik + zaworek, wymieniłem i przez ok tydzień było ok. Potem nagle znowu wyskoczył ten błąd :shock: . W takim wypadku zostaje mi chyba tylko sprawdzenie szczelności przewodów?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Czyszenie zbiornika par paliwa (Evap)

Post autor: marcin7x5 » ndz sty 14, 2018 15:11

Albo odpowietrzenia zbiornika paliwa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości