1.6 AKS 101KM Głośne wycie na zimnym

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Nefilim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sty 02, 2016 21:59
Lokalizacja: Warszawa

1.6 AKS 101KM Głośne wycie na zimnym

Post autor: Nefilim » czw gru 21, 2017 14:54

Witam.

Od kiedy temperatura spadła poniżej 5st. po uruchomieniu silnika przy dodawaniu gazu słychać bardzo głośne wycie z okolic pasków, dokładne miejsce jest niesamowicie trudne do zlokalizowania, dźwięk jest na tyle głośny, że skutecznie mi to uniemożliwia. Podobno słychać w sąsiedniej wsi o której godzinie wyjeżdżam do pracy, a wszystkie psy w okolicy zaczynają wyć..

Co ważne, dźwięk występuje tylko gdy silnik jest zimny, czyli po kilku ładnych godzinach stania. Jest słyszalny tylko w zakresie obrotów od ~1200 do ~2200rpm. Kiedy silnik trochę się rozgrzeje - po około 3 minutach jazdy - po wycie nie ma już śladu.

Pasek klinowy wymieniony, wielorowkowy także, napinacz paska alternatora nowy, rozrząd zmieniany 4 miesiące temu razem z pompą wody i coś mi się kojarzy, że po tej wymianie raz czy dwa też to słyszałem, później ucichło i o tym zapomniałem.

Proszę o sugestię co sprawdzić, paski wymieniałem bo i tak były w bardzo złym stanie razem z napinaczem, miałem cichą nadzieję, że to ustąpi, ale niestety. A nie chcę w ciemno wymieniać wszystkiego po kolei.

Zajrzałem do rozrządu, delikatnie popuściłem naciąg paska, mogę go obrócić o 90st. w najdłuższym punkcie, ale nie więcej. Myślę jeszcze o popuszczeniu paska na pompie wspomagania, gdyż napędza on też pompę wody i to może ona tak wyje?

Obejrzyjcie proszę film, który nagrałem podczas tego wycia i dajcie swoje pomysły, sugestie co to może być, a nóż ktoś już tak kiedyś miał?

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TdDslGX ... e=youtu.be[/youtube]



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

1.6 AKS 101KM Głośne wycie na zimnym

Post autor: pinstonvw » sob gru 23, 2017 00:48

Zdemontuj na początek pasek wielorowkowy i odpal silnik. Jeśli wycie ustąpi to chociaż będzie wiadomo gdzie można szukać przyczyny.


...

Nefilim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sty 02, 2016 21:59
Lokalizacja: Warszawa

1.6 AKS 101KM Głośne wycie na zimnym

Post autor: Nefilim » ndz sty 14, 2018 23:45

Po zdjęciu pasków, jednego i drugiego, wycie występuje nadal. Słuchając tego wycia od spodu auta mogę stwierdzić, że wycie wydobywa się z koła pasowego - tego które napędza paski. Co o tym myśleć? Dodam, że jest to również część rozrządu i coraz bardziej myślę o pasku. Obejrzałem kilka filmów na YT pt. Wyjące paski rozrządu i przyznam, że dźwięk jest mocno podobny i równie donośny jak ten u mnie. Pasek rozrządu mam firmy Flennor.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

1.6 AKS 101KM Głośne wycie na zimnym

Post autor: grandi » pn sty 15, 2018 02:02

Wez kup

http://allegro.pl/stetoskop-diagnostycz ... b13c03371b" onclick="window.open(this.href);return false;

i przykladaj pokolei albo wez kij drewniany od szczotki i tez mozesz przylozyc jeden koniec do ucha a drugi do motoru


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości