Bora 2.3 Wymiana rozrządu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BafixIV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pt sty 09, 2009 11:43
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Kontakt:

Bora 2.3 Wymiana rozrządu

Post autor: BafixIV » wt gru 12, 2017 15:15

Witam, czy przy wymianie rorządu w silniku 2.3 V5 wymienia się tylko łańcuszek i ślizgi czy koła również ??? Pytam ponieważ będe się nie długo zmagał z wymiana i w sklepie jest dostępny tylko łańcuszek ze ślizgami



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Bora 2.3 Wymiana rozrządu

Post autor: Lu4Ke » wt gru 12, 2017 22:12

wszystko sie wymienia po czym ida lancuchy bo sa 2 (rolki, slizgi, napinacze), to sie robi raz na cale zycie :) przy wymianie rozrzadu w tym silniku albo skrzynie musisz wyciagnac albo silnik ze skrzynia :helm:

co ci sie dzieje, ze podejmujesz takie kroki? u mnie silnikiem telepalo, nierowno pracowal, z rury byly przedmuchy, cykal,
ogolnie objawy jak by glowica byla do remontu...

po wymianie rozrzadu silnik pracuje rowno i ogolnie ciszej pracuje na postoju, zrobilem 16tys i jak naraie hula pieknie,
swiece jeszcze ostatnio wymienialem bo przerywal na garnku :crazy:

ogolnie najlepsza jednostka silnikowa, piekne brzmienie, dosc zrywna, malo pali jak sie nie cisnie :bajer:



Awatar użytkownika
BafixIV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pt sty 09, 2009 11:43
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Kontakt:

Bora 2.3 Wymiana rozrządu

Post autor: BafixIV » wt gru 12, 2017 22:21

Co się dzieje- grzechocze strasznie nawet na ciepłym silniku , a powiedz mi koła są dostępne w sklepie czy tylko serwis ??? I jakiej firmy zakładałeś ten rozrząd ???



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Bora 2.3 Wymiana rozrządu

Post autor: Lu4Ke » wt gru 12, 2017 22:40

u mnie sie troszke lancuszek wydluuuuzyl :)

wszystko serwis, nic nie bylo w sklepach, mecher mi to ladnie poskladal i niezle se za to wzial z czesciami - 3600zl w tym uszczelnienie silnika, sam jakis gumowy waz do chlodnicy to kosz 700zl,

ALE WARTO WARTO w ten motor inwestowac ,

jaki przebieg? ja mialem dokladnie 222tys wyglada na ori po stanie i wnetrzu auta,
juz go takiego kupilem z nierowna praca, poprzedni wlascicel probowal cos zrobic, wymienial wszystko pokolei (caly uklad zaplonowy) ale mu sie nie udalo ozywic V'ki dlatego sprzedal,



Awatar użytkownika
BafixIV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pt sty 09, 2009 11:43
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Kontakt:

Bora 2.3 Wymiana rozrządu

Post autor: BafixIV » śr gru 13, 2017 09:23

Przebieg Auta to 280 Tyś, mam dylemat z tymi kołami co zrobić czy nowe czy olać temat i założyć nowy łańcuch i ślizgi chociaż nie powinno się tak robić raczej jak zestaw nowy to nowy cały



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Bora 2.3 Wymiana rozrządu

Post autor: Lu4Ke » śr gru 13, 2017 18:48

wszystko zalezy ile chcesz tym autem jezdzic, jak rok, dwa to zrob to polebkach, a jak 5, 10, 15 lat to wymieniaj wszystko, bedzie sluzyl :bajer:

patrzac na dzisiejszy rynek motoryzacyjny to ja swoja V'ka jezdze az podlogo w nim wyleci, a narazie jest na niej jeszcze ori baranek :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości