golf 2 gaznik paliwo w oleju

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

czarnyy88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 09, 2016 23:25

golf 2 gaznik paliwo w oleju

Post autor: czarnyy88 » śr lis 29, 2017 09:46

Witajcie mam problem z moim golf 2 1,6 na gazniku pierburga. Mianowicie samochód stal okolo pól roku, później pojawily się problemy z zaplonem, nie bylo w ogóle ssania. Jak się rozgrzal pracowal ok. Na zimnym tak jak by nie pracowal na wszystkich garach. Wymieniłem wszystkie przewody podciśnienia, swiece przewody oraz kopułka z palcem tez są nowe. Wydaje się ze pomoglo pracuje rowniej zapala lepiej chociaż obroty na zimnym potrafią spaść aż tak ze zgaśnie.

Kilka dni nim jeździłem i bylo wszystko ok. Pewnego razu wlaczyl mi się alarm oleju kontrolka i dźwięk sprawdziłem poziom i wyszło że na bagnecie jest z 1,5cm powyżej max. Spuscilem litr i dalej jest powyżej maxa (sprawdzałem po nocy) wieczorem bylo ok. Wydaje mi się ze nawet mocno olej śmierdzi benzyna. Co może być tego przyczyna? Gaźnik jest zalewany przez benzynę? Pompka mechaniczna paliwa?

Doradzicie co robić



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

golf 2 gaznik paliwo w oleju

Post autor: grandi » śr lis 29, 2017 13:10

Sprawdz pompe lubia przepuszczac


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

czarnyy88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 09, 2016 23:25

golf 2 gaznik paliwo w oleju

Post autor: czarnyy88 » śr lis 29, 2017 16:30

Ale on ma pompę mechaniczna, jak ja najłatwiej sprawdzić?



Awatar użytkownika
etz_prorider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: wt gru 16, 2014 23:30
Lokalizacja: Kościerzyna

golf 2 gaznik paliwo w oleju

Post autor: etz_prorider » śr gru 06, 2017 19:54

Wymontować i pompować ręką, obserwować, czy w koło tłoczyska nie pojawia się benzyna. Przy uszkodzonej membranie pompującej tak się będzie działo a paliwo w oleju to niebezpieczny objaw, można zniszczyć silnik przez rozrzedzony olej. Byłem świadkiem czegoś takiego u kolegi w 1.3 MH, identycznym jak mój. Silnik zaczął dziwnie klekotać i w końcu stanął. szkoda, zdrowy był.


GOFER POWER!!!
MOJE GOLFY

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości