Duże spalanie, okopcony wydech.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maysterr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob paź 07, 2017 10:50
Lokalizacja: Gryfice

Duże spalanie, okopcony wydech.

Post autor: Maysterr » pn paź 16, 2017 15:56

Witam. Z moim mk2 1.3NZ mam znowu kolejny problem. Ostatnio strasznie dużo palił + nie palił na ciepłym silniku i winny okazał się czujnik temp. cieczy. Rozwiązałem problem i pojawił się kolejny. Golfina niby jednak 1.3 ale pali dość sporo jak na ten silnik bo 10 litrów na 60km to chyba trochę za dużo. Dodam że wydech był strasznie okopcony, jako że moje rynny złowieszczego huku są zagięte do góry to zderzak był okopcony na czarno jak w dieslu. Przełożyłem wtryski z innego silnika i okazało się że trochę pomogło. Wydech jest okopcony ale w środku a zderzak już nie jest aż tak czarny. Czyli reasumując Golfina pali w opór + przy gwałtownym dodaniu gazu lekko się przydławi po czym zadudni czarnym dymem z wydechu i wkręci się normalnie. Dodam jeszcze że przy dodaniu DELIKATNIE gazu nie wkręca się na obroty tylko przygasa, dlatego przy wyjezdzaniu z parkingu czy coś trzeba dodać więcej gazu bo inaczej zgaśnie. Stawiam na zbyt dużą dawkę paliwa ale to tylko moje przepuszczenia, co mogło paść? Miał ktoś taki problem? Zapraszam do dyskusji. ;)
PozdraVWiam.



zetnktel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: wt sie 12, 2008 10:20
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Duże spalanie, okopcony wydech.

Post autor: zetnktel » wt paź 17, 2017 23:02

Raczej na pewno sonda lambda ;) NZty można wybłyskać ?

Katalizator to tam masz ?



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Duże spalanie, okopcony wydech.

Post autor: jan1966 » wt paź 17, 2017 23:33

A jak z zaworami , jak nie są hydrauliczne warto by było sprawdzić luzy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości