Słabe grzanie w aucie - pomoże przepłukanie ukł. chłodzenia?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
djchopin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn sty 03, 2011 18:49
Lokalizacja: Bytom

Słabe grzanie w aucie - pomoże przepłukanie ukł. chłodzenia?

Post autor: djchopin » pn paź 16, 2017 11:55

Witam.
Wiem, że temat już nieraz był poruszany ale może eksperci z forum jeszcze coś doradzą.
Mój problem z mk4 polega na tym, iż z nawiewów czasami mimo dania ogrzewania na HIGH leci raczej letnie powietrze, a czasami ciepłe.

Opis szczegółowy: auto mam w gazie a silnik ładnie i szybko nagrzewa się do temperatury 90 st. i taką też przez cały czas trzyma. Wentylatory na chłodnicy również włączają się bez problemu. Mimo to kiedy załączę ogrzewanie i siłę na połowę często zdarza się, że leci raczej letnie powietrze. Innym razem jeśli trochę na trasie pogonię auto to powietrze z kratek leci już jakby cieplejsze ale to nadal nie to co powinno być.

Czytając forum wpadłem na kilka propozycji rozwiązania problemu i od razu powiem, że:
- temperatura silnika szybko idzie do swojej temp. i ładnie utrzymuje przez cały czas,
- bez problemu auto przełącza się na gaz,
- działają mi silniczki nawiewu oraz sposobu ustawiania kierunku nawiewu,
- wentylatory na chłodnicy załączają się,
- nie pamiętam kiedy ostatnio miałem zmieniany cały płyn w układzie chłodzenia (raczej dolewałem gdy brakowało),

Czy winą mojego problemu może być zasyfiony układ chłodzenia i pomoże tutaj jego przepłukanie? Jeśli tak to czy robić to jakimiś specyfikami do tego przeznaczonymi czy też macie jakieś swoje sprawdzone i skuteczne sposoby?
Z góry dziękuje za wszelkie rady.
Ps- gdzieś słyszałem jak ktoś czyścił (udrażniał) układ chłodzenia wodą z węża jakoś pod ciśnieniem. Ktoś coś wie na ten temat? Czy też raczej za taki sposób się raczej nie brać?


==============
GG - 2741527
Skype - djchopin

jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Słabe grzanie w aucie - pomoże przepłukanie ukł. chłodzenia?

Post autor: jan1966 » pn paź 16, 2017 12:21

Zasyfiona nagrzewnica , pomoże przepłukanie pod ciśnienie [ u mnie pomogło]



Awatar użytkownika
djchopin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn sty 03, 2011 18:49
Lokalizacja: Bytom

Słabe grzanie w aucie - pomoże przepłukanie ukł. chłodzenia?

Post autor: djchopin » pn paź 16, 2017 14:05

No właśnie... o takim zabiegu słyszałem. Przepłukanie pod ciśnieniem - możesz kolego mnie krok po kroku pokierować jak takie coś uczynić?


==============
GG - 2741527
Skype - djchopin

luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 604
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Słabe grzanie w aucie - pomoże przepłukanie ukł. chłodzenia?

Post autor: luke320 » pn paź 16, 2017 23:11

Jako że jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów, to tu masz filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=M9SIafVsqyc" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości