Dławienie silnika przy gwałtownym dodawaniu gazu

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grubyg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 14, 2014 21:34

Dławienie silnika przy gwałtownym dodawaniu gazu

Post autor: grubyg » czw paź 05, 2017 11:44

Witam, mam problem z moim samochodem polegający na tym, że auto golf II 1.8 podczas gwałtownego dodawaniu gazu zaczyna się dławić. Przy delikatnym dodawaniu gazu wszystko jest w porządku tak samo jak przy gazowaniu na jałowym biegu. Mam wrażenie że dzieje się to jak silnik jest już nagrzany. Jakieś pomysły? Dodam jeszcze że po wizycie u elektryka przestał działać mi obrotomierz a gdy silnik się nagrzeje zaczynają zapalać się kontrolki od wody i oleju ale jedynie wtedy gdy nie dodaje gazu ( np. dojeżdżam do świateł, zatrzymuje sie i wtedy kontrolki się zapalają a gdy delikatnie dotkne gaz - gasną)



golf3f
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw paź 05, 2017 13:12

Dławienie silnika przy gwałtownym dodawaniu gazu

Post autor: golf3f » czw paź 05, 2017 13:37

Witam może to cewka co prawda mam golf 3 ale 1.8 i też były podobne objawy, teraz całkiem trudno go odpalić. Radze myśleć i robić wcześniej niż stanąć gdzieś dalej i nie odpalić. Początkowe objawy były takie same. Słyszałem też że to moze być kopułka i palec ale jakoś u mnie nie zadziałało.



grubyg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 14, 2014 21:34

Dławienie silnika przy gwałtownym dodawaniu gazu

Post autor: grubyg » pn paź 09, 2017 14:28

To niestety nie wina cewki, wymieniłem ją na nową i auto cały czas się dławi. Auto przed długi okres stało u mechanika, były problemy z elektryką, jak się okazało akumulator się przebiegunował.

Wymieniłem również kable zapłonowe oraz świece, przez dwa dni auto jeździło dobrze, nie dławiło się lecz dzisiaj znów się zaczęło. Dodam że to silnik 1.8 RP, nie jest to też lewe powietrze. Może ktoś ma jakiś pomysł, rady?



golf3f
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw paź 05, 2017 13:12

Dławienie silnika przy gwałtownym dodawaniu gazu

Post autor: golf3f » czw paź 19, 2017 18:12

A czy masz to w przedziale od 1000 do 2000, powyżej 2 tyś już chodzi normalnie? U mnie też tak, na benzynie jak się jedzie na 1 biegu i doda gaz to muli i dopiero dalej jedzie. Na postoju na luzie doda się gazu w tym przedziale to się dławi i prawie gaśnie. Wymieniłem czujnik temperatury i też nic. Tak się zastanawiałem czy to pompka paliwa czy filtr paliwa ale na lpg też się doda więcej gazu to się dławi.



Awatar użytkownika
zieloo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt kwie 24, 2015 22:27

Dławienie silnika przy gwałtownym dodawaniu gazu

Post autor: zieloo » czw paź 19, 2017 19:22

Albo wtryskiwacz albo pompa paliwa


Zieloo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości