Odpala i od razu gasnie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Xeropus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 18:29

Odpala i od razu gasnie

Post autor: Xeropus » pt sie 18, 2017 19:56

Witam,autko cordoba sx(wiem wiem to forum golfa) z silnikiem ABf,a duzo osob tutaj taki posiada. Prosze o wyrozumialosc. Otoz opowiem swoj problem krok po kroku zeby przekazac jak najwiecej informacji. Ozonowalem sobie wnetrze autka,klima odpalona i sobie chodzilo okolo 30min i nagle zgaslo. Przy probie odpalenia jest tak ze odpala i od razu gasnie,odcina zaplon tak jak przy zepsutym immo(czy tam na zlym kluczyku). Sprawdzone na dwoch kompletach kluczykow i to samo jest. Bezpiecznik od immo dobry. Zaciagnalem ja do mechanika podpieli pod komputer i pokazalo blad czujnika obrotow walu korbowego. Tak,teraz juz wiem ze na nie pracujacym silniku bedzie zawsze wywalac ten blad. Ale sprawa wyglada tak ze wymieniony zostal ten czujnik i auto zapalilo i chodzilo,gasilismy i zapalalismy. Podziekowalem i pojechalem do domu. Po godzinie chcialem pojechac i ta sama sytuacja,odpala i gasnie od razu. Znowu do mechanika i wymiana czujnika na dobrej firmy,bo ten pierwszy byl gow***ny wiec stwierdzilismy ze w tym lezy problem. Zalozony i od razu silnik zapalil,mechanik mowi ze byl sie przejechac i gasil i odpalal i wszystko ok i ja tez jak przyjechalem to zapalalem i gasilem i wszystko ok bylo. To bylo wczoraj,a dzisiaj przyjechalem z kumplem po auto(wczoraj nie mialem jak wrocic dwoma autami na raz) i chce odpalic i znow ta sama sytuacja. Dodam ze kluczki mialem ze soba,nikt nim nie jezdzil,auto stalo tylko na placu u mechanika. I to moje pytanie co moze mu dolegac? Moze byc cos co uwala ten czujnik? Teraz to juz wydaje mi sie ze to nie on tylko jakas inna przyczyna ale dziwne jest to ze po jego wymianie auto odpala. Z gory dzieki za pomoc i sory ze tak dlugo ;)



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Odpala i od razu gasnie

Post autor: bioly05011 » sob sie 19, 2017 08:20

w czym problem miernikiem go zmierzyć czy jest rezystancja,sprawdź przekaźnik nr 30 rozebrać i przelutować...jak nie będzie chciał zapalić rozbieralny przekaźnik zamknij to palcami i spróbuj odpalić...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Xeropus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 18:29

Re: Odpala i od razu gasnie

Post autor: Xeropus » sob sie 19, 2017 09:23

Wlasnie bylem u mechanika,nic przy nim jeszcze nie robili od wczoraj . Poszedlem odpalic i odpalil od razu. Gasilem i odpalalem z 30x i wszystko bez problemu(to bylo po 8 rano ). Zostawilem odpalony silnik i pojechalem. Pojechalem po 11 do mechanika i mowi ze chodzila okolo 30min i zgasla i nie odpalala,ten sam objaw co opisywalem. Poszedlem odpalic i odpalila normalnie. Wyciagnalem przekaznik i nadal silnik pracowal,gasilem i odpalal tez na wyciagnietym przekazniku. Powinno tak byc ze bez przekaznika pali? W kazdym badz razie zostawilem nowy przekaznik mechanikowi i odpalone auto. I jak zgasnie to kazalem podmienic go i zobaczyc co wtedy.



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Odpala i od razu gasnie

Post autor: bioly05011 » sob sie 19, 2017 15:54

na pewno nr 30 bez c przekaźnika tego nie ma prawa palić...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Xeropus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 18:29

Re: Odpala i od razu gasnie

Post autor: Xeropus » sob sie 19, 2017 18:16

Tak,napewno nr 30. Wiem co wyjmowalem,mial duze 30 nadrukowane na sobie. Chodzil bez niego i odpalal tez



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Odpala i od razu gasnie

Post autor: bioly05011 » sob sie 19, 2017 21:32

przekaźnik ten odpowiada za zasilanie ecu po wyjęciu ni powinien palić...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Xeropus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 18:29

Odpala i od razu gasnie

Post autor: Xeropus » ndz sie 20, 2017 10:24

No to wyglada na to ze cuda sie dzieja. Jeszcze jakies pomyslu oprocz tego przekaznika?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości