Golf 4 duze spalanie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 13:05

Golf 4 duze spalanie

Post autor: Gony » ndz sie 13, 2017 13:21

Witam. Posiadam golfa 4 silnik 2.0 115km automat. Moj problem polega na tym ze przy odpalaniu strasznie zalatuje benzyna, na luzie pokazuje spalanie od 11 do 15 litrow, przy delikatnym rozpedzie od 0 do 80 km komputer pokazuje spalanie od 50l w dol, gdy rozpedze go do 100 i wrzuce tempomat spalanie sie w miare normuje i pokazuje od 6l z gorki do 10 pod gorke, to jest okolo 3tys obrotow. Najsmieszniejsze jest to ze gdy wrzuce tempomat przy 60 km na godzine to przy 1.5tys obrotow potrafi pokazac nawet 15l, ja rozumiem ze to silnik 2.0 i musi zrec, no ale jak ja za 50zl robie 50 km to cos jest nie tak... wymienilem kable i swiece, bo wczesniej nierowno chodzil, teraz tylko czasem ma jakies humory i wskazowka od obrotomierza sobie zafaluje. Nie wiem co go boli, a spalanie mnie przeraza, zwlaszcza ze za pare dni musze nim zjechac do holandii. Mial ktos kiedys podobny problem? Bardzo prosze o pomoc.



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

Golf 4 duze spalanie

Post autor: szymin89 » ndz sie 13, 2017 20:48

Jakies bledy? Do spradzenia sonda lambda, czujnik temperatury, odpowietrzenie silnika i dolot- moze byc nieszczelnosc. Czyszczenie przepustnicy i adaptacja jesli jest brudna.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Golf 4 duze spalanie

Post autor: marcin7x5 » ndz sie 13, 2017 20:52

Sprawdź odczyty z czujnika temp wody od zimnego silnika aż do momentu załączenia wentylatora. Powinny równomiernie rosnąć o ok 2*. Przy porannym rozruchu temp wskazywana przez czujnik powinna być zbliżona do temp otoczenia.



Gony
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 13:05

Re: Golf 4 duze spalanie

Post autor: Gony » pn sie 14, 2017 00:06

szymin89 pisze:Jakies bledy? Do spradzenia sonda lambda, czujnik temperatury, odpowietrzenie silnika i dolot- moze byc nieszczelnosc. Czyszczenie przepustnicy i adaptacja jesli jest brudna.
Masz na mysli czujnik temperatury paliwa? To mozliwe, bo na kompaktowym komputerku pokazalo wlasnie blad owego czujnika, ektryk podlaczyl mi go pod profesjonalny komputer pokazalo mi tylko ze trzeci cylinder nie hula, ale juz chyba ro przeszlo po wymianie swiec i kabli juz tak go nie kolysze na obrotach to olalem ten czujnik, ale skoro wspomniales o tym to faktycznie moze byc do wymiany. Dzieki bardzo, posprawdzam wszystko o czym napisaliscie i dam znac czy moje oczko bedzie juz w pelni zdrowe :) Pozdrawiam i
jeszcze raz wielkie dzięki :)



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

Golf 4 duze spalanie

Post autor: szymin89 » pn sie 14, 2017 20:08

Czujnik temperatury plynu chlodniczego.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości