Strzela z wydechu przy schodzeniu z obrotów, nie pali ciepły

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Strzela z wydechu przy schodzeniu z obrotów, nie pali ciepły

Post autor: magiz19 » pt sie 04, 2017 21:12

Witam, problem jak w temacie. Strzelanie z wydechu za zimnym i ciepłym. Też nie zawsze. Np z 4 na 2 bieg bez hamulca strzela jak z karabinu. Nawet mi się podoba, bo mam przelot zrobiony, ale wiem że zdrowe dla silnika raczej to nie jest. Przy w miarę spokojnej jeździe nie ma strzałów, ale najlepiej to 2k obrotów nie przekraczać.
Co do odpalania to zimny pali na dotyk. MFA pokaże powyżej 80 +/- i już jest problem. Silnik jakby siły nie miał wałem obrócić.

Teraz co do robionych rzeczy. Kable, świece, kopułka, palec. Nie kupowałem też najtańszych zamienników. Kable i świece NGK. Kopułka, palec Bremi. Wymienione wszystkie czujniki temperatury, sprawdzałem dwa razy i są ok.
Wymieniałem też rozrusznik na nówkę. Zimny po nocy pali jak nówka z salonu. Na ciepłym coś go trzyma i obrócić nie chce, jak ostygnie pali na dotyk.
Jedynie cewka została, ale póki co nie mam u kogo podmienić, a szkoda mi kasę ładować w coś lepszego. Cewkę obecnie mam Boscha i nie jest popękana itd. Ogólnie auta ma swoją moc, pali na wszystkie gary więc cewkę raczej bym wykluczył.
Zapłon i rozrząd ustawiony tak jak trzeba. Sterownik podmieniałem dwa razy, ale bez efektu.

Pany pomóżcie za co się jeszcze zabrać, bo mechanicy jak i ja sam ręce rozkładam. Autko to mk2 1.8 PF na digi II.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Strzela z wydechu przy schodzeniu z obrotów, nie pali ciepły

Post autor: pinstonvw » pt sie 04, 2017 22:42

Jak masz ustawiony rozrząd? Na kole zamachowym są dwa znaki tj. kropka i nacięcie. Kropka ledwo widoczna jest od ustawienia rozrządu. Nacięcie jest do zapłonu.
Jeśli masz ustawiony rozrząd na nacięcie to silnik będzie palił i autko będzie jeździło ale nie będzie miał mocy i zarazem będą problemy z zapłonem. Piszę to, ponieważ przerabiałem podobne objawy w swoim silniku gdzie miałem rozrząd ustawiony na nacięcie i wtedy jak się nagrzał to wręcz blokowało silnik przy odpalaniu. Poprawne ustawienie najpierw rozrządu, a potem zapłonu rozwiązało problem i autko odżyło.


...

magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Strzela z wydechu przy schodzeniu z obrotów, nie pali ciepły

Post autor: magiz19 » sob sie 05, 2017 07:19

Mocy chyba nie stracił.tak mi się przynajmniej wydaje... Jak si e nagrzeje też jest ok.
Rozrząd zobaczę wieczorem dokladnie, ale dwóch mechaników ustawiało wiec chyba też ok będzie.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Strzela z wydechu przy schodzeniu z obrotów, nie pali ciepły

Post autor: pinstonvw » ndz sie 06, 2017 20:07

Tak wyglądają oba znaki http://images45.fotosik.pl/926/048f18cfbccad79f.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
U niektórych "kropka" jest w znacznie gorszym stanie czasami niezauważalna.


...

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Strzela z wydechu przy schodzeniu z obrotów, nie pali ciepły

Post autor: grandi » ndz sie 06, 2017 20:53

sprawdz sonde zbyt duza dawka paliwa niebieski czujnik


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Strzela z wydechu przy schodzeniu z obrotów, nie pali ciepły

Post autor: magiz19 » ndz wrz 10, 2017 11:49

Mały update, bo autko trochę stało. Ustawiłem rozrząd i zapłon jak na zdjęciu wyżej i póki co nie gaśnie sam od siebie i pali na ciepłym na dotyk.
Niestety został problem z strzelaniem z wydechu przy schodzeniu z obrotów. Jak było tak jest dalej, jakieś pomysły za co się zabrać ?



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3830
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Strzela z wydechu przy schodzeniu z obrotów, nie pali ciepły

Post autor: grandi » pn wrz 11, 2017 17:47

pokaz kopulke od wewnatrz bo byly dwa rodzeje wyciec


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Strzela z wydechu przy schodzeniu z obrotów, nie pali ciepły

Post autor: magiz19 » ndz paź 01, 2017 11:00

Obrazek

Obrazek

Nowa kopułka ma takie same wycięcia jak poprzednia na której swojego czasu wszystko było ok.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 22 gości