1.8 gu szarpie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Fugens
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 19, 2017 15:45

1.8 gu szarpie

Post autor: Fugens » śr lip 19, 2017 15:58

Witam. Ręce już mi opadają. Mam Jette a2 z 84 roku z silnikiem benzynowym o pojemności 1.8 na gaźniku pierburg 2e. Mam problem ponieważ silnik ledwo pracuje ma bardzo niskie obroty około 500 rpm. Mieszanka też jest zła, ponieważ kopci na czarno i świece są czarne. Potem znalazłem rozwiązanie w postaci tego, że odpiąłem wężyk podciśnienia od rozdzielacza zapłonu (zapłon tranzystorowy) wtedy pracuje wyśmienicie jednak wystarczy przygazować i zaczyna pracować znowu bardzo słabo, trzęsie całą budą obroty spadają na biegu jałowym do tych 500rpm. Pomaga tylko zgaszenie odpięcie klemy przypięcie jej ponownie i odpalenie. Jeśli nie ruszę gazu ładnie będzie pracować około 700-800 rpm nie szapie silnikiem nic. Ale musza być podciśnienie ściągnięte z rozdzielacza zapłonu.
Zostało wymienione:
-świece zapłonowe
-kable zapłonowe
-gaźnik pierburg 2e już 2 raz i na każdym to samo (nie wiem jak zabrać się do regulacji)
Kupiłem multimetr, wszystkie wtyczki do gaźnika dostają prąd.
Już nie wiem co robić, przeszukałem forum ale wszystkie objawy jakie występowały u innych użytkowników częściowo pasują do moich jednak rozwiązania jakie tam stosowano nie przynoszą efektów u mnie. Sam myślę, że albo coś z podciśnieniem jest nie tak tylko nie potrafię zdiagnozować.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

1.8 gu szarpie

Post autor: pinstonvw » wt lip 25, 2017 21:15

Rozumiem, że masz gaźnik elektroniczny? Oznaczenie 2E jest uogólnione. W pojemnościach 1.6 i 1.8 można było spotkać gaźniki 2E2 oraz 2EE ten drugi jest gaźnikiem elektronicznym.
U Ciebie zapewne padł nastawnik/siłownik biegu jałowego. Jest to typowa usterka biorąc też pod uwagę ile to już lat funkcjonuje.
Wg mnie masz dwie możliwości, mianowicie wymiana nastawnika lub zmiana gaźnika na 2E2, który po wyregulowaniu jest wręcz bezobsługowy.

W Twoim autku występuje jeszcze jednoprzewodowa sonda lambda, która niby koryguje skład spalin. Po drodze jest jeszcze sterownik oraz moduł elektroniczny. Może też któryś z tych elementów zaniemógł.


...

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

1.8 gu szarpie

Post autor: Hubi14 » śr lip 26, 2017 18:31

2EE występował tylko w 1.6 PN chyba, że ktoś mu go przełożył, na forum jest też sporo o 2E2, ma swoje typowe bolączki i jest opis jak to ogarnąć



Fugens
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 19, 2017 15:45

1.8 gu szarpie

Post autor: Fugens » pt lip 28, 2017 22:51

Mam z ssaniem załączanym przez ciecz i bimetal podłączony wtyczką.



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

1.8 gu szarpie

Post autor: pinstonvw » sob lip 29, 2017 15:33

Zdejmij górną osłonę i zrób kilka fotek swojego gaźnika jeśli to nie problem. Co do Twojego problemu to zacząłbym od wymiany wszystkich możliwych podciśnień w gaźniku i nie tylko. Skład mieszanki reguluje się śrubą po środku gaźnika zaraz przy klapce ssania. Wkręć ją do oporu i potem odkręć 2,5 obrotu (poprawną korektę zrobisz na SKP pod analizatorem).
Regulację obrotów dokonuje się z lewej strony gaźnika na siłowniku 3-położeniowym. Na dźwigni jest śruba regulacyjna (ja ją wykręciłem i naciąłem żeby mieć możliwość kręcenia), oraz z tyłu siłownika znajduje się śruba na klucz 13. Regulację należy dokonać na zimnym silniku oraz na silniku w pełni nagrzanym. Jeśli siłownik jest niesprawny to taka regulacja nie ma sensu.
Ssanie działa Ci poprawnie?

Zacznij od podciśnień i dalej będziemy walczyć. Ten gaźnik w dobrym stanie chodzi jak marzenie.
PS. na forum jest masa tematów odnośnie regulacji i niesprawności gaźników.


...

Fugens
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 19, 2017 15:45

1.8 gu szarpie

Post autor: Fugens » ndz lip 30, 2017 20:46

" onclick="window.open(this.href);return false;
https://photos.app.goo.gl/w5LLBLT3yNZVgRfF2" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

1.8 gu szarpie

Post autor: pinstonvw » pn lip 31, 2017 17:02

Kurde ale Ci koło pasowe na wale bije. Weź to napraw bo będzie gorzej. Odpinając przewód podciśnienia doprowadzasz tzw. lewe powietrze i silnik zyskuje na obrotach - to jest akurat normalne. Daleko jednak tak nie zajedziesz. Zacznij od regulacji składu mieszanki oraz sprawdzenia (wymiany) podciśnień na dobry początek.


...

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

1.8 gu szarpie

Post autor: Hubi14 » pn lip 31, 2017 19:05

składem mieszanki to narazie nic nie kręć, bo to fabrycznie jest ustawione a jak ruszysz to będzie kaplica



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

1.8 gu szarpie

Post autor: pinstonvw » pn lip 31, 2017 19:24

A kto powiedział, że jest fabrycznie ustawione? Jak ruszy nie będzie kaplicy... to tylko gaźnik. Skoro teraz kopci i nie trzyma obrotów, a świece są czarne to nie zaszkodzi pokręcić.
Bez stałych obrotów biegu jałowego ciężko będzie ustawić analizę spalin.
Ważna rzecz... sprawdź podstawę gaźnika czy jest szczelna.


...

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

1.8 gu szarpie

Post autor: Hubi14 » pn lip 31, 2017 20:53

Poszukaj na forum tematów z gaźnikiem 2E2/2E3, tam jest opis jak popsrawdzać siłownik pull-down i inne duperele odpowiedzialne za Twój problem, regulację składu mieszanki zostaw na sam koniec, najpierw wszystkie wężyki podciśnień wymień, sprawdź tą podstawę pod gaźnikiem, sprawdź czy gdzieś nie ma nieszczelności, siłownik pull-down i reszta rzeczy którą opiszą w temacie i po tym można walczyć ze składem mieszanki, tylko pomiaru dokonuj na tej rurce co wychodzi zaraz z kolektora wydechowego, bo taka jest procedura ustawiania CO/CO2 w tych gaźnikach



Fugens
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 19, 2017 15:45

1.8 gu szarpie

Post autor: Fugens » pt sie 04, 2017 18:08

Zmieniłem wszystkie węże od podciśnienia, jednak dalej pracuje nierówno. Teraz będę regulował, ale to zaczekam aż dostane materiały na maila. Dam znać jak dalej toczą się moje przygody z 1.8.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości