Trzęsie autem przy hamowaniu

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sienna89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt maja 02, 2017 19:23

Trzęsie autem przy hamowaniu

Post autor: sienna89 » pt lip 07, 2017 16:41

Witam. Została mi ostatnia usterka do zrobienia po zakupie auta (czekam jeszcze na regeneracje rozrusznika) chodzi mianowicie o trzęsienie kabiną przy hamowaniu-kolega mówił,że jeśli kabiną to klocki i tarcze do wymiany z tyłu natomiast jesli kierownicą to klocki i tarcze do wymiany z przodu-nic innego nie zostało ponieważ opony mam nowe,zawieszenie zrobine(jeszcze wczoraj bylem na przeglądzie i pan powiedział,ze wszystko super z zawieszeniem) Nie chciałbym wymieniać przodu i tyłu tarcz z klockami ponieważ koszty trochę za duże-jakieś porady może ktoś miał taki objaw? :)



sienna89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt maja 02, 2017 19:23

Re: Trzęsie autem przy hamowaniu

Post autor: sienna89 » pt lip 07, 2017 17:21

sienna89 pisze:Witam. Została mi ostatnia usterka do zrobienia po zakupie auta (czekam jeszcze na regeneracje rozrusznika) chodzi mianowicie o trzęsienie kabiną przy hamowaniu-kolega mówił,że jeśli kabiną to klocki i tarcze do wymiany z tyłu natomiast jesli kierownicą to klocki i tarcze do wymiany z przodu-nic innego nie zostało ponieważ opony mam nowe,zawieszenie zrobine(jeszcze wczoraj bylem na przeglądzie i pan powiedział,ze wszystko super z zawieszeniem) Nie chciałbym wymieniać przodu i tyłu tarcz z klockami ponieważ koszty trochę za duże-jakieś porady może ktoś miał taki objaw? :)
Zapomnialem dodac,ze czasami tego nie ma,albo wystepuje delikatnie



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Trzęsie autem przy hamowaniu

Post autor: marcin7x5 » pt lip 07, 2017 19:41

A sprawdzałeś tuleje w tylnej belce?



PrEzEz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: śr gru 30, 2015 23:26
Lokalizacja: Małopolska

Trzęsie autem przy hamowaniu

Post autor: PrEzEz » pt lip 07, 2017 20:33

Przerabiałem to u siebie w aucie, przy zakupie było spoko wystarczyło że pojeździłem chwilę i czasami musiałem mocnej do hamować po czym pojawił się taki efekt, początkowo na zimnych tarczach nie było tego efektu tylko gdy się rozgrzały jednak po miesiącu było to już bez różnicy ;) tarcze słabej jakości się odkształcają taki ich urok ;) Dla świętego spokoju i bezpieczeństw w pierwszej kolejności wymienił bym tarcze wraz z klockami ;)



sienna89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt maja 02, 2017 19:23

Re: Trzęsie autem przy hamowaniu

Post autor: sienna89 » ndz lip 09, 2017 23:23

marcin7x5 pisze:A sprawdzałeś tuleje w tylnej belce?
Powiem tak. Auto było u mechanika i wymienił drążek kierowciczy i łącznik stabilizatora. W piątek byłem na przeglądzie i zapytałem pana diagnosty czy zaiweszenie jest dobre-odpowiedział-super.



sienna89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt maja 02, 2017 19:23

Re: Trzęsie autem przy hamowaniu

Post autor: sienna89 » ndz lip 09, 2017 23:28

PrEzEz pisze:Przerabiałem to u siebie w aucie, przy zakupie było spoko wystarczyło że pojeździłem chwilę i czasami musiałem mocnej do hamować po czym pojawił się taki efekt, początkowo na zimnych tarczach nie było tego efektu tylko gdy się rozgrzały jednak po miesiącu było to już bez różnicy ;) tarcze słabej jakości się odkształcają taki ich urok ;) Dla świętego spokoju i bezpieczeństw w pierwszej kolejności wymienił bym tarcze wraz z klockami ;)
Miałem okazje nim pojęździć trochę i zauważyłem,że po wciśnięciu delikatnie hamulca to czuć takie bicie natomiast jak nacisne mocno na pedał hamulca to praktycznie nie trzęsie :) Mówisz,żeby zacząć wymianę od tylnych,czy przednich?:)
A i jeszcze małe pytanko w imieniu kolegi-skarży się na to,że od dłuższego czasu wskazówka od prędkościomierza źle mu pokazuje-góra-dół i tak cały czas,boi się jechac do mechanika bo myśli,że licznik będzie do wymiany-reszta wskazówek chodzi prawidłowo-jakaś podpowiedz w jakim kierunku ma iść? :)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Trzęsie autem przy hamowaniu

Post autor: marcin7x5 » pn lip 10, 2017 06:44

Niech sprawdzi impulsator w skrzyni biegów.



sienna89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt maja 02, 2017 19:23

Re: Trzęsie autem przy hamowaniu

Post autor: sienna89 » pn lip 10, 2017 13:03

marcin7x5 pisze:Niech sprawdzi impulsator w skrzyni biegów.
Ogólnie jesteśmy laikami,więc prosze o wyrozumiałość,ale dzieki za pomoc :)
Ostatnio zmieniony pn lip 10, 2017 13:07 przez sienna89, łącznie zmieniany 1 raz.



sienna89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt maja 02, 2017 19:23

Re: Trzęsie autem przy hamowaniu

Post autor: sienna89 » pn lip 10, 2017 13:07

sienna89 pisze:
marcin7x5 pisze:Niech sprawdzi impulsator w skrzyni biegów.
Ogólnie jesteśmy laikami,więc prosze o wyrozumiałość,ale dzieki za pomoc :) Z góry silnika dojde do niego,czy od dołu-dokładnie w którym miejscu? :)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Trzęsie autem przy hamowaniu

Post autor: marcin7x5 » pn lip 10, 2017 21:18

Taki czujnik w skrzyni biegów z wtyczką na 3 przewody.



sienna89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt maja 02, 2017 19:23

Trzęsie autem przy hamowaniu

Post autor: sienna89 » czw lip 13, 2017 10:03

wymontowałem impulsator przeczyściłem smatką lekko(ten czerwony wirniczek był zabrudziony zaschniętym olejem,albo jakimś smarem) Stwierdziłem,że włoże go z powrotem i pojade kupić nowy ku mojemu zdziwieniu golfik zaczął pokazywać predkość :) No cóż jak stanie drugi raz wymontuje i wymienie na nowy-dzieki za pomoc :pub:



PrEzEz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: śr gru 30, 2015 23:26
Lokalizacja: Małopolska

Re: Trzęsie autem przy hamowaniu

Post autor: PrEzEz » ndz lip 16, 2017 23:21

sienna89 pisze: Miałem okazje nim pojęździć trochę i zauważyłem,że po wciśnięciu delikatnie hamulca to czuć takie bicie natomiast jak nacisne mocno na pedał hamulca to praktycznie nie trzęsie :) Mówisz,żeby zacząć wymianę od tylnych,czy przednich?:)
A i jeszcze małe pytanko w imieniu kolegi-skarży się na to,że od dłuższego czasu wskazówka od prędkościomierza źle mu pokazuje-góra-dół i tak cały czas,boi się jechac do mechanika bo myśli,że licznik będzie do wymiany-reszta wskazówek chodzi prawidłowo-jakaś podpowiedz w jakim kierunku ma iść? :)
Jadąc zaciągaj pomału ręczny i zobaczysz czy zacznie trząść samochodem. Jeśli nie to skłaniał bym się do tarcz z przodu. A jeśli chodzi o bicie tylko przy lekkich do hamowaniach to masz dokładnie to samo ;)



sienna89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: wt maja 02, 2017 19:23

Trzęsie autem przy hamowaniu

Post autor: sienna89 » wt sie 08, 2017 19:00

Niestety po jakiś 400km licznik zaczął wariować,przed dwa dni i z powrotem działał,ale stwierdziłem ,że wymienie ten impulsator na nowy bo szwankuje. W sobote zamówiłem w sklepie internetowym,a wczoraj przestał działać całkowicie zero oznak życia. Dzisiaj próbowałem wymienic na nowy i po wymianie niestety,ale nie działa nowy jak i stary. Wymienilem bezpiecznik nr 7 bo był przepalony,ale również to nić nie pomogło. Podjechałem do elektryka i mówił,że raczej problem może tkwić w liczniku czesto te kostki nie łączą-jakies rade z waszej strony? A i jescze jedno,czy ma znaczenie jak wkładamy impulsator w tą dziurke,czy po prostu trzeba włozyc tak,aby blaszka ze śrubką pasowały??



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Trzęsie autem przy hamowaniu

Post autor: marcin7x5 » śr sie 09, 2017 21:42

Sprawdź kabelki omomierzem czy nie ma zwarcia pomiędzy nimi lub masą. Bezpiecznik nie pali się bez powodu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości