Objawy uszkodzonej uszczelki pod glowica

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Adamgd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt sty 19, 2016 06:38
Lokalizacja: Gdańsk

Objawy uszkodzonej uszczelki pod glowica

Post autor: Adamgd » ndz lip 02, 2017 22:29

Mam pytanie jakie są objawy uszkodzonej uszczelki pod głowica
U mnie płyn podchodził pod kolor czarny po spuszczeniu płynu na dnie była czarna maź
Olej na bagnecie wyglada normalnie nie zauważyłem żeby jakoś specjalnie kopcil
Narazie przeplukalem woda dedykowana parę razy i na koniec wlalem nowy płyn zobaczę co będzie za parę dni ale mam czarne myśli



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Objawy uszkodzonej uszczelki pod glowica

Post autor: bogib184 » pn lip 03, 2017 06:25

Objawów jest sporo, nie musi kopcić, ponieważ kopcenie na biało występuje wtedy, gdy płyn dostaje się do komory spalania. Objawami uszkodzenia są np. spaliny w płynie, płyn w oleju i odwrotnie, duże ciśnienie w układzie, czyli nabija węże, wyrzuca płyn, może pracować nierówno, głośno - gdy uszczelka będzie miała przedmuch pomiędzy cylindrami, może olej, lub płyn wyciekać spod głowicy na zewnątrz - trochę objawów jest.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8818
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Objawy uszkodzonej uszczelki pod glowica

Post autor: marcin7x5 » pn lip 03, 2017 13:38

Adamgd pisze:U mnie płyn podchodził pod kolor czarny po spuszczeniu płynu na dnie była czarna maź
Albo ktoś zmieszał różne płyny i się "ścięły" albo właśnie masz przedmuchy oleju i spalin do układu chłodzenia



Awatar użytkownika
morloh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 23:04

Objawy uszkodzonej uszczelki pod glowica

Post autor: morloh » pn lip 03, 2017 19:25

Dawno masz ten samochód? Może ktoś chłodnice próbował łatać i dolał jakis uszczelniacz do zbiorniczka płynu. Są testery za 20zł na wykrycie co2 w zbiorniczku. Zdejmij głowice to się dowiesz :kac: . Ostatnio znalazłem filmik jak rusek wymieniał https://www.youtube.com/watch?v=3MwOxWm8nt8" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości