Stop kontrolka oleju,co teraz zrobić?

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

damiantychy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw cze 15, 2017 21:40

Stop kontrolka oleju,co teraz zrobić?

Post autor: damiantychy » czw cze 15, 2017 21:45

Włączyła mi się na chwile konewka oleju ,niestety nie zauważyłem jaki kolor bo mam lekko zepsuty wyświetlacz fis. :roll: Stan oleju ok. chociaż przyznam że trochę bierze, ale kontroluję i nigdy nie jest poniżej połowy na wskaźniku(ok 3/4 staram się trzymać).Z tego co zobaczyłem to dłuższy napis na cały wyświetlacz i chyba było STOP.Po zatrzymaniu i kontroli poziomu oleju(ok) nic nie włączyło się przez 70 km które zrobiłem od tego czasu.Czy kablem vag mogę skontrolować co to był za komunikat na fis? Tak w ogóle to co radzicie zrobić żeby nie narobić sobie problemów z silnikiem? Dla informacji: samochód zalany 3tys. temu PLATINUM CLASSIC SEMISYNTHETIC 10W-40 z firmy ORLEN.(nie najlepszy wybór i chyba to szybko zmienię).



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Stop kontrolka oleju,co teraz zrobić?

Post autor: Hubi14 » pt cze 16, 2017 20:20

zmierzyć manometrem ciśnienie oleju.



damiantychy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw cze 15, 2017 21:40

Stop kontrolka oleju,co teraz zrobić?

Post autor: damiantychy » ndz cze 18, 2017 15:09

Ktoś wie gdzie dokładnie znajduje się czujnik ciśnienia oleju w octavii 1.6? Zamierzam zacząć od wymiany tego czujnika.Za parę dni jestem umówiony na sprawdzenie ciśnienia manometrem.Wyczaiłem że alarm włącza się regularnie co 100km (+/-) i podniesienie maski pomaga w skasowaniu sygnału komputera fis.Zauważyłem też ze po odkręceniu korka oleju na ciepłym silniku wydobywa się dym i lekko czuć paliwem jakby.Za miesiąc mam zamiar przejechać około 400km jednym ciągiem i muszę być pewny że nic się nie stanie.Wszystkie uwagi będą pomocne.



damiantychy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw cze 15, 2017 21:40

Stop kontrolka oleju,co teraz zrobić?

Post autor: damiantychy » czw cze 22, 2017 10:11

Sprawdzono ciśnienia z wkręconym manometrem i jednoczesnym podpięciem do komputera.Wszystkie zakresy są w normie.Zleciłem wymianę tego czujnika.Prawdopodobnie zmienię tez olej na valvoline lub GM Obrazek z racji tego że troszkę bierze mi oleju to półsyntetyk tylko myślę który?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Stop kontrolka oleju,co teraz zrobić?

Post autor: marcin7x5 » czw cze 22, 2017 21:49

Zalej valvoline. Możliwe że zmniejszy się nawet spalanie oleju.



damiantychy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw cze 15, 2017 21:40

Stop kontrolka oleju,co teraz zrobić?

Post autor: damiantychy » pt cze 30, 2017 20:42

Dziś znowu zaświeciła się parę razy kontrolka oleju tzn:czerwona konewka.Po godzinie postoju taki stan oleju .Czyli jednak bierze z 0,3l do 0.5l na 1000km. Możliwe że po rozgrzaniu (ok 40km) zapala się kontrolka? Trochę postał, z godzinkę i pojeździłem po mieście zero alarmów......Dolałem pod max. Obrazek



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Stop kontrolka oleju,co teraz zrobić?

Post autor: marcin7x5 » sob lip 01, 2017 13:08

Przecież to jest w połowie znacznika i taki powinien być stan oleju (na zimnym silniku). Jeżeli lejesz mu na górny poziom to może być tak że go *#cenzura#* gdzieś. Patrzyłeś czy nie ma gdzieś wycieku? Może wysysa ci go odmą.



damiantychy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw cze 15, 2017 21:40

Stop kontrolka oleju,co teraz zrobić?

Post autor: damiantychy » sob lip 01, 2017 13:19

Wymienię sam filtr oleju,może jest wadliwy lub go zapchało?Podobno filtrony powodowały takie objawy-nie pamiętam jaki mam ale być może właśnie filtron lub jakiś inny wadliwy się trafił....



damiantychy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw cze 15, 2017 21:40

Stop kontrolka oleju,co teraz zrobić?

Post autor: damiantychy » sob lip 01, 2017 17:28

Jeszcze raz bo nie daje mi to spokoju.Znalazłem instrukcję serwisową do skoda octavia i tam jest napisane jak ma być .Mój stan oleju jest powiedzmy w granicach poniżej B-nasila się to chyba na wertepach i górkach?(wtedy może być dużo mniejszy) jak wy to interpretujecie?Obrazek



damiantychy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw cze 15, 2017 21:40

Stop kontrolka oleju,co teraz zrobić?

Post autor: damiantychy » pt lip 14, 2017 15:48

Więc tak, po tym uzupełnieniu olejem ORLEN aż do tego załamania na bagnecie 1 raz mi też mrugnęła kontrolka ciśnienia.Więc wczoraj rano przed wyjazdem kupiłem 5L oleju GM 10w40 i postanowiłem po 5tys km pozbyć się ORLEN Classic 10w40(filtr był boscha). Zalałem GM-em i zrobiłem jeszcze 50km dla sprawdzenia przed dzisiejszym wyjazdem(450km). Podczas trasy pałowałem skodzinkę tj. około 150km/h.Na szczęście brak jakichkolwiek alarmów ze strony smarowania ufff.Szczerze mówiąc balem się tego trochę że coś się stanie ale okazało się że jest ok.Sam olej ORLEN nie wyglądał raczej dobrze po takim przebiegu,strasznie czarny i taki rzadziutki.Zwracałem uwagę czy nie ma żadnych opiłków ale nie zauważyłem.Jednak po tych 500km jazdy musiałem dolać około 200ml oleju.Czy to jakaś tragedia? Chyba da się wytrzymać ale muszę jeszcze sprawdzić jak wyjdzie zużycie oleju w cyklu miejskim gdzie zwykle jeżdżę. Zdecydowałem się na olej GM ze wzg. na dobre opinie w portalu ceneo i innych oraz nie ukrywam że cena tez odegrała rolę 65pln za 5litrów i dodatkowo 15pln dolewka 1L na zapas.Niektórzy narzekają na ten olej jednak chyba z racji dużej ilości podróbek z allegro.Obok siebie mam pewny sklep z dobrymi cenami także wiem że nie kupiłem syfu.Wszystkie uwagi z chęcią przeczytam.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Stop kontrolka oleju,co teraz zrobić?

Post autor: marcin7x5 » pt lip 14, 2017 18:31

Co do spalania oleju to jeżeli te 500 km zrobiłeś w miarę dynamiczną jazdą to jeszcze jest to akceptowalne natomiast jeżeli nie były to prędkości powyżej 4000 Obr silnika to trochę sporo.
Co do oleju to nie sądzę aby to było dobre rozwiązanie. Lepiej trochę dołożyć a zalać dobrą oliwą.



damiantychy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw cze 15, 2017 21:40

Stop kontrolka oleju,co teraz zrobić?

Post autor: damiantychy » sob lip 15, 2017 08:26

Jazda była na pewno dynamiczna ale raczej nie przekroczone 4000tys obrotów.150km autostrady reszta raczej wolniej.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Stop kontrolka oleju,co teraz zrobić?

Post autor: marcin7x5 » ndz lip 16, 2017 14:44

Jeździć i obserwuj zużycie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości