1.8 20V Turbo - nie odpala - baaardzo prosze o pomoc :(

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Belol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sie 20, 2009 19:31
Lokalizacja: Poznań

1.8 20V Turbo - nie odpala - baaardzo prosze o pomoc :(

Post autor: Belol » czw cze 08, 2017 21:46

Witam. Mam problem z Octavia 1.8 Turbo 20V AGU, rocznik '99.
Czesto w tych Octaviach pojawia się problem z lezacymi wskazowkami licznika, wyczytałem ze dzieje sie tak z powodu zimnych lutow, wystarczy przelutowac 4 rezystorki na plytce licznika. Wystarczy...
Moj znajomy jest elektronikiem, naprawił mi to tak ze po podlączeniu licznika zaczelo sie spod niego dymic i smierdziec spalenizna. Szybko odłączyłem akumulator. Okazało się ze licznik nadaje sie juz tylko do wymiany.
Kupilem nowy licznik i jeden z elektromechanikow skopiował mi immo. Podlączyłem, auto nadal nie odpala.
Podjechał elektromechanik i sprawdził VAGiem, wyszlo ze do wymiany CZUJNIK POLOZENIA WAŁKA ROZRZĄDU (Halla) G40.
Wymienilem ten czujnik - nowy, Bosch z Intercars, niestety auto nadal nie odpala.
Zamowilem kabel VAG, przesyłam blędy.
Nadal jest blad 00515 - Camshaft Position (Hall) Sensor (G40) 30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent,
nie wiem czy to trzeb usunąć, czy to stary błąd czy jak?
Już nie mam pojecia co moze byc powodem tego ze auto nie odpala... ?
Niestety nie mam mozliwosci dostania się do mechanika, w najgorszym wypadku chyba tylko laweta.
POMOCY :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na rozstaju dróg... redukcja i but!!

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8833
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.8 20V Turbo - nie odpala - baaardzo prosze o pomoc :(

Post autor: marcin7x5 » pt cze 09, 2017 16:54

Omomierz do ręki i sprawdzasz te zwarcie we wtyczce od czujnika pomiędzy pinami. Druga rzecz to jak już masz vcds to podejrzyj czy podczas kręcenia rozrusznikiem sterownik silnika widzi obroty silnika.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości