Szarpie w czasie jazdy problemy z mocą

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Szejk_pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 17, 2014 20:04
Lokalizacja: Poznań

Szarpie w czasie jazdy problemy z mocą

Post autor: Szejk_pl » wt maja 30, 2017 21:13

Witam ponownie wszystkich. Od czasu do czasu bujam się od warsztatu do warsztatu w celu naprawy auta, ale do rzeczy. Mam nowy problem z autem w czasie jazdy na lpg auto szarpie i jakby puka w silniku, myślałem ze to wina instalacji ale jednak nie sprawdziłem ja z gazownikiem i wszystko gra. Ostatnio jeżdżę na benzynie i zauważyłem ze szarpnięcia zaczynają się tez pojawiać i na tym rodzaju paliwa. Jedynie nie występuje stukanie w komorze. Na rano auto po odpaleniu potrzebuje troszkę dodania gazu by w ogóle ruszyło gdy się rozgrzeje pojawiają się problemy z szarpnięciami zazwyczaj szarpie przy rozpędzaniu po zmianie biegów aczkolwiek skrzynie już miałem wymieniona na nową po tym jak wypluła nity. Z rzeczy które są w miarę świeże to wymieniony czujnik położenia walu, czujnik temperatury, świece, kable, przepustnica. Wszystko w przeciągu około 1.5 roku. Dzisiaj zakupiłem sobie kabel do diagnostyki po inspekcji wyszło ze jest problem z czujnikiem halla kod bledu 015 sprawdzone na odpalonym silniku. Czy to możliwe by czujnik halla robil taki problem, a morze to silnik się już kończy?.... Będę wdzięczny za poradę. Pozdrawiam wszystkich.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Szarpie w czasie jazdy problemy z mocą

Post autor: marcin7x5 » śr maja 31, 2017 06:59

Zrób pomiar kompresji. Co do czujnika to owszem może powodować szarpanie silnkiem.



Szejk_pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 17, 2014 20:04
Lokalizacja: Poznań

Szarpie w czasie jazdy problemy z mocą

Post autor: Szejk_pl » śr maja 31, 2017 07:07

Dziękuję za odpowiedź. Wybacz pytanie ale jak wykonać pomiar kompresji?...



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Szarpie w czasie jazdy problemy z mocą

Post autor: marcin7x5 » śr maja 31, 2017 20:00

Musisz mieć przyrząd do pomiaru ciśnienia to raz. Dwa to jeżeli nie masz go to lepiej poszukaj mechanika co ma i ci to zrobi tym bardziej że i tak sam tego nie zrobisz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości