Toledo I 1.6 aft odpala i gaśnie.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pawlom95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt maja 02, 2014 09:27

Toledo I 1.6 aft odpala i gaśnie.

Post autor: pawlom95 » pt maja 02, 2014 09:56

Witam wszystkich forumowiczów. Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie. Stałem się posiadaczem toledo I generacji z silnikiem 1.6 aft, 1997 rok na sekwencji. Kupiłem je za parę groszy z nieodpalającym silnikiem, znam mniej więcej stan auta i wiem że jest zadbane więc chciałbym je sobie zrobić. Jestem jak na razie nieco zielony w sprawach elektromechaniki więc proszę o wyrozumiałość. Przejdźmy do rzeczy.
Auto kilkakrotnie miało problem taki jak teraz, czyli po przekręceniu kluczyka zapali na 2 sekundy i zgaśnie,i nie da się go już odpalić, rozrusznik może kręcić wieczność a nawet nie złapie, trzeba wyłączyć i włączyć zapłon i od nowa to samo. Sprawdziłem już i bankowo odcina mu iskrę. Zawsze obstawiano uwalony sterownik silnika. Ostatnim razem jak było u mechanika coś podobno grzebał w tym sterowniku, auto jezdziło przez 3 tygodnie, miało problem z szarpaniem tak jakby gubiło zapłon na którymś z cylindrów. Więc tak; iskra jak jest to odpala, w chwili gdy gaśnie i schodzi z obrotów iskra zanika, napięcie na cewce jest cały czas. Co jeszcze proponujecie sprawdzić ?
Jak sprawdzić czy to auto ma immobilizer i czy nie jest on jakoś odpięty ?
Czy może to być wina jakiegoś przekaźnika ? ( coś mi się takiego obiło o uszy...)
Czy faktycznie takie jaja mogą być przez zepsuty komputer ? zawsze mi się wydawało że takie poważne rzeczy się z reguły nie psują a nawet jeśli to auto nie odpali wgl...
Czy gdyby faktycznie komp był walnięty to wystarczy sam komputer kupić i zmienić ? czy coś jeszcze ? jakieś mapy zapłonu ? (też mi się coś o uszy obiło :crazy: )
Aha, doszedłem już do tego że naprawiając takie auto przydałby się jakiś vag. Możecie polecić kabel w ludzkich pieniądzach aby działało w przyszłości bez problemu ? domyślam się że kable z allegro za 25zł to chiński szajs i może narobić drogich szkód.
Aha i gdzie może być w totku gniazdo diagnostyczne i czy jest to obd 1 czy 2 ?

Proszę o pomoc i sugestie. Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob maja 03, 2014 10:08 przez pawlom95, łącznie zmieniany 1 raz.



pawlom95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt maja 02, 2014 09:27

Toledo I 1.6 aft odpala i gaśnie.

Post autor: pawlom95 » wt maja 06, 2014 15:13

Pomoże ktoś z was ?
Zakupiłem kabel vag z myślą że zajrze w błędy i będę myślał co dalej a tu lipa.... Na kablu dioda świeci po podłączeniu do auta (obd1 2 gniazda 4 piny) com w komputerze dobrze ustawiony a tu żadnej komunikacji :-( próbowałem polskim vagiem i vcds i brak komunikacji z autem w obu przypadkach. Mam win7 64bit i zainstalowałem sterowniki pod ten system od viakena. Kabel też od niego.
Proszę o pomoc bo nie mam pomysłów....



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Toledo I 1.6 aft odpala i gaśnie.

Post autor: jeryk10 » wt maja 06, 2014 21:28

Zobacz czy się połączysz z immo adres 25 ,sprawdź bezpieczniki .


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

pawlom95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt maja 02, 2014 09:27

Toledo I 1.6 aft odpala i gaśnie.

Post autor: pawlom95 » śr maja 07, 2014 00:20

Pogrzebałem dziś trochę i auto odpaliło i jezdzi. Okazało się żę był słabo zalutowany jeden z kabli i nie łączył. Teraz pali na dotyk. Ktoś tam albo dołożył jakiś mały układ elektroniczny albo ktoś coś grzebał bo była nie fabryczna izolacja a ten układ jest gdzieś w okolicach bespieczników ale po stronie stacyjki. Idą do niego 3 cieńkie kabelki.
Immo raczej jest usunięte przez kogoś. Wokół stacyjki jest plastik i z niego wychodzi długi kabel z wtyczką która nie jest nigdzie podpięta. W kluczyku żadnej pastylki nie ma.
Jednak pomimo tego wszystkiego wciąż nie mogę się połączyć z autem przez obd.
Bespieczniki sprawdzę jeszcze raz dokładnie.



pawlom95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt maja 02, 2014 09:27

Toledo I 1.6 aft odpala i gaśnie.

Post autor: pawlom95 » czw maja 08, 2014 00:10

Sprawdziłem bezpieczniki, wszystkie sprawne.
Na każdym z programów jakie mam wyskakuje; interface status 3 interface not ready.
Napięcie i masa na złączu jest.
Próbowałem na vagcom 311 podobno najlepszy i też to samo. Tryb zgodności win xp czy win98 i oczywiście uprawnienia admin. Klapa..
kabel obd2 z adapterem na obd1 od viakena, sterowniki pod win7 też od niego.
Co to może być ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości