Błędy w sterowniku(sonda,katalizator)

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wsmpw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 10, 2014 08:07
Lokalizacja: Pabianice

Błędy w sterowniku(sonda,katalizator)

Post autor: wsmpw » pt sty 10, 2014 17:53

Witam kupiłem Golfa z świecącą się kontrolką check engine

pojeździłem z tydzień kontrolka zgasła nie świeciła się z tydzień...
Założyłem gaz pojeździłem z tydzień i zapaliła się znów, podpiąłem komputer i błędy jakie zarejestrowałem to:
błąd 17559
błąd 16804
Obrazek

silnik 1.6 16v niestety jescze nie rozkodowałem kodu silnika...
wersja edition rok produkcji 2000
przejechane na liczniku koło 220.000

silnik wygląda tak:
Obrazek
Obrazek

czy trzeba już katalizator wymienić i czy to pomoże.... bo czytałem że ludzie powymieniali i nic im to nie dało...

Pozdrawiam i licze na pomoc



kovisoy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr lip 21, 2010 14:43
Lokalizacja: śląskie

Re: Błędy w sterowniku(sonda,katalizator)

Post autor: kovisoy » sob sty 11, 2014 19:43

witam

17537 to błąd Długoterminowa adaptacja składu mieszanki 2- mieszanka bogata (rich mixture) - natomiast :
błąd 17559 Długoterminowa adaptacja składu mieszanki 1, bank 1- mieszanka uboga (below lean limit) świadczy o zbyt ubogiej mieszance ,na którą składa się wiele przyczyn - lewe powietrze , mało wydajna pompa paliwa itp ale również może być powodem nieprawidłowej regulacji lpg , niewydajnoscii reduktora itp
, z kolei błąd 16804 jest następstwem bogatej lub ubogiej mieszanki i wcale nie musi świadczyć o niesprawności katalizatora.
Proponuje nie jeżdzić na gazie jeśli instalacja lpg nie będzie sprawna ponieważ w dłuższym użytkowaniu z silnikiem przy ubogiej mieszance mogą
być problemy. Odnośnie LPG proszę sie zapoznać ze stroną -http://lpg-forum.pl - to może wiele wyjaśnić i pomóc

pozdrawiam



wsmpw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 10, 2014 08:07
Lokalizacja: Pabianice

Błędy w sterowniku(sonda,katalizator)

Post autor: wsmpw » sob sty 11, 2014 21:36

kovisoy, gaz założony został tydzień po kupnie auta jest to sekwencja firmy KME a sterownik Nevo reduktor Alaska tomasetto listwa valtek

pompa powiem że troszke brzęczy jak się drzwi otwiera to ją słychać
instalacja i regulacja gazu została wykonana po wykasowaniu błędu który się świecił jak kupiłem auto...

pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości