Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: tomcio06750 » śr wrz 17, 2014 11:43

Przerabialem wlasnie tak samo jak ty i dalem sobie juz z tym spokoj bo nie mam juz wiecej koncepcji....



feelsyou
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt gru 20, 2013 09:59

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: feelsyou » pt wrz 26, 2014 09:36

Cześć podłączę się do tematu z małym pytaniem.
U mnie również wypadają zapłony, sprawdzałem miedzy innymi przepływomierz i podało mi wskazanie max 91 g/s :-k .
Czy to dobry wynik?



ekks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz gru 08, 2013 13:40
Lokalizacja: Lublin

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: ekks » śr sty 28, 2015 22:45

Witam, odkopie troche temat, ponieważ również borykam się z tym samym problemem. Pacjent to Golf 4 2.0 AQY z instalka LPG. Po kupnie wymieniłem sonde przed katem, sonda za katem dostała tuleje-emulator, wymieniłem świece na ngk 3elektrodowe V-line27, przewody na sentecha, cewke na oryginał. Z początku wyskakiwały mi błędy wypadaniu zapłonu, po wymianie w/w części problem ustąpił. Niestety, żeby nie było za różowo, borykam się z problemami poszarpywania na jałowym biegu. Obroty ok. 750-800, co jakiś czas wyskakuje błąd:

17536 - Fuel Trim; Bank 1 (Mult): System too Lean
P1128 - 35-00 - -

Po przewertowaniu internetu postanowiłem poszukać nieszczelności w dolocie, długo nie szukałem, gdyż znalazłem dosyć sporą dziurę w gumowym przewodzie odmy, kupiłem i wymieniłem owy przewód, na kilka dni pożegnałem się, z problemem szarpania, aż nagle w trasie wyskoczył mi check na blacie i szarpanie powróciło. Następnego dnia zaglądając pod maskę moim oczom ukazał się taki widok:
Obrazek

Zamówiłem całą używaną plastikową rurę idącą od przepływki do przepustnicy i po wymianie również na krótki czas był spokój, ale później szarpanie powróciło.
Z tego co zaobserwowałem szarpanie męczy mnie po rozgrzaniu silnika, gdy silnik jest zimniejszy, nawet po wyłączeniu się pompy dodatkowego powietrza poszarpywanie nie jest odczuwalne. Objawy występują zarówno na benzynie i gazie, powiedziałbym nawet, że na benzynie są bardziej odczuwalne. Licznik w vagu nalicza wypadanie zapłonów.

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie, za co się zabrać będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam



mariush23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw paź 10, 2013 07:34

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: mariush23 » wt lut 10, 2015 21:30

17536 - Fuel Trim; Bank 1 (Mult): System too Lean to źle ustawiona instalacja lpg. grupa 031 032 są adaptacje długoterminowe,pierwsza wartość % na biegu jałowym, druga wartość % pod obciążeniem. Dobrze ustawiona instalka to +/- 5%. Te silniki są bardzo czułe na niewłaściwą mieszankę i szybko sypią błędami i checkiem. Często lekceważone przez gazowników. Uważają że tak stary silnik to ustawią z palcem w nosie na byle jakich gratach.
U mnie nie przerywa nic a nic na biegu jałowym. Walczyłem z tym trochę. Ostatecznie stanęło na starych przewodach oryginalnych fabrycznych, bo na nowych Beru przerywał jak zły. Ma tylko nowe świece v-line 27 i nową cewkę tzn używaną ale z leona 1.2 TSI używana kilka miesięcy. W razie czego dla potomnych, to te cewki są takie jak u nas i można w dobrej cenie świeżutką używkę kupić.
Tą rurę może Ci rozwaliło przez niedrożną odmę. Sprawdź przeczyść. Dobry olej na zimę wskazny 5w40 lub 0w40.



raq88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt paź 08, 2013 08:45

Re: Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: raq88 » pt kwie 24, 2015 16:39

mariush23 pisze:17536 - Fuel Trim; Bank 1 (Mult): System too Lean to źle ustawiona instalacja lpg. grupa 031 032 są adaptacje długoterminowe,pierwsza wartość % na biegu jałowym, druga wartość % pod obciążeniem. Dobrze ustawiona instalka to +/- 5%. Te silniki są bardzo czułe na niewłaściwą mieszankę i szybko sypią błędami i checkiem. Często lekceważone przez gazowników. Uważają że tak stary silnik to ustawią z palcem w nosie na byle jakich gratach.
U mnie nie przerywa nic a nic na biegu jałowym. Walczyłem z tym trochę. Ostatecznie stanęło na starych przewodach oryginalnych fabrycznych, bo na nowych Beru przerywał jak zły. Ma tylko nowe świece v-line 27 i nową cewkę tzn używaną ale z leona 1.2 TSI używana kilka miesięcy. W razie czego dla potomnych, to te cewki są takie jak u nas i można w dobrej cenie świeżutką używkę kupić.
Tą rurę może Ci rozwaliło przez niedrożną odmę. Sprawdź przeczyść. Dobry olej na zimę wskazny 5w40 lub 0w40.
Czy po zmianie na oryginalne stare przewody problem w ogóle nie występuje?
Czy jest możliwe żeby żadne z produkowanych nowych przewodów nie nadawały się do użycia. jedynie oryginalne?



lukioo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob lip 26, 2014 17:53

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: lukioo » pt sie 21, 2015 20:16

Walczę z aqy od ponad półtora roku, głupie szarpanie to nie wina mieszanki, nie wina lewego powietrza, zapłonu też nie. Nie zdziwiło nikogo że ten silnik zaczyna szarpać dopiero jak zejdzie ssanie ?
Swoją drogą może podzielimy się filmikami z dziwnej pracy silnika bo sądząc po tym co piszecie szarpanie szarpaniu nie równe. (ja chwilowo nie mogę przerabiam odmę)



ironman4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 07:18
Lokalizacja: Żyrardów

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: ironman4 » pt sie 21, 2015 21:25

U mnie zaczyna szarpać jak pompa powietrza wtórnego się wyłączy. Dopóki jest zimny jest ok. Ale już z tym nie walczę. Szkoda zachodu. Poza tym jak otworzę maskę no nie słychać żeby przerywał, ale jak się usiądzie w środku to czuć jakby znikała iskra na którymś cylindrze.



Awatar użytkownika
MŁODY88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 20, 2007 21:50
Lokalizacja: Chojnów
Kontakt:

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: MŁODY88 » pn cze 27, 2016 22:53

Wybaczcie, ze tak odkopie ale czy ktos sprawdzał czujnik spalania stukowego?


Toledo III - jest
Golf IV Kombi,Renault Clio 2 1.6 16v,Golf III Kombi,AR 156 SW 2,4JTD , VW Golf II GT Specjal 1.8 RP, Seat Cordoba 2.0 ABF, Alfa Romeo Gtv 2.0 TS, Alfa Romeo 145 1.6 Boxer, VW Golf III GL 1.8 ABS, VW Golf II GL 1.8 GX - ex

MatriXMaN93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 22, 2016 22:50

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: MatriXMaN93 » pn cze 27, 2016 23:35

Odkręć wszystkie masy i przeczyść porządnie szczotką druciana i papierem sciernym,a na koniec posmaruj pastą miedzianą (nie smarem miedzianym) zwroc szczegolną uwage na mase ktora idzie do silnika, w 90 % znajdziesz ja w bloku koło łaczenia skrzyni z silnikiem. Jezeli nie bd mogl znalezc odkrec kleme minusowa i podarzaj po kablu ;-) w trakcie moze byc rozgalezienie do budy. Ja mialem ostatnio podobny problem i to go rozwiazalo :-)



ryszard4352
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 17:51

Re: Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: ryszard4352 » ndz lip 24, 2016 21:12

tomcio06750 pisze:a wiec tak przewody nowe NGK i nadal stoję w miejscu jak było tak jest nie mam już pojęcia o co chodzi z tymi drganiami naprawdę, podczas jazdy idzie jak burza a na jałowym nadal sa wyczuwane te drgania zastanawia mnie jeszcze czy to nie będzie wina luzu zaworów bo już nie mam koncepcji a wy co o tym myślicie??
Ja tak mam od kilku lat . Praca silnika na biegu jałowym jest twarda tak jakby miał zapłon zbyt wcześnie ustawiony . Te auta to jedna wielka kiszka zdrowia nie mam na dochodzenie . Poza tym przed 2000 obrotami jak przyspieszam to jest słaby in poszarpuje . Pozdrawiam



Awatar użytkownika
MŁODY88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 20, 2007 21:50
Lokalizacja: Chojnów
Kontakt:

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: MŁODY88 » pn lip 25, 2016 21:56

U mnie problemem byla cewka. Kupiłem nowa bosch i reka odjol. Auto chodzi bdb, czy to z klima czy bez, czy na gazie czy na benzynie :)


Toledo III - jest
Golf IV Kombi,Renault Clio 2 1.6 16v,Golf III Kombi,AR 156 SW 2,4JTD , VW Golf II GT Specjal 1.8 RP, Seat Cordoba 2.0 ABF, Alfa Romeo Gtv 2.0 TS, Alfa Romeo 145 1.6 Boxer, VW Golf III GL 1.8 ABS, VW Golf II GL 1.8 GX - ex

raq88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt paź 08, 2013 08:45

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: raq88 » pt lip 29, 2016 09:29

Ja przerobiłem już 3 cewki nic to nie zmienia.
Vagiem sprawdzałem te drgania. Wypadają zapłony. Losowo na różnych cylindrach.
Do tego nie zawsze występuje to zjawisko.
Czasem jest w porządku.
Za to jak włączę klimatyzację( mam manualną ) to lecą te zapłony na potęgę.

Spróbuję jak kolega MatriXMaN93 napisał przeczyścić masy.

Nie dawno zregenerowałem alternator myślałem że może kwestia napięcia na jałowym ale też nic nie pomogło.
Zastanawiam się nad wsadzeniem świec irydowych może by pomogło. Ponoć mniejsze zapotrzebowanie na napięcie zapłonu ale koszt wysoki bo cena jednej świecy to około 35-40 zł.



milan240
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn kwie 11, 2016 08:34

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: milan240 » sob paź 22, 2016 11:10

Witam . dołacze sie do tematu z podobnym problemem: Golf 4 1.8 125km LPG
Na jałowych obrotach drga silniki obroty rowne tylko te delikatne drgania na LPG tak jak by delikatnie mocniej albo tylko mi sie wydaje po za tym przy wiekszych predkosciach przy rozpedzaniu zaczyna drgac buda ale tylko przez chwile im szybciej to przestaje . nie wiem czy to moze miec z tym cos wspolnego ale na zimnym silniku czuc strasznie spaliny :/ Jakieś rady ??



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: jan1966 » sob paź 22, 2016 13:56

Mam taką sugestie , pytanie , czy te drgania nie są spowodowane tym że te silniki mają wadliwe pierscienie na tłokach co może powodować nie jednakową kompresje na tłokach i z tego te drgania ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości