Jetta II, b+g, składak. Nieruchoma przepustnica.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Woleslaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 03, 2012 21:09

Jetta II, b+g, składak. Nieruchoma przepustnica.

Post autor: Woleslaw » ndz lip 07, 2013 09:24

Witam,
oczywiście jak zawsze przed napisaniem nowego tematu szukam w google i forum podobnych tematów. Wiadomo znalazło się kilka, ale żaden albo nie był rozwiązany do końca albo był zbyt mało podobny abym nie musiał pisać nowego tematu.
Problem z moja Jettką mam już od zimy kiedy to musiałem odpalać samochód na lpg, gdyż samochód nie odpalał na benzynie przy prawie pełnym baku. Skutkiem tego była dwukrotna wymiana rozrusznika. Kiedy przyszło lato nie zwracałem uwagi na tę usterkę, ale od pewnego czasu auto zaczęło niepoprawnie funkcjonować. Mianowicie obroty często falują, a kilka razy przy dojeżdżaniu do skrzyżowania i wciskania hamulca i sprzęgła obroty spadały prawie do 0 przez co samochód niemalże gasł.
Sprawdziłem filtry powietrza i wszystkie wężyki czy się nie po przypalały od gorącego silnika i wymieniłem jeden popękany przewód na zupełnie nowy. Oczywiście nic to nie dało. Zajrzałem do gaźnika i zauważyłem, że przepustnica jest cały czas otwarta i nie da się jej zamknąć mechanicznie, czyli kiedy próbuję sam ją zamknąć odskakuję z powrotem na poprzednią pozycję. To samo dzieje się na odpalonym silniku przy dodawaniu gazu. Powinna się zamykać, ale niestety ani drgnie. Wnioskuję, że na benzynie samochód dostaje za dużą dawkę powietrza przez co się dławi i gaśnie, brakuje mu mocy i nie odpala. Gaźnik to chyba Pierburg 2E2, ale nie jestem pewien. Może to jest już 2EE.
Niestety nie znam się na tyle dobrze by to ogarnąć, a chciałbym jeszcze przez parę lat pojeździć tym autkiem.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
alex_7692
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 748
Rejestracja: sob sty 14, 2012 16:09
Lokalizacja: Grudziądz/ Toruń

Jetta II, b+g, składak. Nieruchoma przepustnica.

Post autor: alex_7692 » wt lip 09, 2013 08:41

Pionowe ustawienie klapki wskazuje na to że gaźnik tak steruje powietrzem jakby silnik był rozgrzany, nawet wtedy gdy go zapalasz rano. Jeśli masz 2E2 to sprawdź po lewej stronie gaźnika jest urządzenie z bimetalem w środku, dochodzą do niego dwa węże od wody, sprawdź na jego aluminiowej obudowie dwa znaki, czy się pokrywają. (podobnie jak znaki na aparacie zapłonowym). Ale raczej z tym będzie spokój bo chyba nic tam nie grzebałeś ?


Moje MKII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452768" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Woleslaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 03, 2012 21:09

Re: Jetta II, b+g, składak. Nieruchoma przepustnica.

Post autor: Woleslaw » pt lip 12, 2013 08:55

Witam,
oczywiście nic nie grzebałem. Jednak w aucie jest więcej poważnych usterek niż przepustnica i po obliczeniu kosztów naprawy auto idzie na szrot. Dziękuję za odpowiedź i przepraszam za kłopot. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jetta II, b+g, składak. Nieruchoma przepustnica.

Post autor: Paweł Marek » pt lip 12, 2013 20:48

Na przyszłość pisz proszę precyzyjniej, 2E2 ma trzy przepustnice, jeśli nie jesteś pewien nazewnictwa do zerkaj na rysunki w necie lub dawaj fotki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości