VW Bora, brak mocy, falowanie obrotow

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bazyl09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 19, 2013 15:52

VW Bora, brak mocy, falowanie obrotow

Post autor: bazyl09 » wt mar 19, 2013 16:00

Jest to moj pierwszy post na tym forum wiec witam wszystkich.
Otoz mam taki maly problem w swoim aucie - jest to VW bora 1.6 16V 2001r. Brak aktualnie mechanika ktory potrafilby mi powiedziec jaki jest problem.
Auto stracilo moc, myslalem ze to wina swiec i ogolnie serwisu wiec zrobilem caly serwis, swiece, wszystkie filtry itp. wyczyscilem przepustnice i problem nie zniknal.
Czasami auto tak jakby odzyskuje moc, jade spokojnie gaz trzymam do polowy w podlodze i nagle chwilowy powrot do normalnosci czyli wyrywa do przodu po czym znowu ten sam problem. Jak stoje na biegu jalowym to obroty faluja tak maxymalnie od 0.6 do max okolo 1tys, kiedy samochod jest odpalony i przejde sie do tylu, z rury wydechowej slychac taki dzwiek jakby auto nie palilo na wszystkie gary. Prosze o pomoc dodam ze u mechanika ktorego bylem, na komputerze nie pokazalo sie nic szczegolnego a mechanik powiedzial mi ze do wymiany jest katalizator, przepustnica i cos tam jeszcze, ale nie wydaje mi sie, bardziej prawdopodobne jest to, ze chce po prostu zarobic na mnie pieniadze.
Z gory dzieki panowie zycze jak najmniej awarii w waszych autach,



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

VW Bora, brak mocy, falowanie obrotow

Post autor: marcin7x5 » wt mar 19, 2013 16:17

Proponuję ci wyczyścic czujnik cisnienia w kolektorze ssacym. Jak go zawali brudem z dolotu to lubi nieźle mulic silnikiem. Druga rzecz to do sprawdzenia czujnik cisnienia paliwa czy aby nie jest nieszczelny i utrzymuje własciwe ciśnienie w układzie. Swoją drogą to drożnośc wydechu też warto sprawdzić bo były juz przypadki, że plecionka zatkała kata i muliło silnik.



bazyl09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 19, 2013 15:52

VW Bora, brak mocy, falowanie obrotow

Post autor: bazyl09 » wt mar 19, 2013 16:21

dzieki za odpowiedz.Czy jest to do wykonania samemu? takie sprawdzenie?
Moze byc cos z tego bo pamietam ze jak bylem ostatnim razem na komputerze to pojawial sie blad: podwyzszone cisnienie w kolektorze ssacym (sporadyczny) i wtedy sie goscia pytalem czy moze cos byc z tym zwiazane a on powiedzial mi ze nie bo wyskakuje tylko jako blad sporadyczny.



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

VW Bora, brak mocy, falowanie obrotow

Post autor: Vii » wt mar 19, 2013 19:28

No ten 1.6 ma to do siebie, ze trapi go zawsze jeden problem. Znam ten problem bo sam przerabiam.. wymień uszczelki na kolektorze ssącym - wszystkie, a jeśli nie wszystkie to głownie te u wejścia do głowicy .. bolączka tych aut. A jeśli nie to, to kolega wyżej ma racje może też byc ten czujnik, a jeśli nie czujnik to przepływka - one cudują często. Drogie nie są..

Objawy miałem podobne, powiem Ci wymieniłem te uszczelki auto jezdzi jak nowe. Jestem w szoku, od rana też pięknie zapala.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

VW Bora, brak mocy, falowanie obrotow

Post autor: marcin7x5 » śr mar 20, 2013 11:12

Tu kolega trochę pomylił silniki. W silniku 1,6 16V nie ma typowej przepływki tylko jest własnie ten czujnik w kolektorze ssącym. Typowa bolączka to też dotyczy bardziej silników 8V niż 16V. Ogólnie jednak warto sprawdzic szczelnośc dolotu.



bazyl09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 19, 2013 15:52

VW Bora, brak mocy, falowanie obrotow

Post autor: bazyl09 » czw mar 21, 2013 18:06

Ok Panowie dzieki za odpowiedzi, podjade do mechanika mam nadzieje w najblizszych dniach mam nadzieje ze cos da sie zrobic.
Dam znac co bylo przyczyna jak naprawie ten problem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości